Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:288, Did:0, useCase: 0

Startē Latvijas Banku basketbola kausa izcīņas 21. turnīrs

Renārs Buivids
Renārs Buivids

Startē Latvijas Banku basketbola kausa izcīņas 21. turnīrs
2013. gada čempionvienības "Swedbank" kapteinis Jevgeņijs Ivanovs (no kreisās) saņēmis čempionu ceļojošo kausu no Latvijas Komercbanku asociācijas prezidenta Mārtiņa Bičevska
Foto:...

Latvijas Banku basketbola kausa izcīņas 21. turnīrā par čempionu titulu cīnīsies gan sešas vīriešu komandas – „Swedbank”, „SEB Banka”, „Citadele banka”, „ABLV bank”, „DNB banka”, „Nordea banka”, gan arī otro reizi sacensību vēsturē laukumā dosies sieviešu vienības, lai sacenstos „Trīs pret trīs” formātā. Pirmās spēles tiks aizvadītas 9. martā Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē.

Latvijas Banku basketbola kauss (LBBK) ir viens no tradīcijām bagātākajiem sporta pasākumiem Latvijā, kura čempioni saņem īpašu metālā un akmenī kaltu ceļojošo trofeju. Gandrīz 20 kilogramus smagais kauss, kura autors ir savulaik „LainBankas” komandā spēlējušais mākslinieks Guntars Ošenieks, joprojām simbolizē iespēju sacensties basketbola laukumā ne tikai profesionāliem sportistiem, bet arī ierindas banku sfēras darbiniekiem. 21. reizi šis kauss banku basketbola čempioniem tiks pasniegts 27. aprīlī notiekošajā fināldienā.

LBBK jubilejas turnīrā pirms gada notika nozīmīgs pavērsiens turnīra dalībnieku ziņā, jo pirmo reizi notika arī sieviešu komandas sacensības pašreiz tik populārajā basketbola formātā „Trīs pret trīs”. Debijas gadā par čempionēm kļuva „Citadele bankas” pārstāves. Arī šogad cīņā dosies četru banku un „Altum” basketbolistes.

No 9. marta līdz 13. aprīlim sešas vīriešu komandas aizvadīs grupu turnīru, nosakot dalībniekus 27. aprīļa finālspēlēm – par 1., 3. un 5. vietu. Izšķirošās dienas ietvaros notiks arī trīspunktnieku konkurss.

Trešo reizi turnīra vēsturē sadarbībā ar firmu „Geka” taps īpašas medaļas LBBK logo veidolā. Medaļas saņems 2014. gada turnīra labākās trīs komandas gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē.

LBBK vēsture aizsākās 1993. gadā, pirmo čempionu titulu izcīnot Vācijas-Latvijas bankas darbiniekiem. Kā „LainBankas” Izaicinājuma kausa izcīņa dzimušais turnīrs nu jau vairāk nekā desmit gadus notiek Latvijas Komercbanku asociācijas paspārnē. Ar LBBK dalībnieku un rezultātu palīdzību var izsekot līdz banku sistēmas attīstībai Latvijā, jo pirmo divu turnīru laureātu pulkā bija arī bēdīgi slavenā „Banka Baltija”, bet turpmākajos turnīros startējušas bankas, par kuru pastāvēšanu atmiņas saglabājuši tikai finansisti. 21 gada laikā tikai vienu reizi – 1994. gada banku krīzes situācijā – turnīrs nenotika, bet kopš tā laika tradīcija tikusi saglabāta, neraugoties ne uz kādiem notikumiem finanšu sektorā.

LBBK 20 turnīros septiņus čempionu titulus izcīnījusi „Swedbank”, kuras rēķinā arī savulaik „Vācijas-Latvijas bankas” un „Hansabankas” gūtie panākumi. Tieši „Swedbank” basketbolisti ir triumfējuši pēdējos četros turnīros. Piecreiz turnīrā uzvarējuši „Parex bankas” basketbolisti. Četri čempionu tituli „SEB bankai” (iepriekš arī Latvijas Unibanka”), „LainBanka” uzvarējusi divreiz, bet pa reizei – „Falck Apsargs” un „Latvijas Krājbanka”. Ne vienu turnīru nav izlaidušas tieši „Swedbank” un „Parex bankas” vietu pārņēmušā „Citadele banka”. 19. reizi banku basketbola turnīrā piedalīsies „SEB banka” un „DNB banka”.

LBBK pagājušā gada finālā „Swedbank” ar 67:43 pārspēja „Hipotēku banku”. Uzvarētāju rindās lielisku sniegumu demonstrēja Sandis Poga, kurš guva 17 punktus, bet pēc statistikas datiem produktīvāko spēli parādīja Andis Pogiņš – 13 punkti, deviņas rezultatīvās piespēles, trīs atlēkušās bumbas un trīs pārtvertās bumbas. Tieši Pogiņš tika atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju, saņemot balvu no „Penelopes tauriņiem”. Zaudētāju sastāvā ar 16 punktiem izcēlās Edgars Liepiņš.

Cīņā par bronzas medaļām vīriešiem „SEB banka” ar 67:59 uzveica „Citadele banku”. Uzvarētāju rindās Didzis Freivalds guva 21 punktu un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas. Zaudētājiem turnīra rezultativitātes rekordu sasniedza Kārlis Ozoliņš, kurš 4x8 minūšu ilgajā spēlē guva 39 (!) punktus, kā arī vēl izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas.

Sieviešu “Trīs pret trīs” turnīra finālā „Citadele banka” ar 9:7 pārspēja „DNB banku”. Čempioņu rindās sešus punktus guva Anna Kondratoviča, saņemot arī vērtīgākās spēlētājas titulu. Trešo vietu ieguva „Nordea banka”.

Izmantotie resursi:
https://www.facebook.com/BankuBaske...