Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:138, Did:0, useCase: 3

Skeletoniste Dārta Zunte turpmāk pārstāvēs Igauniju

Kristiāns Dilāns
Kristiāns Dilāns

Skeletoniste Dārta Zunte turpmāk pārstāvēs Igauniju
Dārta Zunte. Foto: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Latvijas skeletoniste Dārta Zunte turpmāk pārstāvēs Igauniju, nedēļas nogalē Latvijas Televīzijā izskanējušo informāciju aģentūrai LETA apstiprināja sportiste.

Zuntei, kura pēc mēneša svinēs 22 gadu dzimšanas dienu, ir Latvijas un Igaunijas dubultpilsonība, jo daļa no viņas ģimenes ir no ziemeļu kaimiņvalsts.

"Mans mērķis ir olimpiskās spēles, un kā lielākā daļa sporta pasaules savā nākotnē skatos caur četrgades ciklu. Rūpīgi izvērtējot, šeit Latvijā neieraudzīju iespējas to īstenot, taču Igaunija man to piedāvāja," teica Zunte, kura pati izrādījusi iniciatīvu pārstāvēt Igauniju.

Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) mazajām nācijām piedāvā no organizācijas līdzekļiem apmaksātus trenerus, kuri strādā ar sportistiem sacensībās.

"No IBSF ir iespējams saņemt arī vienreizēju finansiālu atbalstu, kā arī apmaksātu treniņnometni ar papildu braucieniem," stāstīja Zunte, pagaidām neatklājot, kādu finansējumu saņems no Igaunijas puses, taču norādot, ka patlaban gatavošanās notiek daļēji par personīgajiem līdzekļiem.

Igaunijai nav kvotas Pasaules kausā, tādējādi Zuntei gaidāmajā sezonā vajadzēs startēt Eiropas kausā un Starpkontinentālajā kausā. Zemākā līmeņa sacensībās iekrātie punkti dos iespēju kvalificēties Pasaules kausam, kur sportisti iegūst kvotas nevis sev, bet savām pārstāvētajām valstīm.

"Vasarā vēl trenējos Latvijas sastāvā, un lēmums pāriet Igaunijas pusē nebija viegls," teica Zunte, noraidot, ka iemesls mainīt pārstāvēto valsti būtu saistīts ar prasību iziet Latvijas komandas starta testus.

Cīnoties Eiropas kausā un Starpkontinentālajā kausā, Zunte iepriekšējā sezonā nopelnīja Latvijai otro kvotu dalībai 2022./2023.gada sezonas Pasaules kausā. Pagaidām nav skaidrības par Pekinas olimpisko spēļu dalībnieces Endijas Tēraudas nākotni, tādējādi abas kvotas varētu palikt neizmantotas.

Tāpat Zunte pauda, ka ir pateicīga Latvijas Bobsleja un skeletona federācijai (LBSF), kā arī treneriem par atbalstu līdzšinējos gados. "Nesaskaņu mums nebija, un šķīrāmies mēs mierīgi," teica Zunte.

Igaunijas pusē Zuntei ir komunikācija ar Igaunijas Olimpisko komiteju, kas sportistes iniciatīvu uztvērusi ļoti pretimnākoši. Vienīgais noteikums - sportistei ir vajadzīga Igaunijas pilsonība, kas jau Zuntei ir.

Zunte 2020./2021.gada sezonā debitēja Pasaules kausā, Sanktmoricā ieņemot 20.vietu un Insbrukā - 18.pozīciju. Eiropas kausā, kas skeletonā ir trešā līmeņa mači, Zunte izcīnījusi trīs godalgotās vietas Siguldas trasē, kur viņai ir labākais rezultāts arī Starpkontinetālajā kausā - piektā vieta.

Latvietei ir divas sestās vietas arī pasaules junioru čempionātos, kas izcīnītas 2017.gadā Siguldā un šogad Insbrukā.

Vasarā Zunte tika iekļauta Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) "Sudraba" sastāvā, pretendējot uz atbalstu sporta medicīnas, atjaunošanās un rehabilitācijas jomā.

Izmantotie resursi:
LETA

1 2 41 komentārs

  -3 [+] [-]

, 2022-10-24 17:11, pirms 2 gadiem
Es arī esmu pateicīgs Latvijas bobsleja, skeletona federācijai.
Slēpts komentārs: basiiiccc
Slēpts komentārs: Leons_Dravnieks

  +8 [+] [-]

, 2022-10-24 17:18, pirms 2 gadiem
Kas ar Endiju? Kāpēc nav skaidrības par viņu? Var beigt karjeru? Vai arī pārstāvēs citu valsti?

