Stafetē uzvar krievi, latvieši – pēdējie
Šodien Vācijas pilsētā Oberhofā sliktos laika apstākļos (vējā un lietū) par uzvarētājiem vīriešu stafetē kļuva Krievijas biatlonisti, apsteidzot vāciešus un norvēģus. Latviešu kvartets startēja neveiksmīgi, ieņemot pēdējo (22.) vietu.
Latviešiem pirmajā posmā trasē devās Gints Rozenbergs, kurš šautuvē ieslēpoja 18., pirmo mērķi nesašāva, bet pēc tam visi pārējie šāvieni bija precīzi, arī ar pirmo rezerves patronu tika aizvērts nesašautais mērķis, kas Rozenbergam no šautuves ļāva izslēpot kā divpadsmitajam.
Otro šautuvi pirmais atkal sasniedza Bjorndālens, taču šoreiz viņš šāva daudz neveiksmīgāk, jo nepietika par ar trim rezerves patronām, lai sašautu visus mērķus, līdz ar to nācās veikt arī vienu soda apli. Atkal precīzi šāva krievs Ivans Čerezos, izvirzot savu komandu pārliecinošā vadībā. Kopumā izmantojot piecas rezerves patronas, otrajā pozīcijā iekārtojās vācietis Mihaels Rešs, trešo vietu atstājot Bjorndālenam.
Ceļā uz šautuvi kārtējo reizi pierādījās, ka Gintam Rozenbergam pietrūkst ātrums, jo līdz šautuvei viņš bija atkritis līdz 19. pozīcijai. Arī šautuvē neveicās pārāk spoži, jo pirmie divi mērķi palika nesašauti. Nākamie trīs bija precīzi, bet ar trijām rezerves patronām izdevās aizvērt tikai vienu nesašauto mērķi, līdz ar to nācās paviesoties soda aplī. Tas Latvijas izlasi atvirzīja uz pirmspēdējo 21. pozīciju. No latviešiem atpalika tikai ķīnieši, kuri pirmajā stafetes posmā šāva katastrofāli – 3 soda apļi + 3 papildus patronas. Līdz stafetes maiņai Rozenbergs palaida garām arī aziātu, kas nozīmēja to, ka Kaspars Dumbris stafeti pārņēma pēdējais, 25 sekundes zaudējot korejiešiem.
Trešajā šautuvē krievs Maksims Čudovs izmantoja divas rezerves patronas, tomēr saglabāja pirmo pozīciju. Otro vietu saglabāja vācieši, jo absolūti precīzi sašāva Svens Fišers. Norvēģiem trasē bija Lars Bergers, kuram vajadzēja visas trīs rezerves patronas, lai sašautu visus mērķus. Pavisam neveiksmīgi šāva austrietis Ludvigs Gredlers, kuram bija jāveic trīs soda apļi.
Pa to laiku, līdz šautuvei Dumbris praktiski bija noķēris korejieti. Šautuvē no sākuma labāk veicās Dumbrim, taču beigās abiem nācās veikt vienu soda apli. Pēc tā izrādījās, ka korejietis joprojām ir trīs sekundes priekšā Latvijas izlasei.
Pēc šaušanas stāvus līderpozīcijas pārņēma vācieši, jo Fišers atkal šāva perfekti. Pa to laiku Čudovam vajadzēja izmatot visas trīs rezerves patronas. Katastrofāli šāva Lars Bergers, kurš ar astoņām patronām spēja aizvērt tikai divus mērķus, līdz ar to viņam nācās veikt trīs soda apļus, kas norvēģus atvirzīja uz sesto vietu, gandrīz divas minūtes aiz līderiem. Pa to laiku uz trešo vietu čehus pacēla Tomass Holubecs.
Līdz šautuvei Dumbris bija ievērojami ātrāks par korejieti, paceļot Latvijas izlasi uz 21. pozīciju. Tiesa no 20. vietā esošajiem japāņiem latvieši atpalika pusotru minūti. Šautuvē Dumbris veiksmīgi sašāva pirmos divus mērķus, taču tālāk vairs tik labi neveicās un atkal divu soda apļi Latvijai. Korejietis šāva daudz veiksmīgāk, piecus mērķus sašaujot ar sešām patronām, atkal latviešus atvirzot uz pēdējo vietu. Pēc šautuves latvieši no pirmspēdējā vietā esošajiem korejiešiem atpalika jau gandrīz minūti.
