Rodrigo Ābols: "Nebūtu pret, ja Hārtlijs turpinātu darbu ar izlasi"
Vienam no Latvijas vadošajiem hokeja uzbrucējiem Rodrigo Ābolam nebūtu iebildumu, ja kanādietis Bobs Hārtlijs turpinās vadīt nacionālo izlasi, podkāsta “Ārpus kadra” jaunākajā epizodē atklāja spēlētājs.
Rīgā notikušais pasaules čempionāts Latvijas izlasei bija neveiksmīgs, jo nācās samierināties ar apstāšanos grupu turnīrā un palikšanu 11. vietā. Pēc komandas izstāšanās no turnīra bijis daudz viedokļu par Hārtlija nākotni, kā arī par atsevišķu hokejistu neapmierinātību ar kanādieša metodēm.
“Man personīgi patīk ar Hārtliju strādāt, pret viņu nav nekādu iebildumu. Jā, viņš ir ļoti prasīgs, kas dažreiz var apnikt. Iedomājos, ka sezonas laikā tas [hokejistu] var padarīt traku,” neslēpa Ābols, kurš podkāstā nenoliedza, ka ir redzams, no kurienes rodas neapmierinātības stāsti, kad ar Hārtliju ir pastrādāts ilgāku laiku.
“Man patīk, kā Bobs trenē. Viņš vienmēr no tevis cenšas izspiest maksimālo, kas ir labi un dažreiz kaitina, taču, manuprāt, tajā ir vairāk pozitīvā nekā negatīvā. Nebūtu pret, ja Bobs turpinātu vadīt Latvijas izlasi. Tomēr tas ir jājautā Hārtlijam pašam – vai viņam strādāt ar Latvijas izlasi vēl ir izaicinājums, vai varbūt esam viņam apnikuši,” pauda hokejists.
Uzreiz pēc pasaules čempionāta Hārtlijs sēdās lidmašīnā un devās uz mājām. Ābols uzskata, ka tas ir pašsaprotami, jo treneris savu ģimeni neesot redzējis kopš pagājušā gada jūlija. Tiesa, ne viens vien novēroja, ka kanādietis šogad uz Latvijas izlases soliņa izskatījās nedaudz izsmelts.
“Viņš kopš jūlija nebija bijis mājās, redzējis sievu. Varu viņu ļoti labi saprast, ja emocijas ir izsīkušas. Turklāt nebija tā, ka Gagarina kausā “Avangard” sērijas uzvarēja vieglā pastaigā. Tās bija ļoti līdzīgas. Emocijas tiek atņemtas ne tikai spēlētājiem, bet arī treneriem. Stāvēt malā un skatīties ir vēl grūtāk nekā spēlēt, jo īsti neko nekontrolē, tikai emocionāli. Neesmu bijis treneris, bet varu iedomāties, ka tas ir grūti, un varu saprast, ka “burbulis” un Covid-19 ir apnicis, tāpēc liesma šogad bija nedaudz izdegusi,” sacīja Ābols.
Kopā ar Omskas “Avangard” klubu Hārtlijs šajā pavasarī ieguva Gagarina kausu. Līgums par Latvijas izlases vadīšanu kanādietim ir spēkā līdz 2022. gada Pekinas olimpiskajām spēlēm. Augusta beigās komandai Rīgā būs ļoti atbildīgs turnīrs – olimpiskā kvalifikācija. Neveiksmes gadījumā tas var būt Hārtlija pēdējais turnīrs pie izlases stūres.
Podkāsta "Ārpus kadra" epizodi ar Rodrigo Ābolu un hokeja apskatnieku Ulvi Broži skaties šeit.
Otrs, manuprāt, nav vajadzīgs stiept garumā šo sadarbību, tikai iespējas sabojāt visas atmiņas ar sliktu pēcgaršu. Foršs 4(5?)-gadu cikls, bet nu sakām paldies un meklējam nākamo ilgtermiņa treneri.
kā būs pēc spēlēm - nez vai Hartlijs tad vairs gribēs.
Naudas . kontrakti viņam netrūks, jaunāks arī nepaliek;
1) Mums nebija 100% labākais sastāvs (esošais sastāvs izspieda maksimumu).
2) Skatītāju trūkums, mums vienmēr tas ir kā dzinējspēks uz priekšu, pēdējā spēlē drīzāk vairāk patraucēja skatītāji, nekā ieguvums, jo spēlētājiem šķita, ka ir jāpierāda viņiem ka var, un ar šo atbildības sajūtu mazliet arī iegāza tas, ka nespējām atraisīties.
3) Sapringtais spēļu grafiks (2 spēles pēc kārtas divās dienās- smags pārbaudījums).
4) Pārlieku vecais sastāvs, bet mājās bija daudz dažādu faktoru, kāpēc jaunie nespēlēja, jo bija raksti, tās bija kā atvadas dažiem mūsu daudzu gadu pieredzes bagātākajiem spēlētājiem, tā bija kā dāvana ceļa zīme uz PČ (šoreiz tas nenospēlēja labu lomu ar veco sastāvu). Domājams tam pašam Miķelim, Džeriņam, Sotniekam, Meijam būs grūti tik nākamos gadus sastāvā!
pakomentēšu:
1) nevienai no izlasēm nebija (un nekad nebūs) 100% labākais sastāvs... vismaz tām, kas bija virs mums.
3) visām izlasēm apstākļi bija līdzīgi!!!
4) pie esošā centru trūkuma Džeriņam nebūs grūti tikt izlasē arī uz nākamo PČ, arī laba līmeņa aizsargu mums nav nemaz tik daudz - netiek uz izlasi ziemeļamerikāņi (ja Rubīns un Jaks paliek aiz dīķa), kāds vēl traumēts - Sotnieks būs ļoti vajadzīgs... Starp citu, ja jau norakasti Džeriņu vecuma dēļ, tad tāds pats dzimšanas gads ir arī Daugaviņam, Kuldam, Cibuļskim; Sotnieks gadu vecāks.
Priekš kam viņam to?