  -1 [+] [-]

, 2022-10-24 17:29, pirms 2 gadiem
Varētu saprast ja šeit nebūtu naudas, vai treneru. Bet LOV sudraba (b) sastāva sportistei un Latvijā, kur ir sava trase un treneri, turklāt komanda, konkurence kā dēļ arī ir labāk trenēties...? ... ? Nesaprotu...

  -3 [+] [-]

, 2022-10-24 17:31, pirms 2 gadiem
Vai Igaunijai tagad ir sava kamaniņu/skeletona/bobsleja trase?
Ja izmantos Siguldas trasi, tad lai maksā pilnā apjomā, jo pati tādu ceļu izvēlējās.

  +1 [+] [-]

, 2022-10-24 17:32, pirms 2 gadiem
H.E.N.R.Y. rakstīja: Kas ar Endiju? Kāpēc nav skaidrības par viņu? Var beigt karjeru? Vai arī pārstāvēs citu valsti?
viņu iekļāva LOV Bronzas sastāvā, tas nozīmē, ka pēc OS par karjeras beigām nepaziņoja un federācija iesniedza atbalsta pieprasījumu LOV. Kāds ir aktuālais statuss, nekur neatrodu. Bronzas sastāvā, protams, nav nekāds lielais nodrošinājums.

https://sportacentrs.com/ziemas_spo...

  +1 [+] [-]

, 2022-10-24 17:36, pirms 2 gadiem
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: viņu iekļāva LOV Bronzas sastāvā, tas nozīmē, ka pēc OS par karjeras beigām nepaziņoja un federācija iesniedza atbalsta pieprasījumu LOV. Kāds ir aktuālais statuss, nekur neatrodu. Bronzas sastāvā, protams, nav nekāds lielais nodrošinājums.

https://sportacentrs.com/ziemas_sports/skeletons/06062022-lov_ziemas_sastava_ieklauti_82_sportisti
Paklau, ja nezini, tad neraksti neko. Es nejautāju par LOV sastāviem. Man interesē, kapec ir neskaidra Endijas nākotne šajā sporta veidā.
Slēpts komentārs: Ivars Zvirgzdiņš

  +7 [+] [-]

, 2022-10-24 17:54, pirms 2 gadiem
Bez šaubām visskaistākā igauņu skeletoniste! ❤️👸🏼

     [+] [-]

, 2022-10-24 18:06, pirms 2 gadiem
Diezgan nesaprotams lēmums. Ja vienīgi piedāvā krietni lielāku finansējumu.

  +1 [+] [-]

, 2022-10-24 18:19, pirms 2 gadiem
Kur ta igauņiem kādi skeletona speciālisti?

  +1 [+] [-]

, 2022-10-24 18:23, pirms 2 gadiem
maaris57 rakstīja: Kur ta igauņiem kādi skeletona speciālisti?
Tehniski jau var sadarboties ar Latvijas treneri un pārstāvēt Igauniju.

  +8 [+] [-]

, 2022-10-24 18:28, pirms 2 gadiem
boleks rakstīja: Varētu saprast ja šeit nebūtu naudas, vai treneru. Bet LOV sudraba (b) sastāva sportistei un Latvijā, kur ir sava trase un treneri, turklāt komanda, konkurence kā dēļ arī ir labāk trenēties...? ... ? Nesaprotu...
Viņa vienkārši grib 100% būt pārliecināta, ka tiks uz olimpiskām spēlēm. Viņas rezultāti nav tādi, lai būtu pārliecība, ka no Latvijas viņai tas izdosies. Ja brauks kaut kādā līmenī, tad igauņi visai droši atļaus doties uz spēlēm. Konkurences tur tāpat nav un nebūs. Tādi gadījumi pasaules sportā jau daudz. Ātrslidošanā, piemēram, regulāri uzrodas holandieši, kas pārstāv Beļģiju utt.

  -3 [+] [-]

, 2022-10-24 18:36, pirms 2 gadiem
kurš režīms dod vairāk naudu, tur arī jāiet un jāpaņem, protams.

vienalga tas ir latvijas, igaunijas, krievijas, singapūras vai pat āesvē.

  -1 [+] [-]

, 2022-10-24 18:43, pirms 2 gadiem
Izskatās, ka igauņi sāk pārvilināt mūsu sportistus pie sevis. Uzskatu, ka Latvijā jāievieš norma, saskaņā ar kuru šādi valsts mainītāji, pirmkārt, atmaksātu naudu, kuru viņi saņēma savā sportista karjerā no valsts, bet, otrkārt, nedrīkstētu treniņiem izmantot Latvijas infrastruktūru. Ja gribi pie citiem, OK, tik atmaksā tevī ieguldīto Latvijas naudu un trenējies pie tiem citiem.

