Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:13, Did:0, useCase: 3

Juniores iebrauc desmitniekā, Upīte/Ozoliņa paliek aiz medaļniecēm

Emils Ozerinskis

Juniores iebrauc desmitniekā, Upīte/Ozoliņa paliek aiz medaļniecēm
Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna. Foto: Kamanas.lv

Oberhofā notiekošajā pasaules čempionātā kamaniņu sportā dāmu divnieku sacīkstēs piedalījās trīs Latvijas sieviešu ekipāžas. Labāko rezultātu uzrādīja Anda Upīte/Sanija Ozoliņā, ieņemot piekto vietu, bet abas junioru ekipāžas tika starp labākajām desmit komandām.

Pasaules čempionātā pieaugušo konkurencē startēja divas mūsu junioru divnieku ekipāžas, kas pasaules junioru čempionātā kāpa uz godalgoto pjedestāla. Junioru čempiones Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna pirmajā braucienā ar rezultātu 39,272 ieņēma astoto vietu, par 0,062 sekundēm apsteidzot junioru čempionāta bronzas medaļnieces Martu Robežnieci/Kitiju Bogdanovu.

Pasaules kausa līmenī šosezon sezonas lielāko daļu jau startējušās Anda Upīte/Sanija Ozoliņa uzrāva starta rekordu, bet trasē pirmajā braucienā no līderiem Latvijas ekipāža iepalika par 0,238 sekundēm, iekārtojoties ceturtajā pozīcijā.

Otrajā braucienā Robežniece/Bogdanova veica sekmīgu startu, divu braucienu summā sasniedzot rezultātu 1:18,606, kas ļāva pasaules čempionāta fināla tabulā ieņemt astoto vietu. Savukārt viņām priekšā pēc pirmā brauciena bijušās Ziediņa/Zvilna pēc labi uzrauta starta trasē pārdega, nesavaldot kamanu taisnē un piedzīvojot atsitienu pret bortu, kas sabojāja cerības iekļūt labāko astotniekā. Ar rezultātu 1:18,826 pasaules junioru čempiones noslēdza labāko desmitnieku, palaižot priekšā amerikānietes Čanu/Veileri.

Latvijas pirmā dāmu divnieka ekipāža Upīte/Ozoliņa veica pieticīgāku starta rāvienu, tomēr savu braucienu veica tīri un visas pēc pirmā brauciena aiz muguras esošās konkurentes arī noturēja aizmugurē. Ar rezultātu 1:18,173 latvietēm gan nepietika, lai iesaistītos cīņā par medaļām, samierinoties ar pasaules čempionāta ceturto vietu.

Neviesmīlīgie vācieši turpināja krāt zelta medaļu birumu, par pasaules čempionēm kļūstot Degenhartai/Rosentālai, kuras ar 0,126 sekunžu pārsvaru apbrauca austrietes Egli/Kipu. Bronzas pozīcijā ierindojās Itālijas sportistes Vettere/Oberhofere, kuras Latvijas spēcīgāko divnieku apsteidza par nepilnām četrām sekundes desmitdaļām.

Pasaules čempionāts Oberhofā dāmu divniekiem

V.DivnieksValstsLaiks
1.Degenharta/RosentālaVācija1:17.619
2.Egle/KipaAustrija+0.126
3.Vettere/OberhofereItālija+0.187 '
4.Upīte/OzoliņaLatvija+0.554
5.Falkensteinere/HūbereItālija+0.812
6.Forgana/KirkbijaASV+0.853
8.Robežniece/BogdanovaLatvija+0.987
10.Ziediņa/ZvilnaLatvija+1.207

Piedalījās 15 ekipāžas.

Izmantotie resursi:
https://www.fil-luge.org/