Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:275, Did:0, useCase: 0

Silovs pasaules čempionāta noslēgumā izcīna septīto vietu masu startā

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Silovs pasaules čempionāta noslēgumā izcīna septīto vietu masu startā
Haralds Silovs grupas priekšā. Foto: Imago Images/Scanpix

ASV pilsētā Soltleiksitijā ar sacensībām 1500 metru distancē un masu startā noslēdzies pasaules čempionāts ātrslidošanā. Sacensībās ar masu startu vīriešiem piedalījās arī Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs, izcīnot septīto vietu.

Vienīgais Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs atšķirībās no iepriekšējā pasaules čempionāta nestartēja 1500 metru distancē, kurā, atklāti sakot, šosezon rezultāti nebija tie labākie. Tādējādi viss uzsvars bija jāliek uz sacensībām ar masu startu, kurās pērn Silovs ierindojās devītajā vietā, bet nesenajā Eiropas čempionātā bija septītais.

Galvenais favorīts noteikti bija mājinieks Džoijs Mantija, kurš ir Pasaules kausa līderis masu startā un arī esošais pasaules čempions. Starp viņa sīvākajiem konkurentiem noteikti bija Dienvidkorejas ātrslidotājs Čeonho Ums, Eiropas čempions Bārts Svings no Beļģijas, bet sacensībās ar masu startu pretendenti uz medaļām bija gana daudz.

Haralds Silovs bija gatavs iesaistīties cīņā jau par pirmajiem mazajiem sprinta punktiem, izvirzoties grupas vadībā. Viņš pārliecinoši veica ceturto apli lepnā vientulībā un paņēma pirmos trīs punktus. Pie diviem tika baltkrievs Vitālijs Mihailovs, bet pie viena polis Arturs Janickis. Silovs vēl kādu laiku pabija līderu grupiņa vadībā, kuru par katru cenu necentās noķert pārējie sportisti. Tādējādi iepriekšējā četrotne atkal cīnījās par sprinta punktiem, Silovam paņemot vēl divus punktus, kamēr Janickis tika pie trim, bet kanādietis Entoins Želinā-Beuleu pie viena.

Konkrētā četru sportistu līderu grupa nedomāja padoties. Vienīgais, kurš to centās panākt bija Jorits Bergsmā no Nīderlandes. Uz trešo punktu sadali viņam tas arī izdevās. Latvijas ātrslidotājs šo piecu sportistu kompānijā šoreiz palika ceturtais, bet punktus attiecīgi paņēma Želinā-Beuleu, Mihailovs un Janickis. Tādējādi pirms pēdējiem četriem apļiem Silovs ar pieciem punktiem bija sacensību vadībā. Pēdējos divos apļos Latvijas ātrslidotājs saprata, ka nespēs turēt līdzi izšķirošajā izrāvienā, kurā devās daļa viņa līdera grupas un strauji tuvojošies konkurenti no lielās grupas.

Finiša spurtā uzvaru sacensībās izrāva Jorits Bergsmā no Nīderlandes, otrajā vietā finišēja kanādietis Džordans Belčos, bet trešajā viņa tautietis Entoins Želinā-Beuleu. Vien ar piekto vietu vajadzēja samierināties Džoijam Mantijam no ASV, bet Haralds Silovs, līdzīgi kā Eiropas čempionātā ieņēma septīto vietu ar pieciem sprinta punktiem.

Pasaules čempionāts Soltleiksitijā, Masu starts vīriešiem

VietaSportistsRezultātsPunkti
1.J.Bergsmā (NED)7:39.49060
2.Dž.Belčos (CAN)7:39.79040
3.E.Želinā-Beuleu (CAN)7:40.27024
4.V.Mihailovs (BLR)7:40.37014
5.Dž.Mantija (ASV)7:41.8106
6.A.Janickis (POL)7:45.6905
7.H.Silovs (LAT)7:48.7305
8.Dž.Čuns (KOR)7:41.9603

Sacensībās ar masu startu sievietēm pasaules čempiones godu centās nosargāt nīderlandiete Irēne Šoutena, kura uzvarēja arī nesenajā Eiropas čempionātā. Viņas sīvākās konkurentes pirms sacensībām bija Pasaules kausa kopvērtējuma līderes Ivanija Blondīna no Kanādas un Nana Takagi no Japānas.

