Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:933, Did:0, useCase: 3

BK LU Attīstības nometne – jaunu emociju deva jaunajiem spēlētājiem

BK LU Attīstības nometne – jaunu emociju deva jaunajiem spēlētājiem
Foto: Māris Greidāns, bk.lu.lv

No 6. līdz 8.janvārim Rīgā, Elekturm Olimpiskajā centrā risinājās Latvijas Universitātes basketbola sistēmas un Latvijas Basketbola savienības rīkotā jauno spēlētāju sagatavotības nometne ''BK LU attīstības nometne 2017'', kas uz intensīviem triju dienu treniņiem pulcēja vairākus perspektīvākos valsts basketbolistus vecumā no 16 līdz 18 gadu vecumam.

''BK LU Attīstības nometne'' sadarbībā ar Latvijas Basketbola savienību risinājās jau otro gadu.

Šogad kā nometnes vecākais treneris darbojās BK LU sistēmas attīstības komandas jeb LBL 2.komandas ''LU/BS Rīga'' galvenais treneris Edijs Šlesers, pēc kura sastādīta plāna jaunajiem spēlētājiem bija iespēja darboties tādu treneru vadībā kā Ivars Ikstens, Guntis Endzels, Edgars Suraks un Agris Sarkans. Nometnes laikā risinājās divi intensīvi treniņi dienā, kā arī tās dienu kārtība tiks papildināta ar dažādām informatīvām lekcijām, kas veicināja kā spēlētāju izpratni par profesionālo sportistu vērtībām, tā sevis attīstīšanai svarīgām niansēm. Par emocionālo noturību un psiholoģijas augstko nozīmi sportista dzīvē ar interesantiem paņēmieniem un uzskatāmiem paraugiem stāstīja Zuarguss, savukārt Ivars Ikstens iepazīstināja spēlētājus ar profesionālu sportistu dienas režīmam nepieciešamām nodarbēm, pareizu uzturu, higiēnas un stingray miega režīma ievērošanas vajadzību un citām vērtīgām lietām. Interesanta bija arī noslēdzošās dienas diskusija kopā ar Kristapu Dārgo (Barons kvartāls spēlētāju), Edgaru Šnepu (LBS ģenerālsekretāru) un Uģi Bisenieku (BK Latvijas Universitāte direktoru), kas atbildēja uz jautājumiem par studentu basketbolu, attīstības iespējām pēc sporta skolas absolvešanas, LU basketbola sistēmu un diskusijas gaitā pat par āgentu lomu spēlētāju karjerā.

Nometnes gaitā netika piedzīvoti vien intensīvi treniņi un lekcijas - sportistiem bija iespēja kopīgi klātienē vērot sestdienas OlyBet LBL spēli starp Latvijas Universitāti un Liepāja/Triobet.

Jau pērn nometnes nepieciešamībai kā viena no galvenajām problēmām tika izvirzīta sporta skolās nepietiekami daudzpusīga attīstības un izglītošanas programmu piedāvāšana spēlētāju ārpus laukuma izglītībai, ķermeņa attīstībai, uzturam un citām vitāli nozīmīgām lietām. BK LU attīstības nometne piedāvā iespēju jaunajiem basketbolistiem apzināties šo procesu augsto nozīmi viņu attīstībā, it īpaši aktuālajā vecumā. Ar nometnes norisi un spēlētāju līdzdalību organizatori ir augsti apmierināti, tādā veidā apliecinot, ka šāda veida nometnes tiks organizētas arī turpmāk.

Organizatori saka lielu paldies visiem dalībniekiem par aktīvu līdzdarbošanos, kā arī atbalstītājiem par nometnes norisi. Ideju atbalstīja un par nometnes partneri kļuva Latvijas Basketbola savienība, par spēlētāju treniņu ekipējuma nodrošinājumu rūpējās Sportland un Nike, ūdens rezerves piegādāja Venden, par gardu nometnes noslēgumu, dāvinot savu produkciju, parūpējās Smiltenes piens, kā arī paldies Elektrum Olimpiskajam centram par viesmīlīgo uzņemšanu.