Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 3

Cipulim Ķīnā ceturtā vieta četriniekos, Kalenda pēdējais

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Cipulim Ķīnā ceturtā vieta četriniekos, Kalenda pēdējais
Emīls Cipulis ar stūmējiem. Foto: EPA/Scanpix

LETA. Emīla Cipuļa pilotētais Latvijas četrinieks sestdien Jaņcjinas trasē Ķīnā izcīnīja ceturto vietu Pasaules kausa posma sacensībās bobslejā, bet Jēkaba Kalendas pilotētais četrinieks ieņēma 11. vietu.

Pirmajā braucienā visātrākā izrādījās ar pirmo numuru startējusī mājinieku ekipāža ar pilotu Suņu Kaidži un stūmējiem Dinu Sonu, Je Dzjelunu un Džeņu Henu, kas trasi veica 58,58 sekundēs.

Tikai divas sekundes simtdaļas atpalika Emīls Cipulis ar stūmējiem Dāvi Sprinģi, Matīsu Mikni un Kristu Lindenblatu un Vācijas četrinieks ar pilotu Johannesu Lohneru, kurš piektdien uzvarēja divnieku sacensībās, bet vēl viena vācu ekipāža ar pilotu Frančesko Frīdrihu bija vēl trīs sekundes simtdaļas lēnāka, ieņemot ceturto vietu 11 ekipāžu konkurencē.

Pilots Jēkabs Kalenda ar stūmējiem Edgaru Unguru, Dāvi Kaufmani un Mairi Kļavu pirmajā braucienā startēja ceturtie, sasniedzot 11. labāko laiku, līderiem zaudējot 0,85 sekundes.

Otrajā braucienā tikai Lohners no vadošajiem pieciem četriniekiem sasniedza labāku laiku nekā pirmajā braucienā un svinēja uzvaru arī četriniekos, finišējot pēc minūtes un 57,04 sekundēm.

Otrais ar 0,27 sekunžu atpalicību bija Frīdrihs, bet trešais - Kaidži, kurš uzvarētājiem zaudēja četras sekundes desmitdaļas.

Cipulis brauca bez rupjām kļūdām, taču jau trases augšdaļā sāka krāt nelielas kļūdiņas un braucienā sasniedza vien astoto labāko laiku, bet divu braucienu summā Lohneram zaudēja 0,52 sekundes, ieņemot ceturto vietu un par 0,07 sekundēm apsteidzot šveicieša Mihaela Fogta pilotēto četrinieku.

Sestais finišēja Itālijas četrinieks ar pilotu Patriku Baumgartneru (+0,69).

Kalenda, sākot ar trases vidusdaļu, vairākkārt kļūdījās, finišējot pēdējā vietā arī otrajā braucienā. Viņš uzvarētājiem debijā olimpiskajā trasē zaudēja 1,76 sekundes.

Starta metros Cipuļa ekipāža sasniedza pirmo un ceturto labāko laiku, otrajā braucienā 4,93 sekundēs starta metrus veicot arī Frīdriha četriniekam, bet Kalendas četrinieks startā abos braucienos bija devītais.

Svētdien notiks vēl vienas sacensības četriniekiem, pirmajam braucienam sākoties plkst.12 pēc Latvijas laika, bet otrajam - plkst.13.30. Sacensības tiešraidē translē televīzijas kanāls "Go3 Sport Open".

Gan Cipulis, gan Kalenda sestdien olimpiskajā trasē pirmoreiz sacentās četrinieku sacensībās.

Šosezon notiks astoņi Pasaules kausa posmi, sestajā no tiem no 29.janvāra līdz 4.februārim sportistiem sacenšoties Siguldas trasē.

Pasaules kausa otrais posms decembra sākumā norisināsies Laplaņas trasē Francijā, bet pēc tam sportisti dosies uz Insbruku Austrijā, kur notiks cīņa arī par Eiropas čempionāta medaļām četriniekos. Pēc jaunā gada sezona atsāksies janvāra vidū ar posmu Sanktmoricas trasē Šveicē, bet mēneša beigās notiks mači Lillehammeres trasē Norvēģijā.

Siguldā vienlaikus notiks cīņa arī par Eiropas čempionu tituliem skeletonā, bobslejā divnieku ekipāžām un monobobslejā, bet mēneša vidū sportisti sacentīsies Altenbergas trasē Vācijā, sezonai noslēdzoties mēnesi vēlāk ar posmu Leikplesidas trasē ASV.

Pirms starta Leikplesidā februāra beigās un marta sākumā Vinterbergas trasē Vācijā norisināsies pasaules čempionāts.