  -2 [+] [-]

, 2022-10-24 18:52, pirms 2 gadiem
Lex_X rakstīja: Izskatās, ka igauņi sāk pārvilināt mūsu sportistus pie sevis. Uzskatu, ka Latvijā jāievieš norma, saskaņā ar kuru šādi valsts mainītāji, pirmkārt, atmaksātu naudu, kuru viņi saņēma savā sportista karjerā no valsts, bet, otrkārt, nedrīkstētu treniņiem izmantot Latvijas infrastruktūru. Ja gribi pie citiem, OK, tik atmaksā tevī ieguldīto Latvijas naudu un trenējies pie tiem citiem.
aizliegums izmantot infrastruktūru būtu arī pašiem neizdevīga. Ļaujam taču ārzemju sportistiem rīkot treniņnometnes un tas palīdz uzturēt sporta bāzes.
Līdzekļu atmaksāšana droši vien ir iespējama, bet grūti aprēķināma un droši vien pastāv vēl kādi juridiskie šķēršļi.

  +6 [+] [-]

, 2022-10-24 18:58, pirms 2 gadiem
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: Tehniski jau var sadarboties ar Latvijas treneri un pārstāvēt Igauniju.
Tur jau tā lieta, ka Latvijā nav treneru. Tieši šiem jauniešiem jeb tā dēvētajai junioru komandai. https://www.diena.lv/raksts/sporta-...
Dukurs, šķiet, pat publiski kādā intervijā ir teicis, ka ar šo komandu vairs nestrādās (gan jau kāds atceras, ka vecākie no šīs komandas sāka skeltonu Dukura vadībā).

Pārsteigums bija Ginta Dzērves atkāpšanās no amata pavasarī. Žurnālistiem būtu vērts viņu noķert un iegūt interviju par atkāpšanās iemesliem.

  -1 [+] [-]

, 2022-10-24 19:01, pirms 2 gadiem
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: aizliegums izmantot infrastruktūru būtu arī pašiem neizdevīga. Ļaujam taču ārzemju sportistiem rīkot treniņnometnes un tas palīdz uzturēt sporta bāzes.
Līdzekļu atmaksāšana droši vien ir iespējama, bet grūti aprēķināma un droši vien pastāv vēl kādi juridiskie šķēršļi.
Ne visu var mērīt naudā.

  +3 [+] [-]

, 2022-10-24 19:06, pirms 2 gadiem
Ivars Zvirgzdiņš rakstīja: Es vel saprastu, ja meitene aizietu uz valsti, kur ir skeletona tradīcijas, labi treneri, un spēcīga iekšējā konkurence, kas vienmēr veicina sportista meistarības izaugsmi. Aiziet tikai tāpēc, lai kvotu dēļ pa vieglāko ceļu tiktu uz sacensībām, man nekādi nav saprotams. 🤦‍♂️🤥
Kādu kvotu dēļ? Zuntei šajā sezonā ir vieta PK! Runa varētu būt par lielāku naudu, vai iespēju iegūt, ar federācijas palīdzību, sakarīgu treneri, bet nu nezinu.
Mums šobrīd federācijas nosaukums ir Bobsleja un skeletona federācija, bet praktiski tā ir tikai bobsleja federācija. Kā visi zina, federācijas valdē nav neviena skeletona pārstāvja, kopš šogad valdi pameta Dzērve.

     [+] [-]

, 2022-10-24 19:23, pirms 2 gadiem
ArVienuAciRenē rakstīja: Tur jau tā lieta, ka Latvijā nav treneru. Tieši šiem jauniešiem jeb tā dēvētajai junioru komandai. https://www.diena.lv/raksts/sporta-...
Dukurs, šķiet, pat publiski kādā intervijā ir teicis, ka ar šo komandu vairs nestrādās (gan jau kāds atceras, ka vecākie no šīs komandas sāka skeltonu Dukura vadībā).

Pārsteigums bija Ginta Dzērves atkāpšanās no amata pavasarī. Žurnālistiem būtu vērts viņu noķert un iegūt interviju par atkāpšanās iemesliem.
tad jau tur ir kādas pēcolimpiskās intrigas, kas publiski nav zināmas. Droši vien tāpēc arī no Tēraudas ir nosacīts klusums. Piekrītu arī otrā komentārā paustajam, ka bobslejs ir priekšplānā skeletonam tajā federācijā.

