Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:288, Did:0, useCase: 3

Atlikušas divas dienas, lai pieteiktos Latvijā lielākās amatieru līgas jaunajai sezonai

Andrejs Siliņš

"Olybet" Entuziastu basketbola līgas (EBL) ir lielākā amatieru basketbola līga Latvijā un pirms jaunās, jau devītās, sezonas komandas tiek aicinātas pieteikties trīs dažādos turnīros - "Olybet" Entuziastu basketbola līgā, Darba Dienu līgā un Sieviešu līgā. Spēles tiks organizētas Meža skolā, 90. vidusskolā un "Elektrum" Olimpiskajā centrā.

Entuziastu Basketbola līga šosezon tiks sadalīta četrās dažādās divīzijās. Augstākā ir Extra līga, kur arī šosezon spēlēs desmit spēcīgākās komandas (pagājušajā sezonā par čempioniem tika kronēta "SIA Anzāģe/TG Construction"). Izaicinājuma kauss ir otrs spēcīgākais turnīrs, kas tiks aizvadīts jau ceturto sezonu (pagājušajā gadā Izaicinājuma kausā piedalījās 17 komandas un uzvaras laurus plūca "Skaistuma Institūta" basketbolisti; arī šoreiz Izaicinājuma kausa uzvarētāji kvalificēsies spēlēšanai Extra līgā 2017./2018. gada sezonā, savukārt 2., 3. un 4. vietas ieguvēji saņems tiesības piedalīties pārspēlēs. Divas vājākās komandas nākamajā sezonā spēlēs 3. līgā, savukārt vēl divas komandas no turnīra tabulas beigām turpinās cīņu par vietas saglabāšanu). 3. līga – šajā līgā startēs 21 komanda atbilstoši pērnās sezonas rezultātiem (pagājušajā sezonā par līgas uzvarētājiem kļuva "efumo" komandas basketbolisti, kas sīvā cīņā pārspēja "Beverlihilza –Džedaiskij Kraj" komandu; arī šosezon 3. līgas finālisti iegūs tiesības nākamajā sezonā startēt Izaicinājuma kausā, savukārt 3. un 4. vietas ieguvēji iegūs tiesības piedalīties pārspēlēs). 4. līgā startēs 21 komanda atbilstoši pērnās sezonas rezultātiem (pagājušajā sezonā par uzvarētājiem kļuva "ZP" komanda).

Neskatoties uz plašo līgu skaitu, dalībkomandu skaits arī šosezon būs ierobežots, tādēļ organizatori aicina neatlikt pieteikšanos uz pēdējo brīdi.

Darba dienu līga – jau trešo sezonu organizēsim basketbola turnīru darba dienu vakaros. Šī līga nebūs nekādā veidā sasaistīta ar līgu, kas notiek brīvdienās, līdz ar to spēlētāji varēs bez ierobežojumiem spēlēt abās līgās. Šajā līgā gan mainīsies turnīra koncepts un, salīdzinot ar EBL, kas notiek brīvdienās, šajā līgā komandām mājas zāle būs jānodrošina pašiem. Lai nodrošinātu tiešām kvalitatīvu līgas darbību, komandu skaits būs ierobežots, tāpat komandām arī būs jānodrošina standartiem atbilstoša mājas zāle. Pagājušajā sezonā Darba dienu līgā uzvarēja "BK Sigulda".

Sieviešu līga – pērn tika veiksmīgi noorganizēta otrā sezona sievietēm. Otrajā sezonā piedalījās desmit komandas no Rīgas un Ķekavas. Šosezon organizatori cer, ka mūsu pulkam pievienosies jaunas komandas.

2015./2016. gada sezonā Entuziastu basketbola līgā kopā piedalījās 86 komandas.

Jaunās sezonas nolikumus iespējams apskatīties šeit: Nolikumi

Pieteikuma anketu meklē šeit: https://failiem.lv/u/f5m7xhvf…
Aizpildītu anketu sūti uz kriss@entuziasti.lv
Pieteikšanās turpināsies līdz 20. septembrim!

Līgas oficiālais tehniskais atbalstītājs "Ballzy Latvija" nodrošinās komandām atlaidi sporta apaviem, formām un aksesuāriem no 20-30%. Vairāk informācijas pie komandu kapteiņiem.

Jautājumu gadījumā sazināties, rakstot uz kriss@entuziasti.lv, vai zvanot 26367089
Seko arī Twitter: https://twitter.com/basket_cup
un Instagram: https://www.instagram.com/basket_cup/

     [+] [-]

, 2016-08-24 12:17, pirms 6 gadiem
Cik kopā Latvijā ir amatieru basketbola līgu?

     [+] [-]

, 2016-09-05 13:51, pirms 6 gadiem
Kad parādīsies informācija par LBS rīkotajām sacensībām (LBL2, LBL3)?