Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:213, Did:0, useCase: 3

Ar jauniem uzvarētājiem un ukraiņu skrējienu aizvadīts "Patria race" 2. posms Ozolniekos

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Ar jauniem uzvarētājiem un ukraiņu skrējienu aizvadīts "Patria race" 2. posms Ozolniekos
Ukraiņu skrējiena dalībnieki kopā ar organizatoru Jāni Avotiņu (otrais no kreisās). Foto: "Patria race".

Svētdien, 12. maijā, Ozolniekos ar vairāk nekā 200 dalībniekiem no Latvijas un Lietuvas dažādās distancēs tika aizvadīts populārā šķēršļu skrējiena “Patria race” šīs sezonas otrais posms, par uzvarētājiem kļūstot Andim Saknem un lietuvietei Diānai Verikaitei, bet otrās vietas ieguvējai Kristīnei Vāverei esot labākajai Latvijas sieviešu vidū.

“Patria race” jaunā sezona sākās 7. aprīlī Kadagā, un tagad pēc piecām nedēļām tradicionālajā norises vietā Ozolniekos norisinājās otrais posms. Programmā bija tie paši četri starti – iepazīšanās skrējiens, kurā iesaistās ar vien jauni dalībnieki, jo viņiem interesē aizraujošais “Patria race” šķēršļu skrējiens, kas sarūpē labu pārbaudījumu un arī piedzīvojumu, elite sievietēm un vīriešiem, un arī komandu sacensības. Šoreiz papildu bija noorganizēts aizkustinošs moments – ukraiņu skrējiens, kurā piedalījās vairāk nekā desmit karā cietušo un rehabilitāciju Latvijā izejošo ukraiņu karavīru.

Organizatori bija parūpējušies, lai 5km aplī bija izvietoti 19 dažādi šķēršļi, grūtākais no kuriem bija kombinētais šķērslis. Iepazīšanās distances dalībnieki kā iepriekš to veica vienu reizi, bet pārējiem bija jāskrien divi apļi, taču kombinēto šķērsli pārvarot vienu reizi.

Šoreiz nepiedalījās pirmās posma uzvarētāji Dainius Ļutkus un Sandra Ļutkus, tāpēc bija skaidrs, ka būs jauni uzvarētāji. Vīriešiem pārliecinoši pirmais bija pagājušā posma uzvarētājs Andis Sakne, kurš šoreiz neko nesasteidza un parādīja nevainojamu sniegumu. Otro laiku uzrādīja lietuvietis Aļgimantas Karalius, bet cīņā par noslēdzošo godalgu pagājušajā posmā 4. vietu un 5. vietu ieguvušo latviešu starpā Mārcis Saliņš apsteidza Arvi Girevicu.

Sievietēm pagājušā posma otrās vietas ieguvējai Kristīnei Vāverei neizdevās uzvarēt un nācās ieņemt vēlreiz otro vietu, jo viņu šoreiz apsteidza cita lietuviete – pirmā posma trešā labākā Diana Verikaite. Trešo vietu nopelnīja labākā jauniešu grupas pārstāve Eva Dorbe. Savukārt komandu sacensībās uzvarēja Nacionālās aizsardzības akadēmijas puiši.

Nākamais posms ar aizraujošām sacensībām dažāda vecuma un līmeņa šķēršļu skrējējiem norisināsies 9. jūnijā Ķekavā.