Trešo posmu praktiski vienlaicīgi uzsāka abas līdervienības – vāciešiem trasē devās Andreass Birnbahers, bet uzreiz aiz viņa krievs Dmitrijs Jaročenko. Trešo vietu saglabāja čehi. Dumbris līdz stafetes maiņai spēja atspēlēt 40 sekundes korejietim, saglabājot cerības izvairīties no pēdējās vietas.
Piektajā šautuvē Jaročenko šauj precīzi, izveidojot vairāk kā 20 sekunžu pārsvaru pār Birnbaheru, kuram nepieciešamas divas papildus patronas. Trešo vietu saglabā čehs Jaroslavs Sokups, taču no līderiem viņi atpaliek jau gandrīz divas minūtes. Uz ceturto vietu norvēģus izvirza Emils Hegle Svendsens. Tikmēr cīņā, lai nepaliktu pēdējie, gan korejietis, gan Jānis Pleikšnis šauj absolūti precīzi, taču distancē diemžēl Jānis zaudē aziātām un no šautuves izslēpo jau 36 sekundes aiz korejieša.
Šaušanā stāvus Jaročenko izmanto vienu papildus patronu, bet Birnbaheram rezerves patronu bļodiņā jālūkojas divas reizes, kas krievu pārsvaru palielina līdz 24 sekundēm. Cīņā par trešo vietu šaušanā sportistiem joprojām neveicās pārāk spīdoši. Tādējādi čeham Sokupam nepietika ar trim papildus patronām un viņam nācās veikt divus soda apļus. Norvēģis Svendsens izmantoja trīs papildus patronas, taču neskatoties uz to, spēja savējos pacelt uz trešo vietu, par vairāk nekā minūti atraujoties no čehiem. Pleikšnis šautuvē pieļāva vienu kļūdu (tāpat kā korejietis), kas nozīmēja to, ka pēc 6. šautuves Latvija joprojām ieņem pēdējo vietu, vienu minūti un 15 sekundes zaudējot Korejai.
Pēdējo posmu pārliecinošā vadībā sāka krievi – Nikolajs Kruglovs trasē devās par 36 sekundēm ātrāk nekā vācietis Mihaels Greiss. Šautuvē Kruglovs izmantoja divas rezerves patronas, kamēr Greiss tikai vienu, saglabājot izredzes uz uzvaru. Tiesa starpība pēc šautuves tik un tā bija 25 sekundes. Stabilā trešajā pozīcijā atradās norvēģi, kuriem pēdējo posmu veica pieredzējušais Halvards Hanovolds.
Normunds Putns šautuvē pirmos trīs mērķus aizvēra veiksmīgi, bet atlikušajiem diviem bija nepieciešamas divas rezerves patronas. Tas nozīmēja, ka latvieši no pirmspēdējā vietā esošajiem korejiešiem atpaliek jau teju divas minūtes.
Pēdējā šautuvē Kruglovs šāva bez kļūdām, atrisinot jautājumu par uzvarētāju šajā stafetē. Pa to laiku Mihaels Greiss bija spiests izmantot divas rezerves patronas, trasē dodoties 43 sekundes aiz Kruglova. Izmantojot vienu papildus patronu, trešo pozīciju saglabāja norvēģi. Putns pēdējā šautuvē šāva absolūti precīzi, taču lēnais solis distancē nedeva iespējas sadeldēt konkurentu pārsvaru.
Pasaules kausa izcīņa biatlonā.
Oberhofa (Vācija).
Stafete vīriešiem.
1. Krievija (0+8) 1:26:09.8
2. Vācija (0+12) +41.8
3. Norvēģija (4+15) +2:45.2
4. Austrija (4+20) +4:48.7
5. Čehija (2+14) +4:48.8
6. Šveice (2+13) +5:17.5
7. Slovēnija (2+12) +5:43.1
8. Ukraina (1+12) +6:19.6
9. ASV (4+17) +6:28.6
10. Igaunija (2+14) +6:37.1
11. Francija (1+18) +6:38.8
12. Baltkrievija (3+11) +6:43.0
13. Ķīna (3+12) +8:36.1
14. Kanāda (3+14) +8:57.5
15. Itālija (9+18) +10:19.3
16. Kazahstāna (1+11) +10:39.5
17. Polija (3+19) +11:01.9
18. Japāna (3+21) +11:17.7
19. Bulgārija (0+13) +11:46.8
20. Slovākija (3+13) +12:20.1
21. Koreja (1+12) +13:40.1
22. Latvija (4+13) +15.40.6
Izmantotie resursi:
www.biathlonworld.com
[+] [-]
[+] [-]
bet par latvieshiem runaajot.. nav ko teikt..
