Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Jēkabsones-Žogotas bijusī trenere stājas pie Ņujorkas "Liberty" stūres

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Jēkabsones-Žogotas bijusī trenere stājas pie Ņujorkas "Liberty" stūres
Olafs Lange un Sendija Brondello ar bērniem Brodiju un Džeidu 2016. gada vasarā. Foto: Arizona kids raising

Austrāliete Sendija Brondello piektdien, 7. janvārī, tika apstiprināta par WNBA kluba "New York Liberty" galveno treneri. Septembrī viņa vadīs Austrālijas valstsvienību Sidnejā paredzētajā Pasaules kausa izcīņā.

Bijusī WNBA spēlētāja, kura pārstāvēja tādus klubus kā “Detroit Shock”, “Miami Sol” un “Seattle Storm”, treneres karjeru sāka 2005. gadā. Brondello astoņas vasaras nostrādāja kā asistente, vispirms “San Antonio Silver Stars” (2005-2009), pēc tam Losandželosas “Sparks” rindās.

Starplaikā austrāliete vienu vasaru veica “Silver Stars” galvenās treneres pienākumus, taču 2010. gada septembrī tika atlaista kopā ar vīru Olafu Langi. Sanantonio klubs “play-off” pirmajā kārtā ar 0-2 zaudēja Fīniksas “Mercury” – komandai, kuras priekšgalā Brondello stājās 2013. gada novembrī.

Arizonas lielpilsētā Brondello nostrādāja astoņas sezonas, pirmajā no tām kļūstot par WNBA čempioni un gada labāko treneri. Šajā kampaņā “Mercury” pārstāvēja arī Anete Jēkabsone-Žogota. Latviešu aizsardze jau pirms tam iepazina Langi un Brondello, spēlējot abu trenētajā Jekaterinburgas UGMK – 2013. gadā “lapsas” pēc 10 gadu pārtraukuma triumfēja Eirolīgā.

“Mercury” 2021. gada WNBA finālā vēlreiz spēlēja pret Čikāgas “Sky”, šoreiz atzīstot pretinieču pārākumu. Kluba vadībai Brondello sasniegumi nebija galvenais arguments un 2021. gada decembrī tika ziņots par sadarbības beigām.

Austrāliete bez darba ilgi nepalika. Ņujorkas “Liberty” pirms mēneša šķīrās no Vācijas valstsvienības galvenā trenera Volta Hopkinsa, bet Jaungada pirmajā piektdienā informēja par līguma parakstīšanu ar Brondello.

“Liberty” ir viena no četrām WNBA komandām, kura līgā nospēlējusi visas 25 sezonas. Līdzīgs veikums bijis pa spēkam Fīniksas “Mercury” un Losandželosas “Sparks”, savukārt Lasvegasas “Aces” iepriekš bija pazīstama ar Sanantonio “Silver Stars” (2003-2017) un “Utah Starzz” (1997-2002) vārdiem.

Bērda spēlēs vēl vienu sezonu

Sjū Bērda turpinās spēlēt WNBA un 19. sezonu pārstāvēs Sietlas “Storm”. Pieckārtējā Olimpiskā čempione par savu nodomu informēja piektdien, 2022. gada 7. janvārī.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/wnba/story/_/i...
https://www.espn.com/wnba/story/_/i...