Fāzels: "Nebijām plānojuši fanus. Katra pārdotā biļete – tas mums ir ieguvums"
Šodien Rīgā noslēgsies 2021. gada pasaules čempionāts hokejā, finālā tiekoties Somijas un Kanādas izlasēm. Izšķirošās cīņas rītā tika rīkota preses konference, kurā piedalījās Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis un Starptautiskās ledus hokeja federācijas prezidents Renē Fāzels.
"Noorganizēt pasaules čempionātu tik īsā laikā – tas mums bija liels izaicinājums. Saskārāmies ar vairākām problēmām – bija jāuzbūvē otra spēļu hallē, bija jāizstrādā protokols, lai Covid-19 nesasniegtu nevienu no cilvēkiem. Abus punktus izdevās izpildīt. Esam priecīgi, ka pēdējās dienās pirms čempionāta sākuma izdevās nodot ekspluatācijā "Daugavas" halli, jo 16 komandu turnīram tā bija vitāli svarīga. Paldies IIHF par sadarbību, strādājām roku rokā. Paldies valdībai par sniegto atbalstu. Paldies visiem, kuri atbalstīja," pauda Aigars Kalvītis.
"Man kā IIHF prezidentam šī bijusi izaicinoša pēdējā sezona. Nācās atcelt 28 turnīrus, un tas nebija viegli. Atgriešanos sākām ar U20 pasaules čempionātu Kanādā, kam sekoja U18 Teksasā, ASV, kur turnīru varēja apmeklēt neliels skaits līdzjutēju un nebija neviena pozitīva gadījuma burbulī. Šajos turnīros gūto pieredzi izmantojām Rīgas čempionāta organizēšanā. Aizvadītas 62 spēles, un viss ir bijis kārtībā – nevienas pozitīvas analīzes burbulī. Tas pierāda, ka cilvēki respektē noteikumus. Svētdiena, saule un divas lieliskas komandas finālā. Somija un Kanāda, kas jau ar vienu kāju atradās lidostā. Esmu priecīgs par turnīru," sacīja Renē Fāzels.
Abiem prezidentiem tika vaicāts par augstajām biļešu cenām, kuru dēļ izšķirošās spēles jāaizvada pie tukšām tribīnēm, kaut "Arēnu Rīga" atļauts apmeklēt vairāk nekā 2,6 tūkstošiem līdzjutēju. Kalvītis gan vainu meklēja valdības lēmumos, ne augstajās cenās. "Kad situācija sāka uzlaboties, runājām par iespējamību, ka varēsim ielaist līdzjutējus. Žēl, ka lēmums nenāca laikus. Domājām, ka būs 11. maijā, bet viss aizkavējās. Arī 18. maijā tika novilcināts lēmums. Tas beidzot tika pieņemts jau turnīra gaitā. Noteikumi paredzēja, ka mačus varēs apmeklēt tikai Latvijas iedzīvotāji, jo sistēma, kas tiek izmantota, Eiropas Savienībā sāks darboties tikai no 1. jūlija. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc tribīnes ir tukšas. Kaut ko mainīt cenās tagad būtu grūti. Kad gatavojāmies turnīram, tad domājām, ka vispār nebūs fanu," teica Kalvītis.
Uz Latvijas un Vācijas izšķirošo apakšgrupas spēli vienas biļetes cena bija 110 eiro, un tika pārdots mazāk par tūkstoš biļetēm. Uz tālakajiem mačiem cenas kļuva augstākas. Piemēram, lai šodien noskatītos Somijas un Kanādas finālspēli, jāšķiras no 340 eiro. Savukārt bronzas maču starp ASV un Vācijas izlasēm iespējams apmeklēt par 260 eiro. Pusfinālos tribīnēs bija redzams uz vienas rokas pirkstiem saskaitāms fanu skaits. Arī Fāzels īpaši nepārdzīvoja par niecīgo pieprasījumu pēc biļetēm: "Kad organizējām turnīru, fani tribīnēs nemaz nebija plānoti. Katra biļete, ko esam pārdevuši – tas mums ir finansiālais ieguvums."