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
nu šitāds pazors sen nav bijis
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Viens te izteicās ka mūsu stafetei nav nakotnes. Ir gan labākais sastāvs bez Briča 2 reizes izcīnīja 14. vietu zaudejot uzvaretājiem tikai 6 minūtes. Nākotnes četrinieks varētu būt
PIKSONS, BĒRZIŅŠ, RASTURGAJEVS/labi skrien tagad pa junioriem/ un ceturties atkarībā no formas ko izvēleties būs no vismaz kadiem5-6 varbūt LĪBIETIS. Domaju ka pēc gada vai diviem var cerēt uz desmitnieku stafetē. Ja būs liels progress varētu arī kādreiz izšaut.
Par šodienu jāsaka cepuri nost treneru priekšā, jo viņi jau varēja vispār neiziet uz starta zinot ka augstak par 21 vietu netikt, bet tad punkti nebūtu valstij nopelnīti. Zinot ka sabiedribas reakcija būs nosodoša par vietu tomēr treneri uzlika zaļos biatlonistus. Vēlreiz paldies treneriem par drosmi tas liecina /vismaz ceru/ ka nebaidās no lidzjutēju dusmām. Iet uz startu jau zinot ka drīzak būsi pēdējais arī vajag lielu drosmi.
Bet kadi mums diletanti biatlonā irdaudzi līdzjutēji var redzēt no komentāriem. Protams ka varēja un vajadzēja nostartēt labāk, bet ar lamu vārdiem meistarību klāt nepienāks.
Interesanti ko teiks kāds no žults lējējiem ja pēc gadiem 10 Dumbris vai Putns iekļūs desmitniekā. droši ka slavēs,bet vai kāds saprot ka lai to sasniegtu ir jāiziet cauri tadiem startiem kā šodien. Un vel būs pēdējās vietas.
Lai rūdās.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Citāts:
Publicējis FUNS
Interesanti ko teiks kāds no žults lējējiem ja pēc gadiem 10 Dumbris vai Putns iekļūs desmitniekā. droši ka slavēs,bet vai kāds saprot ka lai to sasniegtu ir jāiziet cauri tadiem startiem kā šodien. Un vel būs pēdējās vietas.
Lai rūdās.
Par Dumbri nezinu, neesmu sekojis viņa startiem, bet Putnam esmu sekojis līdz jau pāris gadus un jāatzīst, ka drīzāk meteors manā pagalmā nokritīs, nekā Putns tiks 10niekā. Tas pats sakāms par Ginču. Jāatzīst gan, ka viņš ir krietni progresējis, ja jau izlase ticis, jo senāk izskatījās, ka biatlons galīgi nav domāts priekš viņa.
[+] [-]
Sogad nāciju vērtējumā arī pagaidam Latvija 16 vietā Igaunija -20 vietā. starpiba ir gandrīz 200 punktus kas navīpaši daudz bet arī netik mav lai uzreiz to sadeldetu.
Pagaidām ieliekam igauņiem. Ja igauņi atsutītu stafete savus sliktākos biatlonistus tad varetu pacinīties.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
"Cik žēl, ka LV vīru biatlons sākās un beidzās līdz ar Brici!"
Tas ir pizdets... Bljatj ... Bili vremena kogda Maluhin bil vperedi samogo BJOERNDALEN'a i on bil luche Bricisa 199899 god !A eshe bil Nakums i Upenieks ,ZIEMILIS kotorij mozet i nebil kubkovim bojcom zato v estafetah bilsja za zbornuju... vot bila komanda ... LATVIJASKIJ BIATLON BIL I BIDET... hotj 4-verka da budet dobivatj ocki bez Bricisa ...
[+] [-]