Tiks ieviesta maksa par leģionāriem, dublieri 1. līgā nespēlēs
Latvijas Futbola federācijā (LFF) aizvadīta valdes sēde, kurā ieviesta lielāka skaidrība par nākamās futbola sezonas vietējo turnīru izspēles kārtību un ieskicēts daudz apspriestais leģionāru jautājums, lemjot par maksas piemērošanu leģionāru pieteikšanai.
Valdes sēde sākās ar Latvijas futbola valstsvienības galvenā trenera Slavišas Stojanoviča prezentāciju par pēdējām aizvadītajām spēlēm un atskaites sniegšanu par kopumā aizvadīto ciklu. Lai gan pirms sēdes varēja domāt, ka valde varētu veikt kādus lēmumus attiecībā uz Stojanoviča darba saistībām ar Latvijas valstsvienību, taču tas šodien nenotika un mājieni par potenciālu neuzticības izteikšanu izlases galvenajam trenerim netika veikti. Valstsvienības vadītājs šobrīd devies atpakaļ uz mājām Slovēnijā.
Valdē tika nolemts izstādāt visu Latvijas izlašu četrgades plānu, kas jānodod apspriešanā nākamajā sēdē, kura norisināsies 9. decembrī. Plānā jāietver ne tikai pieaugušo izlases attīstības scenāriji, bet arī jaunatnes futbola izlašu nākotnes vīzija tuvākajai četrgadei.
Lielāka konkrētība ieviesta nākamās sezonas klubu turnīru izspēles kārtībā, valdei pilnībā apstiprinot sacensību komitejas piedāvāto paketi un savas izmaiņas tajā neveicot. 1. līgas komandas uzvarējušas cīņā pret dublieru iekļaušanos čempionāta sistēmā. Līdz ar to pēc vienas 1. līgas B sezonas aizvadīšanas dublieru komandas atgriezīsies atpakaļ savā čempionātā, kur tās turpinās spēlēt savā starpā kā līdz šim. Virslīgas turnīrā piedalīsies desmit komandas no kurām pēdējās vietas ieguvēja izkritīs uz 1. līgu, savukārt devītās vietas īpašniece spēlēs ar 1. līgas vicečempioni pārspēlēs.
1. līgas čempionātā paredzēta desmit komandu dalība, bet komandu rotācija paredzēta pēc Virslīgas principa. Vājākā automātiski izkritīs uz zemāku līgu, tās vietā stājoties sekojošās līgas labākajai vienībai, bet 1. līgas devītās vietas īpašniece piedalīsies pārspēlēs. Provizoriski nākamās sezonas 1. līgā tiesības spēlēt būs visām šīs sezonas dalībniecēm, izņemot čempionu "Tukumu 2000", kas dosies uz Virslīgu, un izslēgto "New Project", kā arī abām 2. līgas finālistēm - "LDz Cargo"/DFA un "Ghetto". Paredzēts, ka 2. līgā spēlēs 10-12 komandas. Pagaidām komandu sastāvs netiek konkretizēts, bet izkrišanas zonā būs viena līdz divas vietas attiecīgi no komandu skaita un tikpat komandu aizvadīs pārspēles. Čempionāta sistēmas ceturtajā pakāpienā komandas dalīsies pēc reģionālā principa, katrā reģionālajā grupā spēlējot vismaz sešām komandām
Iespējams, paši interesantākie jaunumi ir par leģionāru limita izmaiņām. Iepriekšējā LFF ārkārtas kongresā tika balsots par leģionāru palielināšanu līdz astoņu ārzemju futbolistu vienlaicīgu atrašanos laukumā, bet šodien tika precizēti ar to saistītie jautājumi. Nākamsezon vienlaicīgi komandas pieteikumā drīkstēs atrasties ne vairāk kā 30 futbolisti, no kuriem 15 drīkstēs būt ne asociācijā izaudzinātie spēlētāji. Pieņemts, ka par leģionāru pieteikšanu klubiem būs jāveic maksājums. Par pirmajiem astoņiem ārpus asociācijas izaudzinātajiem spēlētājiem klubiem būs jāmaksā 1000 eiro par katru futbolistu. Sekojošie devītais, desmitais un 11. leģionārs liks klubiem šķirties no 3000 eiro par katru. Savukārt 12. līdz 15. leģionārs izmaksās klubiem 5000 eiro.
