Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Eiduka sezonu noslēdz pasaules ranga simtniekā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Eiduka sezonu noslēdz pasaules ranga simtniekā
21 gadu vecā Patrīcija Eiduka vairāk kā gadu ir simtniekā pasaules rangā. Foto: no slēpotājas privātā arhīva.

Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka no Kokneses novada noslēgusi sezonu ar stabilām vietām simtniekā pasaules rangā gan distances, gan sprinta vērtējumā. Tikmēr vīriešu konkurencē labākais no mūsējiem ir madonietis Raimo Vīgants, kurš abās disciplīnās atrodas labāko trīssimtniekā.

Pēc panākumiem bagātā “Tour de ski” Patrīcija Eiduka mēnesi nepiedalījās sacensībās, gatavojoties pasaules čempionātam U23, kur sanāca abos startos tikt desmitniekā. Tiesa, pieaugušo čempionātā Vācijā februāra beigās un marta sākumā bija iestājies pārgurums, kā rezultātā 21 gadu vecā Patrīcija nevarēja savā līmenī nostartēt un iegūt labus punktus. Taču, neskatoties uz to, pasaules U23 čempionātā 7. un 9.vietu izcīnījusī Eiduka pasaules rangā no dažiem tūkstošiem dalībnieču stabili turas simtniekā abās disciplīnās, distancē ar 45,35 FIS punktu reitingu ieņemot 74.vietu, bet sprintā ar 64,82 FIS punktiem atrodoties 81.vietā.

Raimo Vīgants labus punktus nopelnīja pasaules kausa posmā Davosā decembrī un pasaules U23 čempionātā februārī. Tiesa, 22 gadus vecā madonieša ļoti labo reitingu distancē (41,16 FIS punkti) palīdz veidot rollerslēpošanas sacensību rezultāti, turklāt vēl no 2019.gada vasaras. Pasaules U23 čempionātā 17.vietu ieguvušais Latvijas slēpotājs distancē ieņem 249.vietu, bet sprintā ir 270.vietā (96,82 FIS punkti). Raimo ar Patrīciju ir vienīgie no mūsējiem, kuri atrodas pirmajā piecsimtniekā.

Madoniete Kitija Auziņa ir otra labākā, kas abās disciplīnās ieņem gandrīz identisku vietu – 526.vieta distancē (113 FIS punkti) un 523.vieta sprintā (187 FIS punkti). Līdzīgi sprintā ir ierindojies Indulis Bikše, ieņemot 536.vietu (131 FIS punkts), bet distancē Madonas novada sportists atrodas zemāk – 708.vietā (80 FIS punkti). Sievietēm tūkstošniekā atrodas arī rīdziniece Samanta Krampe, kura sprintā turas 873.vietā (256 FIS punkti).

     [+] [-]

, 2021-04-01 23:03, pirms 7 mēnešiem
Eidukai nesen piešķīra jauno talantu stipendiju - 25 000 eiro. Tikpat daudz saņems arī pludmales volejbola duets Anete Namiķe un Varvara Brailko, kā arī dziemeļu divcīņnieks Markuss Vinogradovs. Vēl trīs sportisti – kamaniņu braucējs Gints Bērziņš, bokseris Ņikita Gorbunovs un tenisists Kārlis Ozoliņš – saņems pa 5000 eiro. Avots: https://www.lsm.lv/raksts/sports/ci...