Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:213, Did:0, useCase: 3

Svētdien noslēgsies Baltijas valstīs grūtākā šķēršļu skriešanas seriāla “Patria race” sezona

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Svētdien noslēgsies Baltijas valstīs grūtākā šķēršļu skriešanas seriāla “Patria race” sezona
Foto: "Patria race".

Šo svētdien, 16.oktobrī, Jelgavas novada Cenu pagastā ar piekto posmu noslēgsies biedrības “Forti Patria" rīkotā Baltijas valstīs grūtākā šķēršļu skrējiena jeb OCR (Obstacle course run) “Patria race” sezona, kur gaidāma spraiga cīņa par kopvērtējuma tituliem.

Prestižajam OCR “Patria race” šosezon jau ir aizvadīti četri posmi. Sezona sākās agrā pavasarī, kad aprīļa otrajā nedēļas nogalē šķēršļu distances dalībnieki sacentās Ozolnieku slēpošanas trasē, bet šī paša mēneša pēdējā dienā turpat netālajā Cenas pagastā. Vasaras vidū, 10.julijā, “Patria race” pirmo reizi viesojās vēju pilsētā Liepājā, bet augusta izskaņā, kad notika ceturtais posms, iecienītais šķēršļu skrējiens atgriezās Ozolniekos. Arī pēdējais piektais posms ir paredzēts Jelgavas novadā.

“Patria race” sacensības ir domātas ikvienam, jo tajās startē gan profesionāli sportisti, kuri rūdījumu ir guvuši arī pasaules un Eiropas čempionātos, gan arī šķēršļu skriešanas entuziasti. Tāpēc organizatori ir izveidojuši atsevišķi Sporta un Tautas grupu, kā arī vīriešu un sieviešu kategoriju.

Bez individuālajiem startiem notiks arī komandu sacensības, kur katrā komandā ir pa trim dalībniekiem. Patīkamā ziņa ir tā, ka komandu šķēršļu skrējiens ir bez vecuma un dzimuma ierobežojuma, kā arī visi komandas dalībnieki skrien kopā un, ja nepieciešams, var viens otram palīdzēt pārvarēt šķēršļus. Līdz ar to draugi un ģimenes ir aicināti pieteikties komandu skrējienam. Reģistrēties sacensībām var organizatoru mājaslapā Šķēršļu Skriešana | Šķēršļu Skriešanas...

Pēdējais posms solās būt ļoti interesants arī cīņā par uzvaru kopvērtējumā, jo gan vīriešiem, gan sievietēm līderus šķir daži punkti. Vīriešiem galvgalī atrodas rīdzinieks Aleksejs Ivaškins, kurš vienīgais ir uzvarējis vairāk nekā vienu reizi, pirmo vietu iegūstot divos posmos, bet tikai piecus punktus no viņa atpaliek augusta beigās Ozolniekos uzvaru svinējušais rīdzinieks Andis Sakne. Sievietēm nevienai nav izdevies tikt pie divām uzvarām, katrā posmā esot savai pirmās vietas ieguvējai. Līdere ir rīdziniece Marta Jansone, no kuras par desmit punktiem atpaliek rīdziniece Kristīne Roga. Spēcīgākā no visām līdz šim startējušajām latvietēm ir Liene Allere, bet viņa ir piedalījusies tikai divos posmos, tāpēc kopvērtējumā ieņem 9.vietu.