Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 3

Bobslejistam Kirejevam 7 mēnešu diskvalifikācija antidopinga pārkāpuma dēļ

Kristiāns Dilāns
Kristiāns Dilāns

Bobslejistam Kirejevam 7 mēnešu diskvalifikācija antidopinga pārkāpuma dēļ
Siguldas trase. Foto: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Latvijas bobslejistam Regnāram Kirejevam piespriesta septiņu mēnešu diskvalifikācija antidopinga noteikumu pārkāpuma dēļ, aģentūru LETA informēja Latvijas Antidopinga birojs.

Pārkāpums, par kuru piespriesta diskvalifikācija, ir "informācijas nesniegšana par savu atrašanās vietu". Pārkāpums ir fiksēts 2022.gada 18.oktobrī.

Diskvalifikācija piešķirta saskaņā ar Pasaules Antidopinga kodeksa 2.4.punktu un 10.8.2.punktu.

Diskvalifikācijas sākuma termiņš ir 11.augusts, un sportists nedrīkstēs startēt līdz 2024.gada 10.martam.

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis apgalvo, ka notikušais ir pārpratums, tomēr "sportists ir pieņēmis diskvalifikāciju un turpina gatavoties".

"Kirejevs divreiz laicīgi nebija norādījis nepieciešamo informāciju, bet trešajā reizē viņš nebija norādītajā vietā, kad Latvijas Antidopinga biroja (LAB) darbinieks devās pie viņa," pārkāpumu skaidroja Latvijas Antidopinga biroja direktors Mārtiņš Dimants.

Pēc Dimanta teiktā, Kirejeva gadījums ir unikāls, un sods ir Pasaules antidopinga aģentūras (WADA), LAB un sportista vienošanās.

Viņš skaidro, ka LAB pēc lietas izskatīšanas saistībā ar notikumiem Kirejeva dzīvē sportistu gribēja no atbildības atbrīvot vispār, bet tam WADA nepiekrita.

"Tie bija emocionāli aspekti, ne nolaidība. WADA nepiekrita, un attālinātā sanāksmē mēs vienojāmies par kompromisu," atklāj Dimants.

Tagad sportistam no 14 diskvalifikācijas mēnešiem jāizcieš vēl septiņi mēneši.

"Ja viņš būtu pieņēmis brīvprātīgo aizliegumu startēt sacensībās, 14 mēnešu laiks tiktu rēķināts no pagājušā gada oktobra, skaidro Dimants, piebilstot, ka visi sportista sasniegtie rezultāti jāanulē, sākot ar 10.janvāri.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2023-08-15 12:23, pirms 4 mēnešiem
Anulēs ekipāžas rezultātus? Kādas vietas un kurus pilotus tas skars?

  +1 [+] [-]

, 2023-08-15 13:06, pirms 4 mēnešiem
Es arī nevaru garantēt kur un piekuras būšu nākamo nedēļujo kā 🐷

     [+] [-]

, 2023-08-15 15:17, pirms 4 mēnešiem
Bet vispār raksts ir kaut kāds murgs.

* "Latvijas bobslejistam Regnāram Kirejevam piespriesta septiņu mēnešu diskvalifikācija antidopinga noteikumu pārkāpuma dēļ..."

* "Tagad sportistam no 14 diskvalifikācijas mēnešiem jāizcieš vēl septiņi mēneši."

Tad cik mēneši??!!

* ""Ja viņš būtu pieņēmis brīvprātīgo aizliegumu startēt sacensībās, 14 mēnešu laiks tiktu rēķināts no pagājušā gada oktobra, skaidro Dimants, piebilstot, ka visi sportista sasniegtie rezultāti jāanulē, sākot ar 10.janvāri."

* "Diskvalifikācijas sākuma termiņš ir 11.augusts, un sportists nedrīkstēs startēt līdz 2024.gada 10.martam."

Šie datumi arī neiet kopā... Kuru gadu datumi tie ir (11. augusts un 10. janvāris)?