"Tottenham" zvaigznei Sonam draud iesaukšana Dienvidkorejas armijā
Anglijas Premjerlīgas futbola kluba spēlētājs Hinmins Sons šobrīd ar Dienvidkorejas izlasi piedalās Āzijas spēlēs, kur sasniegts pusfināls. Sonam būtu ļoti nepieciešama zelta medaļa šajās sacensībās, jo tas dotu likumīgu pamatu Dienvidkorejai neiesaukt viņu armijā, pamatojoties uz viņa nopelniem valsts labā. Pretējā gadījumā savas futbolista karjeras plaukumā esošajam Sonam šāds scenārijs ir visai reāls.
Lai arī Anglijas Premjerlīgā sezona jau rit pilnā sparā un nekāds izlašu pārtraukums šobrīd nav iekļauts FIFA kalendārā, „Tottenham” nav liegusi savam uzbrucējam Hinminam Sonam doties palīgā Dienvidkorejas izlasei Āzijas spēlēs. Un kā nu ne, ja ar uzvaru šajā turnīrā Sons par savas valsts reputācijas spodrināšanu saņemtu tiesības izvairīties no divu gadu ilga iesaukuma armijā.
26 gadus vecais Sons ir šobrīd lielākā Dienvidkorejas futbola zvaigzne. Pēdējās divās Premjerlīgas sezonās viņš guvis 26 vārtus, kļūstot arī par „Tottenham” komandas svarīgu spēlētāju, ar kuru šovasar noslēdza jaunu ilgtermiņa līgumu. Taču nekas no tā neļauj Sonam izvairīties no obligātā karadienesta kā to paredz Dienvidkorejas likumi.
Pieļaujams gan izņēmums, kas tiek piešķirts par izlases sasniegumiem starptautiskajā arēnā. 2002. gada Pasaules kausā negaidīti veiksmīgi nospēlējušie Dienvidkorejas futbolisti saņēma tiesības atteikties no iesaukuma armijā, tāpat kā 2012. gada olimpiādes bronzas ieguvēji un 2014. gada Āzijas spēļu uzvarētāji. Toreiz uz Dienvidkorejas izlasi tika izsaukts arī Sons, taču viņa tā brīža klubs Lēverkūzenes „Bayern”, kuram tobrīd bija paredzētas divas Čempionu līgas spēles, nepalaidu Sonu uz Āzijas spēlēm.
Sons un Dienvidkoreja Āzijas spēlēs savā apakšgrupā ieņēma otro vietu aiz Malaizijas, astotdaļfinālā apspēlēja citu PK finālturnīra dalībnieci Irānu, bet ceturtdaļfinālā pieveica Uzbekistānu. Pusfinālā rītdien Dienvidkoreja spēkosies ar Vjetnamu, bet finālā, kas paredzēts pirmajā septembrī, tai var sanākt tikties ar Japānas un AAE dueļa uzvarētāju.
Nav liels noslēpums, ka slavenības mēdz izvairīties no līdzīgiem sabiedriskajiem pienākumiem vai arī panākt sev labvēlīgus apstākļus, taču, kā izpētījusi BBC, Dienvidkorejā to paveikt nav tik vienkārši.
Dienvidkorejas armija ir spēcīga un pastāvīga organizācija, kas ļoti reti sniedz priekšrocības slavenībām. Pirms sešiem gadiem „Arsenal” uzbrucējs Čujongs Pārks centās izvairīties no iesaukuma armijā, deklarējoties Monako, taču šāda rīcība izsauca milzīgu kritiku viņa dzimtenē, viņš tika izmests no izlases, un viss beidzās ar to, ka viņš atgriezās Seulā un publiski atvainojās.
No Dienvidkorejas armijas nav izdevies izvairīties arī citām šīs valsts slavenībām. Pirms astoņiem gadiem „MC Mong” – Dienvidkorejas TV zvaigzne un mūziķis – tika apsūdzēts par veselības problēmu falsificēšanu, lai izvairītos no armijas (viņš devās pie zobārsta, lai izrautu divus veselus zobus), un „MC Mong” tika piespriests sešu mēnešu nosacīts cietumsods. Savukārt globālu slavu ieguvušais mūziķis „Psy” (dziesmas „Gangnam Style” izpildītājs) armijā tika iesaukts pat divreiz, jo pirmajā reizē viņš tika pieķerts, dienesta laikā turpinot savu mūziķa karjeru. Armija arī ir nesen centusies cīnīties ar citiem veidiem, kā korejieši cenšas izvairīties no dienesta armijā, piemēram, ar apzinātu pieņemšanos svarā vai tetovēšanos.
Sons savu nostāju par potenciālo iesaukumu Dienvidkorejas armijā publiski nav daudz izteicies, vien pirms Pasaules kausa norādījis, ka nedomā par izņēmuma statusa iegūšanu. Jāpiemin, ka Dienvidkoreja tīri formāli joprojām ir karastāvoklī ar Ziemeļkoreju.
Sons Dienvidkorejas sabiedrībā bauda lielu popularitāti un atbalstu, it īpaši pēc viņa snieguma Pasaules kausā šovasar, kur viņš ļoti emocionāli reaģēja uz izlases zaudējumu, laukumu atstājot asarās. Dienvidkorejā uzsākta parakstu vākšana petīcijai valsts prezidentam, kurā vairāki tūkstoši vīriešu pieteikušies dienestā pavadīt dubultu laiku, ja Sons saņems tiesības savu dienestu izlaist.
Protams, nav jāskaidro, ko profesionālam futbolistam nozīmētu zaudēt divus savas karjeras pilnbrieda gadus, turklāt ne tikai no spēlēm, bet arī vairs profesionāli netrenējoties, kas nozīmē, ka arī viņa atgriešanās elites līmenī būtu apgrūtināta. Pastāv gan iespēja, ka, atrodoties armijā, var spēlēt vietējā līgā „Sangju” vai „Asan” komandās, kuras ir attiecīgi armijas un policijas futbola komandas, taču tajās Sons varētu spēlēt tikai tad, ja iepriekšējo sezonu pirms iesaukuma armijā būtu pavadījis vietējā čempionātā.
Ja Sonam un Dienvidkorejai neizdosies uzvarēt Āzijas spēlēs, tuvāko 18 mēnešu laikā viņš var saņemt iesaukumu armijā. Britu mediji vēsta, ka „Tottenham” vadība būtu gatava censties viņam palīdzēt no tā izvairīties un censties panākt kādu vienošanos, izmantojot savas ietekmes sviras, taču pozitīvu iznākumu šādiem centieniem nav iespējams garantēt.
Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/sport/football/...
+2 [+] [-]
+4 [+] [-]
+7 [+] [-]
+4 [+] [-]
nu jācer ka uzvarēs!
-1 [+] [-]
+4 [+] [-]
+6 [+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
-3 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
E︍s es︍︍mu Lu︍na, e︍s e︍smu 2︍1, ja︍utrs, sla︍ids u︍n na︍v pie︍ticīg︍s v︍isp︍ār))
Fo︍to u︍n tālr︍uņa num︍urs anke︍︍tā >>︍> 18pop.tk
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
Acis tek.. nu KUR TAAA VAR!
Leverkūzenes Bayern Eliņam pašam kauns nav?
[+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
Bayer = Zāļu fabrika
[+] [-]
[+] [-]