Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 3

Saeimas komisija atbalsta Latvijas Antidopinga biroja izveidošanu

Andrejs Siliņš

Saeimas komisija atbalsta Latvijas Antidopinga biroja izveidošanu
Foto: olympic.org

LETA. Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija šodien trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Sporta likumā, kas paredz pilnveidot antidopinga regulējumu Latvijā un nodrošināt lielāku valsts antidopinga organizācijas autonomiju, izveidojot Latvijas Antidopinga biroju.

Grozījumi nepieciešami, jo Pasaules Antidopinga aģentūras veiktā aptauja uzrādījusi būtiskus trūkumus Latvijas antidopinga sistēmā, tostarp nepietiekamu par jomu atbildīgās organizācijas autonomiju. Tas var radīt smagu triecienu Latvijas sporta pasaulei, saņemot liegumu piedalīties svarīgās starptautiskās sacensībās. Nav pieļaujams, ka šādi apdraudam mūsu sportistu startu, uzsvēra komisijas priekšsēdētājs Aldis Adamovičs (V).

Kā akcentējuši likumprojekta autori Veselības ministrijā, neatbilstības Pasaules Antidopinga kodeksa prasībām var nākotnē apdraudēt Latvijas sportistu dalību olimpiskajās spēlēs. Latvijai var piemērot soda naudu, tāpat var tikt daļēji vai pilnībā apturēts starptautiskais finansējums nacionālajai olimpiskajai organizācijai, kā arī piemērots aizliegums rīkot pasaules čempionātus un citus lielus sporta pasākumus.

Antidopinga sistēmas pilnveidei šogad valsts budžetā jau piešķirti papildu līdzekļi, lai varētu veikt vairāk dopinga kontroļu jeb analīžu. Par valsts budžeta līdzekļiem veikto pārbaužu skaitu paredzēts palielināt līdz 1000 analīzēm, uzsvērts likumprojekta anotācijā. Nepietiekams finansējums ir arī viens no Pasaules Antidopinga aģentūras konstatētajiem trūkumiem.

Patlaban antidopinga joma atrodas Valsts sporta medicīnas centra pārraudzībā. Jaunizveidotais Latvijas Antidopinga birojs tiks veidots, reorganizējot Valsts sporta medicīnas centru, un tas kā valsts tiešās pārvaldes iestāde atradīsies veselības ministra pārraudzībā.

Jaunais Latvijas Antidopinga birojs būs atbildīgs par antidopinga konvenciju noteikumu īstenošanu un Nacionālo antidopinga noteikumu ieviešanu. Likumprojekts paredz, ka Nacionālie antidopinga noteikumi līdz nākamā gada 30.jūnijam jāizstrādā Ministru kabinetam.

Latvijas Antidopinga birojs sagatavos ikgadējo dopinga kontroļu analīžu plānu un ikgadējos pārbaudāmo sportistu reģistrus. Likumprojekts regulē arī citus biroja uzdevumus, tostarp nepieciešamību nodrošināt iegūto paraugu savākšanu un analīžu veikšanu Pasaules Antidopinga aģentūras akreditētā laboratorijā, kā arī iespēju lemt par pagaidu aizliegumu sportistam piedalīties sacensībās, ja analīžu rezultāti rada bažas par iespējamu antidopinga noteikumu pārkāpumu.

Paredzēts izveidot arī Disciplināro antidopinga komisiju, kas izskatīs antidopinga noteikumu pārkāpumus un lems par piemērojamajām soda sankcijām. Latvijas Antidopinga birojs vērsīsies Disciplinārajā antidopinga komisijā, ja tiks konstatēts iespējams pārkāpums.

Likumprojekts aptver arī jautājumu par terapeitiskās lietošanas izņēmumiem.

Grozījumi Sporta likumā vēl galīgajā lasījumā jāskata Saeimā. Plānots, ka likums stāsies spēkā 1.jūlijā.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2018-05-16 21:25, pirms 4 gadiem
Bedzot būs kāds, kas varēs neatkarīgi pārbaudīt Pavlova iesnu pilienus, kas pavisam vienkāršu ierindas cilvēku pārvērš iznīcinošā hokeja mašīnā. Un noskaidrot, kas īsti vakar bīdīja Freiberga nūju.

     [+] [-]

, 2018-05-16 21:57, pirms 4 gadiem
M rakstīja: Bedzot būs kāds, kas varēs neatkarīgi pārbaudīt Pavlova iesnu pilienus, kas pavisam vienkāršu ierindas cilvēku pārvērš iznīcinošā hokeja mašīnā. Un noskaidrot, kas īsti vakar bīdīja Freiberga nūju.
Sočos iesnu pilieni vai kas līdzīgs bija zviedram Bekstrēmam, Pavlova uzrādītais DMAA bija enerģijas dzēriena koncentrātā (pulverī), ko arī vainīgā puse nenoliedza.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2018-05-17 08:21, pirms 4 gadiem
Alleluja pat 5 gadi nepagāja...

     [+] [-]

, 2018-05-21 05:12, pirms 4 gadiem
Kārtējā shēma nodokļu maksātāju naudas noslaukšanai un treknās birokrātu armijas uzturēšanai

     [+] [-]

, 2018-05-21 05:15, pirms 4 gadiem
Kārtējā shēma nodokļu maksātāju naudas noslaukšanai un treknās birokrātu armijas uzturēšanai!!!