Jau sacensību pirmajos apļos slidotāju grupā bija pirmais kritiens, bet ne favorītu vidū, kuras turējās grupas priekšā. Ceturtajā aplī sākās pirmā cīņa par trīs sprinta punktiem, kurus pārliecinoši paņēma vāciete Mišele Ūriga, bet attiecīgi divi un viens punkts tika polietēm Karolīnai Bosjekai un Karolīnai Gaseckai. Nākamajā cīņā par sprinta punktiem iesaistījās jau krietni vairāk sportistes, bet par pus pēdas tiesu pārāka un trīs punktus nopelnīja Valērija Maltaisa no Kanādas. Divi punkti tika vācietei Klaudijai Pehštainai, bet viens korejietei Džī Vū Pārkai.

Uz brīdi vadībā izvirzījās igauniete Saskija Alusalu, bet viņai neizdevās veikt atrāvienu no grupas. Jau nākamajā aplī sākās cīņa par pēdējiem mazajiem sprinta punktiem. Maltaisa pievienoja savam rēķinam divus punktus, vienu nopelnīja nīderlandiete Melisa Vijfje, bet trīs baltkrieviete Marina Zujeva. Pēdējos divos apļos sākās īstā cīņa par uzvaru, jo visu izšķīra iegūtie lielie punkti finišā. Nu jau grupas priekšgalā parādījās gan Blondīna, gan Šoutena. Sīvā cīņā ar Dienvidkorejas un Japānas pārstāvēm pus apli pirms finiša vadībā izvirzījās Blondīna, kura finišēja pirmā un ar 60 sprinta punktiem uzvarēja sacensībās. Tikmēr Šoutena nespēja iegūt labu pozīciju un piekāpās korejietei Bo Reumai Kimai, samierinoties ar bronzu.

Pasaules čempionāts Soltleiksitijā, Masu starts sievietēm

VietaSportistsRezultātsPunkti
1.I.Blondīna (CAN)8:14.02060
2.B.R.Kima (KOR)8:14.22040
3.I.Šoutena (NED)8:14.32020
4.N.Takagi (JPN)8:14.33010
5.F.Lolobrigida (ITA)8:14.7006
6.V.Maltaisa (CAN)8:19.6305
7.M.Kilburga-Mandžanelo (USA)8:14.9503
8.M.Zujeva (BLR)8:15.8203

Pirms sacensībām ar masu startu sievietes un vīrieši sadalīja medaļas 1500 metru distancē. Sievietēm galvenā favorīte uz uzvaru un pašreizējā titula īpašniece Irēna Vīsta no Nīderlandes vakar startēja 1000 metru distancē, ieņemot ceturto vietu. Viņa pašlaik ir arī pārliecinoša līdere Pasaules kausa kopvērtējumā, bet izaicinājumu nīderlandietei šovakar vēlējās mest daudzas konkurentes.

Pretendentes uz godalgām sāka cīņu no astotā slidojuma. Miho Takagi no Japānas un Ivanija Blondīna no Kanādas uzreiz spēja tobrīd ieņemt pirmās divas vietas, finiša taisnē uzvaru slidojumā izcīnot Takagi. Viņas tautiete un pasaules čempione 500 metros Nao Kodaira daudzsološi aizvadīja distances pirmo pusi, bet tomēr nespēja ielauzties labāko trijniekā. Desmitajā slidojumā Irēna Vīsta sacentās ar Jevgēņiju Laļenkovu no Krievijas. Vīsta uzreiz izvirzījās vadībā un ar katru apli audzēja pārsvaru arī pret Takagi. Laļenkova nedomāja padoties un pēdējā aplī vēl pacīnījās ar titulēto nīderlandieti, bet finiša taisnē pārāka tomēr bija Vīsta, kļūstot par sacensību līderi, bet otro vietu ieņemot Laļenkovai, kura uzstādīja jaunu personisko rekordu.

