Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 3

Cipuļa četriniekam dalīta piektā vieta Pasaules kausa posmā Lillehammerē

Kristiāns Dilāns
Kristiāns Dilāns

Cipuļa četriniekam dalīta piektā vieta Pasaules kausa posmā Lillehammerē
Emīls Cipulis ar stūmējiem. Foto: EPA/Scanpix

LETA. Latvijas bobsleja pilota Emīla Cipuļa četrinieku ekipāža svētdien Norvēģijā Pasaules kausa piektajā posmā ieņēma dalītu piekto vietu, kamēr Jēkaba Kalendas četrinieks bija 11.pozīcijā.

Cipulis startēja kopā ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Lauri Kaufmani un Kristu Lindenblatu, bet Kalenda - ar Edgaru Unguru, Dāvi Kaufmani un Edgaru Nemmi.

Uzvaru svinēja Vācijas pilota Frančesko Frīdriha kvartets, kas abos braucienos uzrādīja ātrākos laikus, labojot gan starta, gan trases rekordus. Frīdrihs otrās vietas ieguvēju - savu tautieti un ciešāko konkurentu Johannesu Lohneru - pārspēja par 0,22 sekundēm, bet 0,65 sekundes zaudēja brits Breds Hols.

Cipulis uzvarētājam zaudēja 0,85 sekundes, ar šveicieti Mihaelu Fogtu un itāli Patriku Baumgartneru dalot piekto vietu. Pirmais trijnieks bija divu sekundes desmitdaļu attālumā.

Pirmajā braucienā Cipuļa ekipāžai bija piektais labākais starta ieskrējiens un ceturtā vieta finišā, 0,36 un 0,26 sekundes aiz Frīdriha un Lohnera, kā arī sešas sekundes simtdaļas aiz Hola. Trīs, piecas un sešas sekundes simtdaļas aiz latvieša bija vēl trīs ekipāžas

Kalenda ar partneriem uzstūma septīto ātrāko startu un finišā bija devītie, Frīdriham zaudējot 0,68 sekundes. Sekundes simtdaļu lēnāki bija vēl divi četrinieki.

Cipulis otrajā braucienā uzstūma sesto ātrāko startu, ātrums trasē bija pietiekoši labs, taču pēc 11.virāžas Latvijas pirmā ekipāža pieļāva vairākas kļūdas, kā dēļ latvieši summā palika deviņas sekundes simtdaļas aiz šveicieša Zimona Frīdli. Braucienā Cipulim bija devītais rezultāts.

Neveiksmīgs brauciens bija Kalendam, kurš ar partneriem uzstūma septīto labāko startu, bet finišā bija 13., tādējādi zaudējot divas pozīcijas.

Pasaules kauss bobslejā, piektais posms, četrinieki

VPilotsValstsLaiks
1.Frančesko FrīdrihsVācija1:39.50
2.Fēlikss LohnersVācija+0.22
3.Breds HolsLielbritānija+0.65
4.Simons FrīdliŠveice+0.76
5.Emīls CipulisLatvija+0.85
Mihaels FogtsŠveice+0.85
Patriks BaumgartnersItālija+0.85
11.Jēkabs KalendaLatvija+1.35

Sacensībās piedalījās 19 četrinieku ekipāžas

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 1305 punktiem ir Lohners, otrais ar 1295 punktiem ir Frīdrihs, bet trešo vietu ar 1152 punktiem ieņem Cipulis. Kalenda ar 832 punktiem ir 11.pozīcijā.

Februāra pirmajā nedēļā notiks Pasaules kausa posms Siguldā, kur vienlaikus notiks cīņa par Eiropas čempiona titulu skeletonā, divnieku ekipāžām bobslejā un monobobslejā. Eiropas čempioni bobsleja četriniekos tika noskaidroti jau decembra vidū Īglsas trasē, Cipuļa ekipāžai izcīnot bronzas medaļas, bet Kalendas četriniekam ieņemot desmito vietu.

