Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Traka diena Čikāgā: "Sky" atbrīvojas no drafta 8. un 10. numura

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Traka diena Čikāgā: "Sky" atbrīvojas no drafta 8. un 10. numura
Šaila Hīla. Foto: The Pick and Roll Australia

Čikāgas "Sky" trešdien, 2. jūnijā, pārsteidza sieviešu basketbola pasauli, vienā dienā atbrīvojoties no divām WNBA drafta pirmās kārtas izvēlēm – dažādos veidos pierakstu līgā zaudēja austrāliešu aizsardze Šaila Hīla un Stefānija Votsa.

Džeimsa Veida trenētā komanda parūpējās par starpsezonas lielāko darījumu, mājās atvedot 13 sezonas Losandželosā pavadījušo Kendisu Pārkeri. Savainojuma dēļ viņa joprojām nav piedalījusies nevienā mājas spēlē, savukārt “Sky” piedzīvojusi vairākas sāpīgas neveiksmes.

Čikāgas klubs otrdien piedzīvoja zaudējumu pēdējā sekundē pret Fīniksas “Mercury”, bet dienu vēlāk veica nozīmīgas izmaiņas sastāvā. Vispirms “Sky” aiztirgoja drafta astoto numuru Šailu Hīlu – plus pievienojot 2022. gada drafta trešās kārtas izvēli un tiesības samainīt pirmās kārtas izvēli – uz Dalasas “Wings”, pretī iegūstot 13. numuru Deinu Evansu.

Dalasa nekavējoties atlaida Hīlu, bet “Sky” turpināja “tīrīšanu”. Čikāgas klubs šķīrās no drafta 10. numura, “North Carolina” absolventes Stefānijas Votsas, kā arī atbrīvojās no otrdien parakstītās Leksijas Braunas. Pēdējai tika piedāvāts “palīdzības līgums” (hardship exemption), kuru var izmantot, ja komandā palikušas mazāk par 10 aktīvām spēlētājām.

Pirms dažām dienām, 30. maijā, “Sky” atlaida arī drafta 16. numuru Natašu Maku. “Oklahoma State” absolvente 17. aprīlī parakstīja pirmgadnieces līgumu, 13. maijā – dienu pirms sezonas sākuma – tika atlaista; 18. maijā parakstīja “palīdzības līgumu”, 22. maijā tika atbrīvota un 23. maijā vēlreiz parakstīta, balstoties uz “grūtību izņēmumu”.

Manipulācijas ar Maku un Braunu bija saistītas ar “Sky” līderu – Pārkeres un Alijas Kviglijas savainojumiem, kā arī Stefānijas Dolsones prombūtni ASV 3x3 izlases sastāvā. Turpretī Hīla un Votsa neatbilda Čikāgas prasībām. Pirmā izgāja laukumā četrās spēlēs, vidēji 7,8 minūtēs gūstot 2,0 punktus, savukārt Votsa sešās spēlēs 14,0 minūtēs tika pie 2,5 punktiem.

“Sky” stūrmanis Džeimss Veids 2019. gadā tika nosaukts par WNBA labāko treneri, Ikdiena nav tik rožaina – treneris veic arī kluba ģenerālmenedžera pienākumus. Tas atspēlējās 2021. gada draftā – komanda nupat šķīrusies no trim “Top 16” izvēlēm.

Atklāšanas dienu sagaida 37 no 72 šīgada un pērngada drafta dalībniecēm

Augsta izvēle draftā palīdz, taču negarantē vietu divpadsmitniekā. Piemēram, no 2020. gada drafta šosezon WNBA klubu sastāvos iekļuvušas 18 no 36 spēlētājām jeb 50%. No trešās kārtas izvēlēm atklāšanas dienu sagaidīja tikai “Rider” absolvente Stella Džonsone, kura spēlēs “Washington Mystics”. No otrā “duča” atlases dzirnas pārvarēja sešas basketbolistes – Šūka, Odoma, Deindžerfīlda, Kūpere, Mompremjē un Čārlza.

Šogad – gandrīz identiska situācija. Sastāvā iekļuvušas 19 no 36 drafta “veiksminiecēm”. Zemākais numurs – Čelsija Perija – ir vienīgā pārstāve no trešās kārtas un spēlēs vienā no vājākajām līgas komandām “Indiana Fever”. No otrās kārtas pie iespējas tikušas septiņas – Evansa, Slokuma, Ričardsa, Viljamsa, Karingtone, Girantesa un Džonsa.

Izmantotie resursi:
Dalasas “Wings” draftā izvēlas Somijas brīnumbērnu
Vētra nāk – meklē patvērumu!