Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2978, Did:0, useCase: 3

Pasaules kausā piedalās arī Dārgais: ar vienu lielisku danku finālam nepietiek

Agris Suveizda

Beļģijas pilsētā Antverpenē notiek Pasaules kausa sacensības 3x3 basketbolā. Kā ierasts, pasākumā savas prasmes izrāda arī basketbola šovmeņi jeb bumbas triecēji grozā, un starp dalībniekiem vakar bija arī latvietis Kristaps Dārgais.

Bumbu grozā trieca trīs sportisti – Dārgais, nīderlandietis Remko Frankins un polis Pjotrs Grabovskis. Pirmajā kārtā jeb pusfinālā katram bija doti divi piegājieni, par kuriem piešķīra punktus, un katrā piegājienā bumba grozā bija jādabū maksimums trīs mēģinājumos un 75 sekunžu laikā. Punkti tika doti par pirmo sekmīgo mēģinājumu.

Sacensības ievadīja "Ogres" basketbolists Dārgais, un diemžēl visi viņa mēģinājumi bija nesekmīgi – tātad nulle punktu un mazas cerības uz finālu, ja vien tamlīdzīgi nekļūdās vēl kāds. Gan Frankinam, gan Grabovskim pirmie divi mēģinājumi nebija precīzi, taču trešie gan – nīderlandietis tika pie 18 punktiem, bet polis pie 24.

Otrais piegājiens Dārgajam jau bija krietni labāks – ar tornado triecienu viņš no visiem trim žūrijas locekļiem saņēma devītnieku jeb kopsummā 27 punktus. Uzreiz pēc tam gan tādu pašu punktu summu jau pirmajā mēģinājumā atkārtoja Frankins, bet Grabovskis ar otro mēģinājumu vēlreiz dabūja 24 punktus. Kopsummā polim 48 punkti, nīderlandietim 45 punkti, bet latvietim – 27 un par spīti dalīti labākajam piegājienam fināls jānoskatās no malas. Finālā dominēja Grabovskis. Frankins tika pie 22, 18 un 0 punktiem, bet Grabovskis izcēlās ar 29, 24 un 27, triumfējot ar 80 pret 40.

Atgādinām, ka Latvijas vīriešu 3x3 basketbola izlase izstājās ceturtdaļfinālā, ar 17:22 piekāpjoties serbiem.

Sacensību ieraksts (no 1:54:55)