Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:138, Did:0, useCase: 3

Jaunie skeletonisti un 13 gadus vecā Kotāne ar godalgām sāk jauno sezonu

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Jaunie skeletonisti un 13 gadus vecā Kotāne ar godalgām sāk jauno sezonu
Foto: Viesturs Lācis

Latvijas Bobsleja un skeletona federācija informē, ka šajā nedēļas nogalē Lillehammeres trasē Norvēģijā OMEGA jauniešu seriāla sacensības skeletonā un monobobslejā ar panākumiem sāka latviešu sportisti. Zelts Dāvim Valdovskim, otrā vieta Martai Andžānei un 13 gadus vecajai Amēlijai Kotānei, bet trešā vieta Emīlam Indriksonam.

Sestdien skeletonā puišu konkurencē pārliecinošu uzvaru svinēja Dāvis Valdovskis, kurš bija labākais abos sacensību braucienos, par 0,60 sekundēm apsteidzot vācieti Vinsentu Rozenbergu. Bronzas godalga vēl vienam Latvijas skeletonistam Emīlam Indriksonam, kurš abos braucienos bija labākais startā un līdera godu saglabāja līdz priekšpēdējam starpfinišam. Sacensībās piedalījās 20 jaunie sportisti

16 dalībnieču konkurencē latviešu skeletoniste Marta Andžāne izcīnīja otro vietu, tikai par sešām simtdaļām zaudējot vācietei Marijai Angererai. Savukārt Dārtai Nemainei ceturtā vieta, tikai septiņas simtdaļas zaudējot trešajā vietā esošajai spānietei Klārai Aznarai. Laura Lēģere ieņēma 11.vietu.

Tikmēr monobobslejā 13 gadus vecā Amēlija Kotāne no Latvijas izcīnīja otro vietu. Par uzvarētāju kļuva dāniete Māja Voigta, bet trijnieku noslēdza Emīlija Bredlija. Jāpiebilst, šis ir gados jaunākais goda pjedestāls IBSF vēsturē.

Pēc finiša prieku par rezultātu neslēpa sportistes tēvs Kristaps Kotāns: “Izcīnītā otrā vieta ļoti priecē. Baigi neiespringām, galvenais bija braukt un gatavoties janvāra sacensībām. Amēlija arī nestūma startu tā, kā to vajadzētu darīt – ir nelielas sāpes ceļos, tāpēc ir rekomendācijas no ārsta, lai nepārslogo. Neskatoties uz saudzīgo režīmu startā, rezultāts finišā ir patīkams, arī treniņos labi gāja. Ja tiksim rīt līdz finišam, tad uzdevums būs izpildīts – būsim kvalificējušies jauniešu spēlēm, nepieciešamais maču skaits būs savākts. Un pirmdien no rīta jau lidojam uz Koreju uz nākamajiem treniņiem.” Puišu konkurencē labākais monobobslejā bija Florins Diču Mihais no Rumānijas.

Svētdien Lillehammerē bija plānotas vēl vienas skeletona sacensības, bet tās tehnisku iemeslu dēļ tika atceltas. Savukārt monobobslejā Amēlija Kotāne vēlreiz izcīnīja otro vietu, kvalificējoties janvārī gaidāmajām Jaunatnes spēlēm.

Izmantotie resursi:
https://www.bobslejs.lv/raksts/latv...