Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1, Did:0, useCase: 3

Banki par Latvijas uzvaru: "Šis ir vakars, kuru atcerēties"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Banki par Latvijas uzvaru: "Šis ir vakars, kuru atcerēties"
Anžejs Pasečņiks cīņā ar Aleksu Avramoviču. Foto: Renārs Koris

"Serbijas labākais metējs otrajā puslaikā neguva nevienu punktu. Kontrolējām cīņu par atlēkušajām bumbām un groza apakšā. Bijām pelnījuši uzvarēt," galvenais treneris Luka Banki pēcspēles preses konferencē slavēja latviešu basketbolistu parādīto raksturu.

Latvijas treneris uz preses konferenču telpu atnesa Artūra Strautiņa formas kreklu ar 12. numuru un novietoja to priekšplānā. “Grūti atrast vārdus šim apbrīnojamam sniegumam. Artūra Strautiņa ieguldītās pūles ir neatņemama komandas sastāvdaļa. Puiši cīnījās par viņu.”

Otrais puslaiks sākās ar līdzjutēju kora skandēto “sarauj, sarauj”. Dažas minūtes vēlāk katrs latviešu grūtais grozs tika pavadīts ar skaļām ovācijām, kamēr līdzjutēju svilpieni liedza serbiem realizēt daudzus soda metienus.

“Emocionālā daļa bija pati svarīgākā,” teica Banki. “Pirmajās 20 minūtēs mums neveicās. Spēlējām diezgan kvalitatīvi, neraugoties uz zemo metienu precizitāti. Uz ģērbtuvi devāmies sarūgtināti. Turpinājumā spēlētāji parādīja raksturu. Uzbrukumā beidzot spējām nogādāt bumbu, radījām augstas kvalitātes metienus. Taču galveno darbu paveicām aizsardzībā.

“Šis ir vakars, kuru atcerēties,” uzsvēra Latvijas valstsvienības galvenais treneris. “Īpaši mūsu faniem – arī brīžos, kad lietas negāja vajadzīgajā virzienā, jutām viņu atbalstu un entuziasmu. Pēc tam spēle aizgāja un kļuva vieglāk.”

Otrajā kārtā Latvijas izlase I grupā spēlēs pret Grieķiju, Turciju un Lielbritāniju. Sešas komandas cīnīsies par trīs ceļazīmēm uz Pasaules kausu. “Katrs nākamais solis nebūs viegls – spēlēsim pret “top” līmeņa komandām. Esmu pārliecināts, ka turpināsim attīstīties. Gribam būt konkurētspējīgi arī nākamajā kārtā.”

Latvija ceļu augšup sāka no zemākā punkta – priekškvalifikācijā tika izcīnītas četras uzvaras pār Slovākiju un Baltkrieviju, atgādināja valstsvienības kapteinis Dairis Bertāns. “Tagad spēlējām pilnā arēnā. Tas bija jāizbauda un mēs to izdarījām. Mūsu garie spēlētāji parādīja izcilu sniegumu aizsardzībā. Paveica lielisku darbu, ņemot vērā, pret ko mēs spēlējām.”

Saspēles vadītāja pozīcijā notika divu Eiropas junioru vicečempionu rokāde – pirmā numura pozīcijā Artūru Žagaru aizstāja Artūrs Kurucs. “(Serbu saspēles vadītājs) Avramovičs pirmajā puslaikā izmantoja visas iespējas. Šajā situācijā uzskatīju, ka jāspēlē spēlētājam, kurš paveica lielu darbu iepriekšējā vasarā. Artūrs Kurucs spēj atnest enerģiju un fizisku spēli. Mums ir stils, kurā neizmantojam tīru saspēles vadītāju. Artūrs ļoti koncentrējās, esmu priecīgs par viņu.”

Cita pārmaiņa – otrajā puslaikā Latvija pārgāja uz spēli ar trīs aizsargiem. “To darījām arī iepriekš. Spēlējot pret tik garu komandu, mums klājās grūti cīņā par atlēkušajām bumbām. Paņēmām klāt Jāni Bērziņu, lai viņš kopā ar Dāvi Bertānu pagarinātu mūsu augumus trešajā pozīcijā. Vēlāk kļuvām komfortablāki, spēlējot ar trīs mazajiem.”

Latvija nākamo spēli pēc vasaras pauzes aizvadīs 26. augustā Rīgā, sacenšoties pret B grupas otro labāko komandu (tā kļūs zināma pēc Turcijas un Lielbritānijas cīņas). Trīs dienas vēlāk izbraukumā būs jāspēlē pret trešās vietas ieguvēju.

I grupa 30. jūnijā

#KomandaU-Z+/-Punkti
1Grieķija3-1+237
2Latvija3-1+127
3Turcija1-2+74
-----
4Beļģija1-2-24
5Serbija1-2-104
6Lielbritānija1-2-304

  +2 [+] [-]

, 2022-06-30 23:18, pirms mēneša
Paldies Banki!

  +1 [+] [-]

, 2022-06-30 23:23, pirms mēneša
Luka Banki ir labākais treneris pēc bagatska kāds izlasei bijis

     [+] [-]

, 2022-06-30 23:44, pirms mēneša
šodien bija lepnums par komandu- visi cīnīnījās un tam visam klāt vēl tas,ka uz soliņa bija gan KP, gan Rodis, gan Strēlnieks! Super sajūta,ka visi kopā mauca un uzreiz basketbola dievi bija dāsni! Malači un uz priekšu!

  -2 [+] [-]

, 2022-07-01 00:22, pirms mēneša
Sarauj ! nozīmē saplosīt pretinieka miesu , atdalīt ekstremitātes, izlaist iekšas. Diezgan nežēlīgs uzmundrinājums , kā jau baltu mežoņiem .

  -3 [+] [-]

, 2022-07-01 00:28, pirms mēneša
kristaps30 rakstīja: Luka Banki ir labākais treneris pēc bagatska kāds izlasei bijis
Bagatskis ir padlatvietis (sovjets) , nederēja brīvo letiņu paaudzei !

     [+] [-]

, 2022-07-01 01:44, pirms mēneša
Autora teksts - 1) Artūra Strautiņa ieguldītās pūles ir neatņemama komandas sastāvdaļa. Puiši cīnījās par viņu.
2)Saspēles vadītāja pozīcijā notika divu Eiropas junioru vicečempionu rokāde – pirmā numura pozīcijā Artūru Žagaru aizstāja Artūrs Kurucs. ...Šajā situācijā uzskatīju, ka jāspēlē spēlētājam, kurš paveica lielu darbu iepriekšējā vasarā. Artūrs Kurucs spēj atnest enerģiju un fizisku spēli. Mums ir stils, kurā neizmantojam tīru saspēles vadītāju. Artūrs ļoti koncentrējās, esmu priecīgs par viņu.”
Secinājums-Izlasē jāspēlē tikai Artūriem!!!

     [+] [-]

, 2022-07-01 03:30, pirms mēneša
Šo vakaru Tev, Banki, sakārtoja rūjienieši Brāļi Bertāni !
Tā ka brauc ciemos uz Rūjienu, redzēsi kā letiņi atpūšas

     [+] [-]

, 2022-07-01 08:50, pirms mēneša
Lepojos ar mūsu izlasi un Banki!

     [+] [-]

, 2022-07-01 09:30, pirms mēneša
Restartētājs rakstīja: Sarauj ! nozīmē saplosīt pretinieka miesu , atdalīt ekstremitātes, izlaist iekšas. Diezgan nežēlīgs uzmundrinājums , kā jau baltu mežoņiem .
labs sauklis varētu būt-svilināt,svilināt