Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 3

Uztraucas par gaisa piesārņojumu nākamā gada Pekinas olimpiskajās spēlēs

Agris Suveizda

Uztraucas par gaisa piesārņojumu nākamā gada Pekinas olimpiskajās spēlēs
Andrejs Rastorgujevs. Foto: Latvijas Biatlona federācija

Kā ziņo BBC, žurnāla Sport and Society veiktajā pētījumā secināts, ka gaisa piesārņojums Ķīnas galvaspilsētā Pekinā joprojām ir problēma, kas var ietekmēt gan sportistu veselību, gan arī sasniegtos rezultātus.

Pētījumā piecus gadus vākti gaisa kvalitātes dati par februāri, kad nākamgad arī gaidāmas ziemas olimpiskās spēles, un secināts, ka 15 dienās gaisa kvalitāte vērtējama no sliktas līdz bīstamai. Līdzīgas bažas bija arī pirms 2008. gada vasaras olimpiskajām spēlēm Pekinā, un toreiz tika ieviesti īpaši mēri, lai samazinātu gaisa piesārņojumu. Paredzams, ka līdzīgi būs arī nākamgad, taču pētījuma līdzautore Madlēna Orra nav droša, vai ar tiem būs pietiekami situācijas normalizēšanai.

"Sportisti ir paaugstināta riska grupā, jo viņi atrodas ārtelpās un nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm. Nelielas daļiņas gaisā, kuras nevar redzēt, iekļūst elpceļos un plaušās, kas var radīt gan ilgtermiņa bojājumus, gan arī samazināt snieguma kvalitāti jau uzreiz. Runa ir par oglekli, metānu, sēru utt.," sacīja Orra.

Visvairāk gaisa piesārņojums varētu ietekmēt ziemas izturības sporta veidu pārstāvjus. "Tas ir ļoti satraucoši – ne tikai manai personīgajai veselībai, bet arī par to, kā šāda gaisa elpošana ietekmē arī visus pārējos, kuri dzīvo Pekinā vai kuri ieradīsies uz olimpiskajām spēlēm," sacīja amerikāņu biatloniste Medija Fanefa. "Mēs piedalāmies izturības sporta veidā un sacensību laikā elpojam diezgan smagnēji. Pietiek tikai ar nelielām izmaiņām gaisa kvalitātē, lai ietekmētu mūsu plaušas un pašsajūtu sacensību un treniņu laikā."

Starptautiskā Olimpiskā komiteja bilda, ka tā ir solījusi nodrošināt gaisa piesārņojuma mazināšanu, lai gaisa kvalitāte olimpisko spēļu laikā atbilstu Pasaules Veselības organizācijas standartiem.

Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/sport/winter-sp...

     [+] [-]

, 2021-02-09 14:09, pirms gada
Tie, kas bijuši Pekinā, stāsta, ka tā tur ir nopietna problēma - smogs klājot pilsētu visu laiku... Veiglāk varētu būt, tiem, kam vismaz mači ārpus Pekinas - ja arī dzīvošana būs ārpus Pekinas.
Žēl, ka piekukuļotā SOK iedeva šīs OS kitajoziem, Almati pilnīgi noteikti būtu bijis daudz labāks variants (lai arī kazahi nebūt nav paraugnācija)

     [+] [-]

, 2021-02-09 14:10, pirms gada
Ķīnieši piepirdīs ?