Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:213, Did:0, useCase: 3

Šķēršļu skrējienā "Lāčplēša kross" uzvar pasaules jauniešu vicečempione vieglatlētikā Ābele

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Šķēršļu skrējienā "Lāčplēša kross" uzvar pasaules jauniešu vicečempione vieglatlētikā Ābele
Foto: Piedzīvojumu sacensību aģentūra/M.Gaļinovskis.

Svētdien, 9.oktobrī, astoto gadu pēc kārtas Mežaparkā norisinājās biedrības “Piedzīvojumu sacensību apvienība” rīkotais un Rīgas domes atbalstītais patriotiskais taku un tematisko šķēršļu skrējiens “Lāčplēšu kross”, pulcējot visas distancēs kopā gandrīz tūkstoti dalībnieku. Par uzvarētājiem 12km Bruņinieku distance kļuva pasaules jauniešu vicečempione 1500m Jeļena Ābele un Latvijas čempionātu medaļnieks vieglatlētikā Arnis Ozoliņš, kurš spraigā cīņā apsteidza pagājušā gada uzvarētāju, titulēto triatlonistu Andreju Dmitrijevu.

Dalībnieki varēja sacensties trijās distancēs – bērni Laimdotas distancē (no 0,3-0,7km), bet pārējie Lāčplēša 4km, kas iepriekš bija 6km, un Bruņinieka 12km distancē. Šoreiz dalībniekiem bija sarūpēta jauna trase, kas gāja gar Lielo estrādi. “Lāčplēša krosa” dalībnieki sportiskā un patriotiskā noskaņā pārvarēja interesantos tematiskos šķēršļus - “Mazā kalnu kaza”, “Lielais briesmu kalns’’ “Vilku vārti, “Purva bridējs”, “Slapjais sprīdītis”, “Estrāde iekarotājs” u.c. Pēdējā no minētajiem šķēršļiem bija iespēja uzskriet Estrādes pašā augšā.

Iepriekšējos divus gadus dēļ ierobežojumiem “Lāčplēšu kross” norisinājās augustā, bet šogad tas pārcēlās atpakaļ uz ierasto rudeni. Šogad distance un šķēršļi bija veidoti tā, lai ikviens aktīvās atpūtas piekritējs varētu veikt distanci bez citu cilvēku palīdzības. Šo pasākumu kā lielisku brīvdienas pavadīšanas veidu izmantoja ģimenes. Sacensību centrā norisinājās vairākas aktivitātes kā loka šaušana, monētu kalšana, bruņutērpu apskate u.c., kā arī radošās rokdarbu darbnīcas.

Prestižākajā 12km (3x4km) Bruņinieku distancē, kur kopā sacentās pāri par 120 dalībniekiem, vīriešiem izvērtās spraiga cīņa par uzvaru starp Arni Ozoliņu un Andreju Dmitrijevu. Abi lielāko distances daļu veica līderpozīcijās kopā, un tikai pēdējā trešā apļa beigās 2020.gada vicečempions 1500m Ozoliņš spēja aizmukt no sīvākā konkurenta, svinot savā debijā “Lāčplēšu krosā” uzvaru. Pagājušā gada uzvarētājs un četrpadsmitkārtējais valsts čempions triatlonā Dmitrijevs ieguva otro vietu. Iepriekšējos gados pilnu godalgoto vietu komplektu izcīnījušais Dainis Limanāns, kurš ir pirmā Vilkaču maratona (grūtākais maratons Latvijā, kas notiek kopš 2017.gada – aut.piez.) uzvarētājs un arī medaļnieks LČ 50km.

Sievietēm vadošās trīs favorītes un godalgoto vietu pretendentes izretojās jau no paša sākuma. Pārliecinoši uzvarēja 2003.gada pasaules jauniešu vicečempione un daudzkārtējā Latvijas čempione vidējās distancēs Jeļena Ābele, kura pirms četriem gadiem 5km Tautas distancē ieņēma otro vietu aiz Baibas Šņoriņas. Otro gadu pēc kārtas otro vietu ieguva populārā taku skriešanas seriāla “Stirnu buka” viena no vadošajām Zaķa distances skrējējām un arī LČ medaļniece Diāna Liepiņa. Savukārt trijnieku noslēdza vēl viena “Stirnu buka” Top3 skrējēja Zanda Malančuka.

Lāčplēša 4km distancē, kur sacentās gandrīz 300 dalībnieku, pie pirmajām uzvarām tika rogaininga meistars Mārtiņš Treijs un Latvijas jauniešu čempione vieglatlētikā Alīna Sokunova. Otrās vietas ieguva Staņislavs Rogovskis un spēcīgā šķēršļu skrējēja Kristīne Vāvere, bet trijnieku noslēdza Gabriela Grase un Māris Liepiņš, kurš finiša spurtā apsteidza Aivaru Bogdanovu.

Vairāki simti dalībnieku izmēģināja Laimdotas distanci piecās vecuma grupās bērniem.