Tāpat klubiem būs jādomā par vietējo jauno spēlētāju piesaisti, jo nolikums paredzēs, ka katrā spēles pieteikumā būs jāatvēl vismaz viena vieta vietējā asociācijā sagatavotam U21 vecuma futbolistam. Tas gan neparedz spēlētāja došanos laukumā, taču 18 spēlētāju pieteikumā uz katru maču šāda vieta vismaz rezervē būs jāatrod.
Kā zināms, Virslīgas klubu rindas jaunajā sezonā tiks noapaļotas līdz desmit, valsts spēcīgākajam turnīram pievienojoties aizvadītās sezonas 1. līgas čempionvienībai "Tukums-2000".
LFF kongresu par statūtu izmaiņām nolemts noturēt decembra otrajā pusē. Medijus par apspriestajiem jautājumiem informēja Edgars Pukinskis, kurš atgriezies darbā federācijā pēc Kaspara Gorkša atbrīvošanas no prezidenta amata iepriekšējā ārkārtas kongresā.
Atgriežas leģionāru maksa.
Pirmie astoņi - 1000 eiro par katru.
9.-11. - 3000 eiro par katru.
Sākot ar 12. - 5000 eiro par katru.— Agris Suveizda (@AgrisSuveizda) November 25, 2019
+1 [+] [-]
Cik man ir zināms, ir ļoti maz tādu komandu, kuras spētu finansiāli un morāli pārlēkt no reģioniem uz visas Latvijas ģeogrāfiju. Tas nozīmē, ka 2. līgā nespēlēs pēc sportiskā principa, bet gan, kurām būs tāda vēlme. Uzskatu, ka krietni jēdzīgāk būtu dalīt līgu Rietumos/Austrumos, lai tā pāreja nebūtu tik pēkšņa.
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
+3 [+] [-]
-2 [+] [-]
Šis ir pipec isāk sakot var ja piķis ir iztikt bez latviešiem.
-1 [+] [-]
+4 [+] [-]
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+3 [+] [-]
Ļoti rupji ņemot 10 aktīvos mēnešus... praktiski 247 eiro mēnesī vidēji uz vienu leģionāru, papildus tiešajai darba samaksai.
Gana samērīgi mūsu platuma grādiem, iespējām un labs preventīvs pasākums gaužām nejēdzīgas lētās desas iesaistei klubā.
+1 [+] [-]
Apgrūtinājums lētās desas iepludināšanai. Šeit galvenokārt jāmin otrā ešelona klubi, nevis galvenie dūži.
Galvenais mīnuss:
Tam pašam otrajam ešelonam, klubiem, kuru budžets grozās ap miljonu, vai nemaz nesniedzas līdz tam un kuri nespēlē eirokausos un nesaņemu finansiālu recharge no eirokausu naudas... apgrūtina finanšu plānošanu un iespējams arī iegriež konkurences cīņā ar eirokausu komandām.
Bet nu... eirokausu komandām finansiālas priekšrocības budžeta un naudas plūsmas uzturēšanā ir visās valstīs. Tas arī loģiski.
Veikt kaut kādas korektīvās darbības, teiksim, līgai papildus atbalstot ne-eirokaisu komandas... tas faktiski nav īsti taisnīgi.
Arī Anglijā par šāda tipa manipulācijām, piemēram, lift-up kompensācijām klubiem, kuri izcīna vietu Premjerlīga, domas vienmēr dalīsies.
+1 [+] [-]
Jā, ilgtermiņā tas nav nekas labs, bet iesākumā, celsim futbola un Virslīgas prestižu ar vismaz virsotnes klubiem.