Nākamajā slidojumā Britānija Bove no ASV mērojās spēkiem ar Jekaterinu Šihovu no Krievijas. Pirms pēdējā apļa abas ātrslidotājas bija līdzās, bet vairs nespēja pacīnīties par vietu labāko trijniekā, uz ko pretendēja vēl distances sākumā. Šihovai izdevās noturēt tempu un tikt tajā brīdī pie ceturtā rezultāta, bet Bove samierinājās ar vēl vienām nesekmīgām sacensībām (8. vieta 1000 metros). Pēdējā slidojumā Jeļizaveta Kazeļina no Krievijas un Melisa Vijfje no Nīderlandes centās izjaukt labāko trijnieku. Lielāks potenciāls to paveikt bija Kazeļinai, kas pēc pus distances vien par simtdaļu atpalika no Vīstas. Pirms pēdējā apļa Vijfje noķēra Kazeļinu, bet finiša spurtam spēka nepietika. Tikmēr Kazeļinai izdevās izraut vismaz trešo vietu. Tādējādi par pasaules čempioni kļuva Irēna Vīsta, bet sudrabs Jevgēņijai Laļenkovai.

Pasaules čempionāts Soltleiksitijā, 1500 metri sievietēm

VietaSportistsRezultāts
1.I.Vīsta (NED)1:50.925
2.J.Laļenkova (RUS)+0.21
3.J.Kazeļina (RUS)+0.49
4.M.Takagi (JPN)+0.65
5.M.Vijfje (NED)+0.85
6.J.Šihova (RUS)+1.14

1500 metru distancē vīriešiem Pasaules kausa kopvērtējuma līderis ir ķīnietis Žongjans Niņs, bet viņam sīvu konkurenci bija gatavi sastādīt krievs Deniss Juškovs un visi Nīderlandes komandas ātrslidotāji.

Jau ceturtajā slidojumā startēja iepriekšējā pasaules čempionāta sudraba medaļas ieguvējs Svēre Lunde Pedersens no Norvēģijas, bet viņam neizdevās pēc slidojuma kļūt pat par sacensību līderi, kas nozīmēja, ka uz augstu vietu cerības bija teju nekādas. Ko nepaveica Pedersens, to mājinieku līdzjutēju atbalstīts nākamajā slidojumā paveica Džoijs Mantija, kļūstot par jaunu sacensību līderi. Septītajā slidojumā startēja Deniss Juškovs. Krievija ātrslidotājs pēc pus distances bija priekšā Mantijam par 0.11 sekundēm, bet distances otrajā pusē pieaudzēja savu pārsvaru līdz vairāk nekā trīs desmitdaļām. Pēdējā aplī viņam neizdevās noturēt pārsvaru, kas lika samierināties ar tobrīd vien otro vietu.

Situācija labāko trijniekā nemainījās līdz 10. slidojumam, kurā nīderlandietis Patriks Rests sacentās ar japāni Takuro Odu. Japānis distanci sāka labā tempā, bet otrajā aplī piedzīvoja kritienu. Tas nedaudz patraucēja arī Restam, kurš ne uz brīdi nespēja iesaistīties cīņā par augstu vietu. 11. slidojumā Resta tautietis Tomass Krols devās aizstāvēt savu pasaules čempiona titulu, sacenšoties ar korejieti Minu Seku Kimu. Krols jau pēc pus distances bija pārliecinošā vadībā savā slidojumā, kā arī bija 0.67 sekundes ātrāks par Mantiju. Viņam pēdējā aplī ar pārsvara noturēšanu problēmas nebija, uzstādot tā brīža labāko rezultātu.

Pēdējie par medaļām cīnījās nīderlandietis Kjelds Nuis un ķīnietis Žongjans Niņs. Abi distances sākumā nebija sevišķi ātri, bet spēja turpināt cīņu par vietu labāko trijniekā. Krols pirms pēdējā apļa pat bija sacensību vadībā, kamēr Niņs cīnījās par bronzu. Nuisam pietika spēka, lai noturētu niecīgo pārsvaru pār Krolu un pārspētu viņu par nieka 0.07 sekundēm, bet Niņs samierinājās ar ceturto vietu, par prieku mājinieku līdzjutējiem atstājot bronzu Džoijam Mantijam.

Pasaules čempionāts Soltleiksitijā, 1500 metri vīriešiem

VietaSportistsRezultāts
1.K.Nuis (NED)1:41.664
2.T.Krols (NED)+0.07
3.Dž.Mantija (USA)+0.50
4.Ž.Niņs (CHN)+0.66
5.D.Juškovs (RUS)+0.68
6.S.Ičinohe (JPN)+0.69

  +1 [+] [-]

, 2020-02-17 00:23, pirms gada
tāda škrobe,ka šitā nolūza pirms pēdējā apļa..