Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 3

Tuvojas pirmās no trim svarīgākajām distanču slēpošanas sacensībām Latvijā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Latvijas Slēpošanas savienība sadarbībā ar vietējām pašvaldībām un organizatoriem nākošā gada pirmajos divos mēnešos rīkos trīs Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) ranga sacensības. Papildu iepriekšējos pāris gados SCAN kausa posmam Madonā un Latvijas čempionātam FIS statusā Priekuļos klāt nāks vēl vienas FIS sacensības – Latvijas čempionāta posms Madonā.

Jau pusotru mēnesi jaunajā sezonā Latvijas distanču slēpotāji piedalījušies vairākās FIS sacensībā Somijā un Zviedrijā, bet Arvi Liepiņš arī vienā pasaules kausa posmā. Taču Latvijā gada nogalē nekas nozīmīgs distanču slēpošanā netika plānots, jo visas svarīgākās sacensības sākas pēc jaunā gada iestāšanās. Šobrīd divasi nedēļas paliek līdz pirmajam Latvijas čempionātam FIS statusā. Un tas šoreiz nebūs ierastajos Priekuļos, bet gan Madonā, kur sacensības paredzētas 11. un 12. janvārī. Madonā, kur pēdējos trīs gadus ir noticis Skandināvijas kausa posms, pirmo reizi norisināsies Latvijas čempionāta posms FIS statusā. Tas dos iespēju mūsu distanču slēpotājiem pacīnīties par labiem FIS punktiem un papildu vietām uz Olimpiskajām spēlēm Sočos. Abas dienas būs sprints – pirmajā dienā brīvajā stilā (vīriem 1,7km, dāmām 1,2km), bet svētdienā tāda paša garuma sprints klasiskajā stilā.

Februāra mēnesī paredzētas divas lielās sacensības. Mēneša vidū, kad Olimpiskās spēles Sočos būs pašā plaukumā, Priekuļos norisināsies otrais Latvijas čempionāta posms, un tas arī būs FIS statusā tāpat kā iepriekšējos trīs gadus. Sacensību programmā kā allaž abas dienas īso distanču slēpojumi – pirmajā dienā klasiskā stilā (dāmām 5km, vīriem 10km), bet otrajā dienā brīvajā stilā. Tikai trīs dienas pēc Priekuļiem Madonā notiks nozīmīgākās distanču slēpošanas sacensības Latvijā – Skandināvijas kausa posms, kas jau septīto gadu pēc kārtas notiks mūsu valstīs, bet Madonā ceturto reizi. Šogad divās sacensību dienās slēpotāji sacentīsies sprintā brīvajā stilā un 10/15km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu.

Marta vidū Vietalvā tiks aizvadīts trešais Latvijas čempionāta posms, kas šosezon vienīgais nebūs FIS statusā. Sacensību programmā būs aizraujošā stafete un distance brīvajā stilā ar masu startu. Šosezon tiks atjaunota tradīcija ar maratona distanci, kurā slēpotāji sacentīsies turpat Vietalvā nedēļu vēlāk. Vīriešiem būs jāmēro 50 km, bet dāmām 30km brīvajā stilā ar intervāla startu.

  +1 [+] [-]

, 2013-12-30 21:28, pirms 9 gadiem
Ar skritulenēn laidīsim?