Pēcāk domāsim par kopējā līmeņa izlīdzināšanu.
Un par kādu gan līmeņa izlīdzināšanu tagad jārunā? Līga tak jau tagad ir daudz kārt līdzvērtīgāka nekā tā bija pieņemsim laikos, kad mums bija praktiski tikai 3 normāli klubi + Dinaburg uz vienas kājas mūžīgi un stabili ceturtā.
Tas ir viens.
Otrs... nu ja mēs paskatamies pilnīgi godīgi, tad joprojām ir valstis, kas līmeņa neizlīdzināšanos faktiski tikai atbalsta. Piemērs? La Liga. Citu piemēru pat nevajag.
Un jā... ir arī tieši pretējs piemērs - Anglija.
Bet kopējā bilde - neviennozīmīga.
-2 [+] [-]
Tev laikam neaiziet, ka LFV nekādā veidā nav salīdzināma ar UEFA futbola lielvalstu futbola saimniecībām.
Āksts!
+1 [+] [-]
Samierinot visas puses...
Mans ieteikums būtu vismaz pusi no šīs naudas novirzīt ziniet kur?
Lai palielinātu maksājumus, kurus saņem futbola akadēmijas par savu audzēkņu aizvadītajām spēlēm Latvijas jauniešu izlasēs.
Leģionāru izmantošanas nodevu novirzīt jaunatnes futbolam tā saknē - tā teikt, pa taisno akadēmijām.
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
Citādi, 3.šķiras materiāls no ārzemēm pārpludinājis pat nabadzīgākos klubus!
[+] [-]
+1 [+] [-]
"Apstiprinātie pārejas noteikumi, atsakoties no 1. līgas A un B čempionātiem, paredz, ka šīs sezonas 1. līgas A čempionāta dalībnieki (izņemot no turnīra izslēgto FC New Project) saņem priekšrocību dalībai 2020. gada sezonas 1. līgas čempionātā, klāt nākot 2019. gada 2. līgas čempionei un finālistei. Tādējādi 2020. gada 1. līgas čempionātā tiek saglabāts 10 komandu skaits. Gadījumā, ja kāda no šīm komandām atsakās no dalības sacensībās vai neiziet licencēšanas procesu, vieta 1. līgā tiek piedāvāta kādai no 2019. gada 2. līgas pusfinālistēm.
Nākamā gada 2. līgas sacensībās iespēja startēt tiek dota 12 komandām – trīs labākajām komandām no katras 2019. gada 2. līgas zonas. Gadījumā, ja kāda no komandām atteiksies spēlēt 2020. gada sezonas 2. līgas čempionātā, komandu skaits tiek samazināts, bet tas būs ne mazāks par astoņām.
Latvijas 3. līgas sacensībās katrā reģionā minimālais komandu skaits būs sešas. Gadījumā, ja komandu skaits ir mazāks par sešām, šī reģiona komandas pievienosies tuvākajam reģionam, un tiks organizēts divu reģionu apvienotais čempionāts."
[+] [-]
+2 [+] [-]
-4 [+] [-]
pirmā līga 10 komandas tik, ja jau ir gribētāji spēlēt futbolu pa visu Latviju, tad jau droši viņus(8) var vienot klāt pirmai līgai.
bet otro līgu atstāt pa reģioniem...
trešā līga vispār nav vajadzīga, tik vien kā sadalīt tipa esam futbola lielvalsts ar 4 līgām
iespējams ne tā skatos, kā LFF
+1 [+] [-]
[+] [-]
-3 [+] [-]
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
Pārejas posmu vajag, bet tādu, lai neatbaidītu potenciāli spēlēt gribošas un varošas komandas
-1 [+] [-]
To pierāda jau tikko nulle aizvadītās sezonas notikumi.
+1 [+] [-]
Vispār jau LFF varēja uzlikt daudz lielākas summas uz tiem spēlētājiem leģionāriem, kuri nebūs no ES valstīm.
+4 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]