Pasaules kauss bobslejā, četrinieki, Jaņcjina

VPilotsValstsLaiks
1.LohnersVācija1:57.04
2.FrīdrihsVācija+0.27
3.KaidžiĶīna+0.40
4.CipulisLatvija+0.52
5.FogtsŠveice+0.59
6.BaumgartnersItālija+0.69
11.KalendaLatvija+1.76

Pasaules kausa kalendārs divniekiem

PosmsDatumsVieta
1.17. novembrisJaņcjina (Ķīna)
2.9. decembrisLaplaņa (Francija)
3.16. decembrisInsbruka (Austrija)
4.13. janvārisSanktmorica (Šveice)
5.27. janvārisLillehammere (Norvēģija)
6.3. februārisSigulda (Latvija)
7.17. februārisAltenberga (Vācija)
8.22. martsLeikplesida (ASV)

Pasaules kausa kalendārs četriniekiem

PosmsDatumsVieta
1.18. novembrisJaņcjina (Ķīna)
2.19. novembrisJaņcjina (Ķīna)
3.19. decembrisLaplaņa (Francija)
4.17. decembrisInsbruka (Austrija)
5.14. janvārisSanktmorica (Šveice)
6.28. janvārisLillehammere (Norvēģija)
7.18. februārisAltenberga (Vācija)
8.23. martsLeikplesida (ASV)

  +1 [+] [-]

, 2023-11-18 14:52, pirms 7 mēnešiem
Cienījams rezultāts Cipulim. Cerams, ka lv bobslejs tomēr nemirst lēnā nāvē, lai gan dažreiz tādas sajūtas piezogas....

  -1 [+] [-]

, 2023-11-18 14:59, pirms 7 mēnešiem
berimors rakstīja: Cienījams rezultāts Cipulim. Cerams, ka lv bobslejs tomēr nemirst lēnā nāvē, lai gan dažreiz tādas sajūtas piezogas....
Ar Latvijas bobsleju būs tāpat kā ar lielo pasaules, -vai ātri vai lēni, to rādīs laiks, bet skaidrs, ka ziedu laiki ir garām un šis veids panīks. Izmaksas ir neatbilstošas priekš tā, lai vienu reizi četros gados lielie pacīnītos par medaļām ( un dotu savu artavu kopējā iesakatē) olimpiskajās spēlēs.

  -3 [+] [-]

, 2023-11-18 15:02, pirms 7 mēnešiem
Taču pilnīgi pofig tās renes Olimpiskās medaļas. Nu, nebūs medaļas, bet būs 10. vietas Eidukai vai Rastorgujevam, mums kas sliktāk būs? Sporta pasaulē tas tiktu novērtēts daudz vairāk par kārtējām renes medaļām.

     [+] [-]

, 2023-11-18 15:13, pirms 7 mēnešiem
Cipulis 2 brauciena vaaji iestuma, attiecigi viss pazuda, Kalenda lai tik maacas, divaini gan, ka vina komandai starta ieskrejiens/sasesanas tik neatstradata.

  +1 [+] [-]

, 2023-11-18 15:16, pirms 7 mēnešiem
H.E.N.R.Y. rakstīja: Taču pilnīgi pofig tās renes Olimpiskās medaļas. Nu, nebūs medaļas, bet būs 10. vietas Eidukai vai Rastorgujevam, mums kas sliktāk būs? Sporta pasaulē tas tiktu novērtēts daudz vairāk par kārtējām renes medaļām.
Tieši tā,pofig tās krieveļa Baha spēles,galvenais lai tik ved medaļas no Pč,Eč,Pk,Ek..uz Amerikas kausu arī kādu reizi nenāktu par ļaunu aizbraukt pēc medaļām

     [+] [-]

, 2023-11-18 16:18, pirms 7 mēnešiem
11 ekipāžas!! Bobsleja popularitāte uzņem apgriezienus 🤣🤣

     [+] [-]

, 2023-11-18 16:44, pirms 7 mēnešiem
Tas pat nav smieklīgi, ka pasaules kauss, kur cīnās tikai 11 ekipāžas. Un tik dārgu sportu tiešām jāturpina uzturēt?

     [+] [-]

, 2023-11-18 16:48, pirms 7 mēnešiem
Kāpēc nevar kā nabadzīgā Norvēģijā, kur trase ir, bet kas grib, tas pats vāc komandu, sponsorus un valsts tam naudu netērē.
Jo ļoti nesmuki tas pats skeletona liktens, kad viena ģimene tikai par sevi parūpējās, bet pēctečus netrenēja, nepalīdzēja, bet aizskrēja citiem palīgā.