Poļi nepaspēj sasmelt izlieto ūdeni, pelnīta uzvara Senegālai
Neveiksmīgi Pasaules kausa finālturnīru sākusi Polijas futbola izlase, kas ar 1:2 Maskavā atzina Senegālas valstsvienības pārākumu.
Spēles sākumā pārsvars bumbas kontrolē piederēja poļiem, tomēr eiropieši vairāk kontrolēja bumbu laukuma vidū, kamēr Senegālas futbolisti krietni biežāk saasināja savus uzbrukumus ar ātriem ieskrējieniem brīvajās zonās un individuālās meistarības demonstrēšanu. Āfrikāņi izmantoja katru poļu neprecizitāti, lai aizskrietu pretuzbrukumos. Pirmā labā vārtu gūšanas iespēja radās tieši Senegālai, kad, ierāvies soda laukumā, pagalam neprecīzu sitienu izpildīja Mbajē Niangs. Uzreiz gan pirmo atbildi spēja sniegt arī Polija, kad ar negaidīti ar galvu sita Kamils Grosickis.
Puslaika otrajā pusē iniciatīva pamazām pārgāja Senegālas pusē. Komanda uzbrukumus vairāk veidoja caur kreiso malu, kur darbojās izlases kapteinis un viens no ''Liverpool'' līderiem Sadio Manē, tiesa, Vojceha Ščesnija mieru traucēt nespēja. Poļi bieži pieļāva kļūdas piespēlēs uzbrukuma ievadā, un bumba nemaz nepaspēja nonākt līdz smailes uzbrucējam Robertam Levandovskim, līdz ar to Polijas izlases lielākā zvaigzne spēles sākumā bija nemanāms.
38. minūtē senegālieši, kuri spēlēja krietni ātrāk, ne bez veiksmes palīdzības, taču pelnīti izvirzījās vadībā. Niangs izvirzīja sitiena pozīcijā Idrisu Ganā Gejē, pēc pussarga sitiena bumba pa ceļam uz vārtiem aizskāra poļu centra aizsargu duetu - vispirms Mihalu Pazdanu, pēc tam Tjagu Cjoneku, no kura bumba ieripoja vārtos, Ščesnijam esot bezspēcīgam (0:1). Neilgi pirms puslaika beigām Senegālai bija teicama iespēja gūt arī otros vārtus, taču pēc stūra sitiena ar galvu sitiens neizdevās Salifam Sanē.
Sākoties otrajam puslaikam, par sevi uzreiz lika runāt Levandovskis, kurš atņēma pretspēlētājam bumbu un rāvās uz vārtiem, tiekot apturēts netālu no soda laukuma ar pārkāpumu brīdinājuma vērtē. Levandovskis arī pats izpildīja soda sitienu, un pirmoreiz nopietni spēlē nācās iesaistīties Senegālas izlases vārtsargam Hadimam Ndaijē, kurš slaidā lēcienā atsita vārtu augšējā stūrī lidojošu bumbu.
Poļi sāka uzbrukt arvien vairāk, tomēr vārtus pretuzbrukumā atkal guva Senegāla. Brīdi pirms vārtu guvuma, neveiksmīgi piezemējoties pēc gaisa divcīņas, zemē saļima Niangs, atstājot laukumu stipri klibodams. Jau nākamajā epizodē avantūristiski nospēlēja centra pussargs Gžegožs Krihovjaks, pa gaisu izpildot neprecīzu piespēli aizsargiem. Bumba aizlidoja aiz centra aizsargu mugurām, bet tikmēr jau spēlē bija iesaistījies Niangs, kurš pēc klibošanas atkal skrēja cik spēka, savāca brīvo bumbu, pameta to garām arī Šcesnijam un guva otros vārtus (0:2).
Neveiksmīgu maču aizvadīja ne vien Levandovskis, bet arī zem izvirzītā uzbrucēja spēlējušais Arkadiušs Miliks, kurš ar pirmo bīstamo darbību uzbrukumā atzīmējās vien 70. minūtē, kad no tuvas distances sita garām vārtu stūrim. Senegālieši turpināja ļoti organizēti un cieši spēlēt aizsardzībā, teju pilnībā no spēles izslēdzot gan Levandovski, gan Miliku, kurš arī tika nomainīts. Ar labu epizodi atzīmējās laukumā nākušais Davids Kovņackis, bet lieliski nospēlēja Ndiajē, tverot jaunā uzbrucēja sitienu.
Poļi gan negrasījās padoties un 86. minūtē vienus vārtus atguva, kad pēc teicama centrējuma ar galvu precīzi sita zaudēto vārtu grēkāzis Krihovjaks (1:2). Mača galvenais tiesnesis piešķīra četru minūšu kompensācijas laiku, tomēr Adama Navalkas padotie nespēja neko mainīt, sākot turnīru ar zaudējumu, savukārt Senegāla ieliek labus pamatus veiksmīgam turnīra turpinājumam.