  +1 [+] [-]

, 2022-10-24 19:51, pirms 2 gadiem
Baltijas mērogos jau neskaitās, tā kā viss čilā

  +3 [+] [-]

, 2022-10-24 20:25, pirms 2 gadiem
Tad, kad beidzot, kāds interesants raksts par reni, icef1 nav tuvumā.
Slēpts komentārs: Davz

  +4 [+] [-]

, 2022-10-24 21:14, pirms 2 gadiem
Ivars Zvirgzdiņš rakstīja: Es vel saprastu, ja meitene aizietu uz valsti, kur ir skeletona tradīcijas, labi treneri, un spēcīga iekšējā konkurence, kas vienmēr veicina sportista meistarības izaugsmi. Aiziet tikai tāpēc, lai kvotu dēļ pa vieglāko ceļu tiktu uz sacensībām, man nekādi nav saprotams. 🤦‍♂️🤥
Nu cilvēks acīmredzot uz lietām skatās reāli nevis gadu no gada lidinās pa mākoņiem sapņojot, ka nu tik būs. Visi nevar būt medaļnieki utt. Droši vien sapratusi savus griestus un izštukojusi, ka lieta, ko no sportista karjeras varētu "paņemt" ir piedalīšanās OS. Viņas domas, ka voeglāk to būs izdarīt esot Igaunijas izlasē...nu lai viņai veicas. Nav jau tā, ka mēs tagad te medaļnieku zaudējam...liela daļa no tiem, kas tagad auro, viņu lamātu par tūrismu, ja viņa no Latvijas izlases aizbrauktu uz OS...

  +5 [+] [-]

, 2022-10-24 21:17, pirms 2 gadiem
Atbilde visticamāk ir tajā, ka nav Igaunijā konkurences, un ir Igaunijas pilsonība.
Ja Latvijā bariņam hokejistu būtu Bulgārijas pilsonība, tad domāju, ka novāktos arī pāris spēlētāju maiņas, kas pārstāvētu Bulgārijas hokeja izlasi!

  +2 [+] [-]

, 2022-10-24 22:11, pirms 2 gadiem
Tāpat dzīvos Rīgā, trenēsies Siguldā, rudeņos. Mainīsies tikai naudas avots un iespējas, kuras sniedza LOV (tas gan nav nebūtiski). Reāli vērtējot, pa šo sezonu viņa ieķļūs Top 45 (vai 55), lai jau nākošajā sezonā piedalītos PK posmos - seši ICC kausi ir Eiropā, plus Eiropas kausi.

  +3 [+] [-]

, 2022-10-24 22:12, pirms 2 gadiem
Ko te var cepties? Viņai ir ar Igaunijas pilsonība,tad kāda problēma?Acīmredzot Latvijas izlasei viņa nav vajadzīga.

  -2 [+] [-]

, 2022-10-24 22:32, pirms 2 gadiem
Tak vienalga, kur viņas cilā štangu vai šlūkā pa ledu. Galvenais lai dēlus sūta hokejā, lai ir kas nākotnē spēlē LV izlasē !

  +1 [+] [-]

, 2022-10-24 22:40, pirms 2 gadiem
Sporta studijā bija sižets par skeletonu. Tur teica, ka Endija pievērsusies gimenes dzīvei, Netlaus un Veinbergs pievērsusies mācībām.

     [+] [-]

, 2022-10-24 22:49, pirms 2 gadiem
H.E.N.R.Y. rakstīja: Sporta studijā bija sižets par skeletonu. Tur teica, ka Endija pievērsusies gimenes dzīvei, Netlaus un Veinbergs pievērsusies mācībām.
Malači!

  +2 [+] [-]

, 2022-10-24 22:56, pirms 2 gadiem
Ekmanis pateica, ka federācija pieslēgsies tikai tad, ja parādīsies kāds talants skeletonam. Skaidri redzams tas,ka bobsleja cilveku būtu priecīgi, ja skeletons nebūtu ar viņiem viena federācijā.

  +2 [+] [-]

, 2022-10-24 23:09, pirms 2 gadiem
H.E.N.R.Y. rakstīja: Sporta studijā bija sižets par skeletonu. Tur teica, ka Endija pievērsusies gimenes dzīvei, Netlaus un Veinbergs pievērsusies mācībām.
Tad jau varbūt, nākošajā gadā, varam sagaidīt jauna talanta dzimšanu skeletonā! Hmm, vai hokejā.

  +1 [+] [-]

, 2022-10-24 23:28, pirms 2 gadiem
ArVienuAciRenē rakstīja: Tur jau tā lieta, ka Latvijā nav treneru. Tieši šiem jauniešiem jeb tā dēvētajai junioru komandai. https://www.diena.lv/raksts/sporta-...
Dukurs, šķiet, pat publiski kādā intervijā ir teicis, ka ar šo komandu vairs nestrādās (gan jau kāds atceras, ka vecākie no šīs komandas sāka skeltonu Dukura vadībā).

Pārsteigums bija Ginta Dzērves atkāpšanās no amata pavasarī. Žurnālistiem būtu vērts viņu noķert un iegūt interviju par atkāpšanās iemesliem.
Lelde vēl trenē?

  +2 [+] [-]

, 2022-10-24 23:30, pirms 2 gadiem
'Sapnis - aizbraukt uz OS'. Jauki, un vēl jaukāk, ka šo sapni finansēs Igaunija, nevis mēs.
1 2 41 komentārs