Februāra vidū sportisti sacentīsies Vācijas trasē Altenbergā, pasaules čempionāts februāra beigās un marta sākumā norisināsies Vinterbergas trasē Vācijā, bet Pasaules kausa sezona noslēgsies marta beigās ar posmu ASV trasē Leikplesidā.

Izmantotie resursi:
https://www.ibsf.org/en/live
LETA

     [+] [-]

, 2024-01-28 16:35, pirms 4 mēnešiem
vāji

     [+] [-]

, 2024-01-28 16:47, pirms 4 mēnešiem
Ir kādi dati par bobsleja translāciju reitingiem Latvijā. Izteikšu minējumu, ka tagad, salīdzinot ar LTV7, ir 10x mazāka auditorija.

  +1 [+] [-]

, 2024-01-28 17:25, pirms 4 mēnešiem
Njā,pat 4niekos padsmit simtdaļas zaudējam startā....traki

     [+] [-]

, 2024-01-28 17:34, pirms 4 mēnešiem
Damokla_zobens_23 rakstīja: Ir kādi dati par bobsleja translāciju reitingiem Latvijā. Izteikšu minējumu, ka tagad, salīdzinot ar LTV7, ir 10x mazāka auditorija.
Protams ,jo vecais piemēram pat kamaniņas neskatās,jo to netranslē LTV.Arī viņa kaimiņi arī vairumā neskatās,jo nemaksā par televīziju iztiekot ar bezmaksas kanāliem.Zinu daudzus ,kuri spiesti braukt pie vecākiem un radiem regulēt tv ,jo nospiežot ne to pogu kanāli pazūd tāpēc daudzi skatās tikai bezmaksas tv.

     [+] [-]

, 2024-01-28 17:40, pirms 4 mēnešiem
coffijs rakstīja: Protams ,jo vecais piemēram pat kamaniņas neskatās,jo to netranslē LTV.Arī viņa kaimiņi arī vairumā neskatās,jo nemaksā par televīziju iztiekot ar bezmaksas kanāliem.Zinu daudzus ,kuri spiesti braukt pie vecākiem un radiem regulēt tv ,jo nospiežot ne to pogu kanāli pazūd tāpēc daudzi skatās tikai bezmaksas tv.
Ltv jau nekad nav radījusi kamanas.

     [+] [-]

, 2024-01-28 17:55, pirms 4 mēnešiem
Kaut kā tie bobi, atšķirībā no kamanām, nespēj manī raisīt nekādas emocijas... garlaicīgi...

     [+] [-]

, 2024-01-28 17:58, pirms 4 mēnešiem
Nabagi, ar kamanām turpmāk jābrauc no Zilā kalna ne bobu trases. Kā jau minēju, par spīti dažādiem starptautiskiem panākumiem, bobslejs, skeletons ir tautas sports, kuru valstij nevajadzētu atbalstīt. Tas nav nopietni, visu izšķir tehnika. Teiciens: beigu beigās vienalga uzvar Vācijā šeit ir tieši laiks, āksti. Pašiem smiekli nenāk, nu no vienas puses Zintis tas kurš Ekmanis malacis naudu izdīca. Bet tik un tā vērtīgāk to trasi Siguldā būtu nolīdzināt līdz ar zemi. Sorry bet piekrītu Armandam Pučem.

     [+] [-]

, 2024-01-28 19:49, pirms 4 mēnešiem
Damokla_zobens_23 rakstīja: Ir kādi dati par bobsleja translāciju reitingiem Latvijā. Izteikšu minējumu, ka tagad, salīdzinot ar LTV7, ir 10x mazāka auditorija.
Zinot iepriekšējās Zinta fantāzijas, prognozēju, ka aptuveni 80% LV mājsaimniecību svētdienu pavada pie TV ekrāniem jūsmojot par cipuļiem un kalendām
Otiņš var apstiprināt