Polija - Senegāla 1:2 (0:1)
Vārti: Krihovjaks 86` - Cjoneks (s.v.) 37`, Niangs 60`
Brīdinājumi: Krihovjaks 12` - Sanē 49`, Ganā 72`
Polija: Ščesnijs - Piščeks (Berežinskis 83`), Pazdans, Cjoneks, Ribuss - Blaščikovskis (Bednareks 46`), Krihovjaks, Zeļinskis, Grosickis - Miliks (Kovņackis 72`) - Levandovskis.
Senegāla: H. Ndaijē - Sabalī, Sanē, Kulibalī, Vagē - Ismaila, Ganā, A. Ndiajē (Kujatē 87`), Manē - Diufs (Ndojē 62`), Niangs (Konatē 75`).
+6 [+] [-]
intresanti ,ka Japāņi un Senegāle ir uzveikuši grupas favorītus ar indentisku rezultātu
[+] [-]
+2 [+] [-]
+6 [+] [-]
P.S. Basketbolā arī maiņas nenotiek spēles laikā
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-3 [+] [-]
-1 [+] [-]
+5 [+] [-]
+2 [+] [-]
KOL un POL savā starpā izšķirs vienu biļeti pa 90%.
-1 [+] [-]
Jā, domāju hokejs uzrakstīju basketbols.
[+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+4 [+] [-]
p.s. tirsā tos komentētājus. tiešām nevienu treneri nevarēja pieaicināt, kurš normāli analizētu spēli?
[+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
KRE vai EĢI
Es lieku uz primajiem.
[+] [-]
[+] [-]
Un ko tev Senegāla izdarīja rasist? Labi spēlēja un pelnīti uzvarēja, krikovjaki izskatījās kā lupatas, nevarīgi, lēni un tik daudz kļūdu
[/quote
Rasists? Nu to veel vareetu saprast.Bet ienist poljus tad par ko? Kas tu polja arlaulibas deels? Bastards?
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+5 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
Bumbas kontrole. Lielākā Argentīnai 73%, Vācijai 66%, Marokai 63%, Spānijai 62%, Saūda Arābijai 61%. Neviena no komandām ,kura kontrolēja bumbu virs 60% neizcīnīja uzvaru. Tas liek aizdomāties.Katrā ziņā interesants fakts un interesanti pavērot kā būs turpinājumā.
Attiecīgi mazākā bumbas kontrole Islandei 27%, Meksikai 34% , Irānai 37%, Portugālei 38%, Krievijai 39%.
Sitieni pa vārtiem. Visvairāk sitieni Argentīnai 26, Vācijai 25, Brazīlijai 20%, bet atkal uzvaru šīm komandām nav. Visvairāk precīzie sitieni vārtu rāmī. Vācija 9, Krievija ,Argentīna un Anglija pa 7.
Vismazāk sitieni . Dienvidkoreja 5, Saūda Arābija , Austrālija, Šveice,Panama, Tunisija pa 6.
Vismazāk precīzie sitieni vārtu rāmī Saūda Arābija un Dienvidkoreja 0, Austrālija un Tunisija pa 1.
Stūra sitieni. Visvairāk Argentīna 10, Beļģija 9, Vācija 8, Dānija, Brazīlija un Anglija pa 7.
Vismazāk stūra sitieni. Ēģipte 0, Austrālija un Meksika pa 1.
Salīdzinoši maz aizmugures, kas varētu būs saistīts ar norādījumu nesvilpt strīdīgās situācijās. 8 kmandas ne reizi neiekrita aizmugurē, bet vēl 11 komandām tikai 1 aizmugure spēlē. Visvairāk aizmugures Peru -5. Divās spēlēs nav fiksēts neviens aizmugures stāvoklis Maroka -Irāna un Francija -Austrālija.
Pārkāpumi visvairāk. Dienvidkorejai 23, Krievijai un Marokai 22, Horvātijai un Zviedrijai 20.
Vismazāk pārkāpumi Urugvajai 6, Anglijai un Polijai 8, Japānai 9.
Un nedaudz subjektīvais viedoklis.
Vairāk par pusi esmu redzējis vismaz 11 spēlēs. Izdala divas spēles kā ļoti baudāmas- Meksika-Vācija (man pagaidām šī spēle ir pirmā vietā) un Spānija -Portugāle. Grūti nosaukt kura būtu trešā skatāmākā.
Patīkami ka rupjas tiesnešu kļūdas kura sietekmē rezultātu iz samazinātas līdz minimumam. Bijusi tikai 1 sarkana kartīte. Arī neredzu biežu tēlošanu un vārtīšanos laukumā bez iemesla. Protams ka ir bet jūtami mazāk kā sezonas laikā skatoties TOP līgu spēles. Laba rezultativitāte. Negaidīti rezultāti. Vai ir tādi lieli pārsteigumi varēs teit pēc 3 kārtas jo vienā spēlē viss kas var notikt.
Lūk negaidītāko rezultātu tops manā skatījumā.
1.Argentīna - Islande 1-1
2.Brazīlija - Šveice 1-1
3. Vācija - Meksika 0-1
Ja pirmie divi man ir negaidīti, tad Meksikas uzvara ir pārsteigums, bet pirms spēles nebūt neuzskatīju Vāciju par tādu izteiktu favorītu.
Gaidām 2 kārtas spēles.
+2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]