Jāatzīmē, ka starp IIHF un Nacionālo hokeja līgu turpinās dialogs, lai pasaulē labākie hokejisti varētu doties uz 2022. gada Pekinas olimpiskajām spēlēm. "Pēdējās sešas nedēļas esam pavadījuši tuvās sarunās ar NHL, Spēlētāju asociāciju, Pekinas orgkomiteju, Starptautisko olimpisko komiteju. Nav nosprausts beigu termiņš, taču saprotam, ka lēmumam ir jāpienāk tuvākajā laikā, jo visas līgas grib sastādīt savu kalendāru nākamajai sezonai. Domāju, ka lēmums būs tuvāko dienu, tuvākās nedēļas laikā. Varu teikt, ka mūsu domas sakrīt, bet palikušas detaļas, par kurām vienoties. Olimpiskās spēles – tur jāpiedalās labākajiem no labākajiem. Nesaku, ka Dienvidkorejā bija slikts turnīrs, bet olimpiskās spēles ir pelnījušas pašu labāko sastāvu," sacīja Fāzels.
Nule notikušajā IIHF kongresā pieteikušies pirmie divi kandidāti uz Fāzela amatu – vācietis Francs Reindls un čehs Petrs Bržiza, kurš kā vārtsargs izcīnīja bronzu 1992. gada olimpiskajās spēlēs. Lai pieteiktos uz kādu no vakantajiem IIHF amatiem, iesnieguma beigu termiņš ir 30. jūnijs.
KIRA, Nenoguli mauc iekšā
Bet maksāt 340 EUR, lai redzētu, kā slidinās studenti pret somiem - tas gan ir par traku. Uz Finālu biļetes varētu būt 34 EUR, tad VARBŪT izdotos piepildīt tās 2600 vietas. Ar to hokeja popularitātes vērtēšanu - pārspīlēts, pēc Latvijas izlases izstāšanās, iedzīvotājiem minimāla interese, kas tur vinnēs.
Sporta funkcionãriem, visiem sporta draugiem savlaicîgi vajadzéja rosinãt sarunas, lai ćempionãts bûtu ar skatîtãjiem! Jau maija vidû bija skaidrs, ka covid iet mazumã un ne jau sporta aréna ir infekcijas epicentrs
par čehu nemāku teikt, maz publiski uzstājies. nezināms kadrs. bet nu nevajag lolot lielas cerības, ka būs kas savādāks jo atrodas tur pat IIHF padomē. tajā IIHF padomē tikai viens bija, kas publiski kritizē IIHF un uzreiz bija pret čempi belaros pēc augusta nemieriem. soms Kummola, bet viņš nav pieteicies uz preža amatu.
man nez kāpēc liekas , ka nekas tajā IIHF nemainīsies , tiks čurbanots krustojumā tik tālāk un varēs bučoties ar visādiem tarakāniem un huiļikiem!
Ja tuvākajās dienās ieraugat Bunci, Koz(j)iolu, Kalvīti, turieties ielas pretējā pusē. Aromāts...
AR to viss ir pateikts, bet daudzi to nesaprot, tãtad viñi no hokeja, no sporta łoti maz saprot!
Savs laukums ir liela priekśrocîba, kas mazliet seko sportam zin, ka pieméram olimpiskãs spélés rikotãjvalsts vienmér izcîna daudz medałas.
Latvija śoreiz neizmantoja sava laukuma priekśrocîbas, skatîtãju atbalstu un to atcerésies arî péc 10 gadiem!
PARASTI nauda par biļetēm paliek čempionāta organizatoriem.
Un kur tad paliks tagad - sīknaudas kukulītis Šveices zobenzonu ārstelim kopā ar Batjku?
Pārdomas - ja Poziņģis, Lenards un Džordžs (šī vakara nba spēles turīgākie džeki) vēlētos, tad abas hokeja pč finālistu komandas viņi varētu nopirkt tikpat mierīgi kā nabagmāju ar visiem vecīšiem.
Jau iepriekš atvainojos, ja kādam mans teksts liekas aizskarošs. Jo ne jau vienmēr naudā (algās) ir patiesība.