Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:370, Did:0, useCase: 0

Filadelfija paraksta savulaik "Super Bowl" MVP ieguvušo Flako rezervista lomai

Emils Ozerinskis

Filadelfija paraksta savulaik "Super Bowl" MVP ieguvušo Flako rezervista lomai
Džo Flako. Foto: USA Today Sports/Scanpix

Nacionālās futbola līgas (NFL) komanda Filadelfijas "Eagles" parakstījusi viena gada līgumu ar 2013. gadā Superbola MVP balvu ieguvušo saspēles vadītāju Džo Flako, kuram ērgļos iecerēta rezervista loma.

36 gadus vecā saspēles vadītāja Džo Flako jaunais līgums paredz 3,5 miljonus dolāru garantēto atalgojumu, bet tas var pieaugt līdz par četriem miljoniem, izpildoties noteiktiem līgumā atrunātiem punktiem. Ilggadējais Baltimoras "Ravens" kvoterbeks ieņems "Eagles" otrā saspēles vadītāja vietu aiz Džeilena Hērtsa pēc tam, kad komanda izšķīrās tieši par savas nākotnes likšanu Hērtsa rokās pēc Kārsona Ventza aizmainīšanas uz Indianapolisu.

Pērn otrajā drafta raundā izvēlētais Hērtss pagājušajā sezonā nospēlēja tika četras spēles, tādēļ Flako viens no uzdevumiem būs tieši 22 gadus vecā kolēģa apmācīšana saspēles vadītāju gudrībās, kā arī spēles pārņemšana savās rokās, ja Hērtsam neveiksies kā cerēts vai gadīsies iedzīvoties savainojumā.

Desmit ar pusi sezonas Flako bija Baltimoras "Ravens" galvenais saspēles vadītājs, aizvedot vienību līdz "Super Bowl" titulam 2013. gadā, tieši Flako saņemot finālspēles vērtīgākā spēlētāja apbalvojumu. 2018. gadā Flako iedzīvojās savainojumā, kura laikā Baltimoras komandas saspēles vadītāja grožus sekmīgi pārņēma Lamārs Džeksons. Pēdējās sezonās Flako parakstījis vienas sezonas līgumus, pa sezonai pavadot Denveras "Broncos" un Ņjuorkas "Jets" rindās.

Vēl Filadelfijas "Eagles" priekšā ir nozīmīga izšķiršanās 29. aprīlī paredzētajā NFL draftā, kur komandai ir sestā izvēle. Līdz tai potenciāli varētu noslīdēt kāds no drafta talantīgākajiem kvoterbeku prospektiem, taču "Eagles" it kā savu uzticību jau atdevusi Hērtsam. Tādēļ izvēle varētu tikt iesaistīta maiņas darījumā, bet, iespējams, gudrākais scenārijs Filadelfijas komandai būtu Hērtsu apgādāt ar kādu talantīgu piespēļu saņēmēju.

Šajā starpsezonā ērgļi panākuši arī viena gada vienošanos par pieciem miljoniem ar iepriekšējās piecas sezonas Minesotas "Vikings" rindās spēlējušo aizsargu Entoniju Herisu. Taču neatrisināts jautājums vel ir par balsta uzbrucēju Zaku Ertzu, kuru Filadelfijai, visticamāk, nāksies aizmainīt, lai palīstu zem algu griestiem.