Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 3

LBL jau nākamajā sezonā varētu papildināt apvienota komanda no Nacionālās līgas

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

LBL jau nākamajā sezonā varētu papildināt apvienota komanda no Nacionālās līgas
Kristaps Janičenoks. Foto: Basket.lv

Portālam ''Sportacentrs.com'' zināms, ka 2023./2024. gada sezonā pastāv liela iespējamība, ka Latvijas Basketbola līgu pastiprinās divu Nacionālo līgu klubu apvienota komanda. Netieši to portālam apstiprinājis Latvijas Basketbola līgu direktors Kristaps Janičenoks, piebilstot, ka pagaidām projekts vēl ir tā sākumstadijā. Konkrētas komandas gan nav atklātas.

Latvijas Basketbola līgā pēdējās sezonās piedalās sešas komandas - ''VEF Rīga'', ''Ventspils'', ''Ogre'', ''Liepāja'', ''Valmiera Glass/ViA'' un ''Latvijas Universitāte''. Latvijas Basketbola līgu direktors Kristaps Janičenoks kopš stāšanās amatā vairākkārtīgi minējis, ka viens no viņa mērķiem ir palielināt komandu skaitu vispirms līdz astoņām vienībām. Līdz šim galvenie šķēršļi mērķa realizēšanai bijuši divi - finanšu un vietējo spēlētāju resursa trūkums.

Portālam ''Sportacentrs.com'' zināms, ka 2022./2023. gada sezonā notikumi ap iespējamo LBL un apvienotās Latvijas - Igaunijas līgas paplašināšanos ieņēmuši konkrētākas aprises. Šobrīd nopietnāk veidojas viens projekts, kurā apvienotos divas Nacionālās līgas komandas. Rezultātā tās veidotu kopīgu vienību startam LBL no nākamās sezonas. Konkrēti neminot iesaistītos klubus, Janičenoks portālam ''Sportacentrs.com'' atklāja, ka pagaidām iecere gan vēl ir ideju līmenī, tomēr pauda gandarījumu par komandu izrādīto interesi, kas var arī rezultēties. Jāatgādina, ka šajā sezonā Užavas kausā divas Nacionālās līgas komandas, ''Gulbenes Buki'' un ''Kandava'' atsevišķā spēlē spēja pārspēt LBL vienības - ''Valmiera Glass/ViA'' un ''Liepāju''. Atbildes mačos LBL komandas gan guva virsroku divu spēļu summā.

Šajā sezonā Nacionālajā līgā piedalās 21 komanda. Austrumos pagaidām līdere ar 13 uzvarām 14 mačos ir RSU/''VEF Rīga'', kam vēl bez zaudējumiem seko ''Gulbenes Buki''/BJSS. Rietumos līderes ir divas citas komandas - ''Kandava''/''Anzāģe'' un BK ''Jelgava''. Daudzi no vadošajiem Nacionālās līgas klubiem var lepoties ar samērā apmeklētiem basketbola mačiem.

Bez LBL paplašinās ir arī citi aktuāli temati. Apvienotās Latvijas - Igaunijas līgas sezona ir pāri pusei, taču tās laikā vismaz divos gadījumos čempionāta spēle tika aizvadīta vienā dienā ar Ziemeļu līgas. Rezultātā vienas spēles rezultāts tika ietverts divu turnīru ieskaitē. Tā noticis 2022. gada 22. decembrī mačā starp ''Kalev''/''Cramo'' un ''TalTech'', kā arī 29. decembra spēle starp ''Tartu Ulikool'' un ''Valmiera Glass/ViA''. Pirmajā gadījumā panākumu ar 105:69 svinēja ''Kalev'', bet otrajā ar 110:79 ''Tartu''. ''Šāds notikums nedara godu līgai,'' portālam ''Sportacentrs.com'' atklāja Janičenoks, piebilstot, ka par to LBS nav bijusi informēta līdz pat spēļu norises dienai. ''Šis temats ir pārrunāts ar Ziemeļu līgas vadību, un vairs neatkārtosies,'' turpināja Janičenoks.

2022./2023. gada sezonā apvienoto līgu pastiprināja Ukrainas ''Prometey'', kas šajā sezonā bāzējas Rīgā un šeit aizvada ULEB Eirokausa spēles. Pagaidām ''Prometey'' ir līgas līdere ar 18 uzvarām 19 spēlēs. Taujāts par kluba turpmākajiem plāniem, Janičenoks atbildēja, ka pagaidām ir pāragri runāt, vai ''Prometey'' Rīgā uzturēsies ilgāk par vienu sezonu. ''Neesam dzirdējuši pretenzijas. Esam patstāvīgā kontaktā ar ''Prometey'' klubu un līdz šim mums bijusi ļoti veiksmīga savstarpējā komunikācija,'' līdzšinējo sadarbību ar ukraiņu vienību vērtē LBL direktors.

  -1 [+] [-]

, 2023-01-20 14:16, pirms gada
Kandava + Turība?

     [+] [-]

, 2023-01-20 14:34, pirms gada
Sešām pietiek. ';

     [+] [-]

, 2023-01-20 14:36, pirms gada
Daniel rakstīja: Kandava + Turība?
Par daudz ir. Mums vai igauņiem.
';

     [+] [-]

, 2023-01-20 14:38, pirms gada
Sanāk viņi plāno spēlēt tikai Latvijas komandām?

     [+] [-]

, 2023-01-20 14:52, pirms gada
LBL nav LIBL. ';

     [+] [-]

, 2023-01-20 14:57, pirms gada
hulis-mikstais rakstīja: Sanāk viņi plāno spēlēt tikai Latvijas komandām?
Varbūt domāta izlase tikai priekš LBL.
';

     [+] [-]

, 2023-01-20 16:00, pirms gada
hulis-mikstais rakstīja: Sanāk viņi plāno spēlēt tikai Latvijas komandām?
Nē, arī apvienotajā līgā.

  +1 [+] [-]

, 2023-01-20 17:26, pirms gada
Gulbenes Buki un Kandava. Varēs trenēties un dzīvot Rīgā. Akurāt pa vidu.

  -1 [+] [-]

, 2023-01-20 17:41, pirms gada
Cerams, ka Kandava no tādas avantūras atteiksies. Pilnīgs sviests

     [+] [-]

, 2023-01-20 21:11, pirms gada
knaible rakstīja: Gulbenes Buki un Kandava. Varēs trenēties un dzīvot Rīgā. Akurāt pa vidu.
pa vidu tur tikai Rūjienas klondža sanāk

     [+] [-]

, 2023-01-20 22:45, pirms gada
buki parādīja, cik viņi ir švaki Užavas kausā pret Valmieru, estiem vēsi pietiek ar Tallinu- 3 komandas un tās piepilsētām- 4/ viimsi, keila, rapla, rakvere

     [+] [-]

, 2023-01-20 23:06, pirms gada
Ferdinands Lieliskaisss rakstīja: Cerams, ka Kandava no tādas avantūras atteiksies. Pilnīgs sviests
Sorry, gribēju pielikt +, bet sanāca -. Pilnībā Tev piekrītu, sviests.