Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 3

Broka cer uz pilnu biatlona komandu jau nākamajā olimpiādē

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Broka cer uz pilnu biatlona komandu jau nākamajā olimpiādē
Baiba Broka
Foto: Gints Ivuškāns, F64

Latvijas Biatlona federācijas jaunā prezidente Baiba Broka vēlas šo sporta veidu Latvijā pacelt tādā līmenī, lai jau nākamajās olimpiskajās spēlēs mums atkal būtu pilna biatlona komanda, liecina "Latvijas avīzē" lasāmā intervija. Līdz gada beigām jāizstrādā rīcības programmu, kas ļautu atgriezt no ārzemēm mūsu trenerus un attīstīt pašmāju biatlonistus.

"Mūsu biatlons piedzīvo ne tos labākos gadus. Vienmēr gana avantūristiski iesaistos nebūt ne vieglās lietās, kurās saskatu gaismu un tām ticu. Man liekas, ka ticība ir tā, kas šīs lietas padara iespējamas. Taču nekas nenāk bez smaga darba, bez komandas, un es, Baiba Broka, viena pati nespēšu izdarīt brīnumus, lai kā gribētu," saka Latvijas Republikas tieslietu ministre un norāda, ka pirms sava lēmuma konsultējās ar bijuši biatlonistu Gundaru Upenieku. "Ļoti augstu vērtēju Gundara sasniegumus un profesionālo pieredzi sportā, viņš pazīst arī federācijas ikdienas darbu, jo četrus gadus bijis federācijas ģenerālsekretārs. Manas ievēlēšanas sapulcē klāt bija ne vien Upenieks, bet viss zvaigžņu četrinieks - arī Ilmārs Bricis, Oļegs Maļuhins un Jēkabs Nākums, lai izteiktu man un Gundaram atbalstu, palīdzētu ar savu pieredzi un idejām. Šī uzticēšanās man ir ārkārtīgi svarīga, jo viņi saskatījuši manu vēlēšanos un potenciālu izdarīt ko labu."

Latvijas biatlona līderis Andrejs Rastorgujevs jānodrošina ar visu nepieciešamo, bet nepieciešami arī citi spēcīgi sportisti. "Andrejs ir ne tikai Latvijas biatlona seja, bet arī ļāvis katram jaunietim un trenerim noticēt, ka mūsu mazajā valstī iespējams izaugt par pasaules klases meistaru, kura pieredzi jau sākuši pētīt krievi un pat norvēģi. Mums jāatrod motivācija arī pārējiem, lai nākamajās olimpiskajās spēlēs Latvijai atkal būtu pilna biatlonistu komanda," norāda federācijas jaunā prezidente. "Līdz gada beigām jāizstrādā rīcības programmu šim olimpiskajam ciklam un pēc tam arī nākamajam. Tā kā ilgus gadus esmu sekojusi līdzi biatlonam Latvijā, man ir skaidrs, ko un kā nevajag darīt, kas būtu darāms pavisam citādi. Pašlaik vājākais punkts, manuprāt, ir tas, ka federācija nav sistēmiski sadarbojusies ar sporta skolām, lai apzinātu iespējamos talantus, kuri spēj un grib trenēties, lai viņus atbalstītu un noturētu biatlonā."

Mūsu labākie biatlona treneri strādā ārzemēs: Vitālijs Urbanovičs olimpiskajām spēlēm Sočos sagatavoja ukraiņus, Māris Čakars - igauņus, bet Bricis un Maļuhins gatavoja lietuviešus. "Vajag atrast iespēju viņu ieinteresēšanai palīdzēt Latvijai. Tagad domājam, kā šos speciālistus atkal iesaistīt mūsu komandā, lai viņi katrs ar savu prasmi justos līdzdarbojamies kopējo mērķu sasniegšanai. Mēs būtu laimīgi, ja atrastos finansējums vismaz izlases galvenajam trenerim, kura audzēkņi sasniedz labus rezultātus. Tos prasīt varam vien tad, ja federācija kaut ko dod pretī, sadarbojoties ar pašvaldībām, kas iespēju robežās jau tagad atbalsta savus biatlona talantus," atzīst Broka.

Kā jau ziņots, jūnijā Baiba Broka tika ievēlēta par Latvijas Biatlona federācijas jauno prezidenti. Latvijas Republikas tieslietu ministre savulaik trenējusies slēpošanā un biatlonā.

Izmantotie resursi:
Laikraksts "Latvijas avīze"

  +2 [+] [-]

, 2014-07-04 15:58, pirms 9 gadiem
Visu nosaka finansējuma apmērs.

Bobsleja federācijai parādījās mecenāts, parādījās labāka tehnika, parādījās labāki rezultāti.

Ar gaišām domām vien nekas fundamentāli nemainīsies.

  +3 [+] [-]

, 2014-07-04 17:14, pirms 9 gadiem
Veiksmi Brokai, finansējums ir ļoti nepieciešams,pārējo var panākt ar fanātisku darbu un neatlaidību

     [+] [-]

, 2014-07-04 19:42, pirms 9 gadiem
Izklausās jau cerīgi, bet kā kolēģis jau te izteicās, bez attiecīga finansējuma tas viss ir kaķim zem astes.

     [+] [-]

, 2014-07-05 08:18, pirms 9 gadiem
Kā būs ar to pacelšanu,nezinu...Bet lai veicas attīstībā un naudas meklējumos!

     [+] [-]

, 2014-07-05 12:17, pirms 9 gadiem
Ceru ka Baibai viss izdosies. Viss jau mums it kā būtu, treneri ir, bāzes ir, tradīcijas arī, tikai viss jāsaliek kopā, jādabuj finansējums un jāstrādā.