Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 3

Izdota grāmata "Olimpiskās medaļas Latvijai"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Izdota grāmata "Olimpiskās medaļas Latvijai"
Valsts prezidents Egils Levits. Foto: Lauris Vīksne un Vladislavs Surics, olimpiade.lv

Godinot Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) simtgadi, nākusi klajā grāmata "Olimpiskās medaļas Latvijai". Tur apkopoti 117 stāsti par olimpiskajiem medaļniekiem, kuri startējuši zem pieciem karogiem, informē LTV1 "Rīta Panorāma" / lsm.lv

Viens no grāmatas autoriem sporta žurnālists Anatolijs Kreipāns piektdien paskaidroja, ka grāmatā ir pieminēti visi medaļnieki, jo tā nav viņu vaina, ja attiecīgajā laikā sportistiem nebija iespēju pārstāvēt Latviju zem sarkanbaltsarkanā karoga. Visvēsturiskākās un spilgtāk atmiņā paliekošās ir Latvijai un tās sportistiem pirmās olimpiskās medaļas, atzina Kreipāns.

Grāmata par Latvijas olimpisko mantojumu veidota kā apkopojums ar nelielu aprakstu par medaļniekiem hronoloģiskā secībā, norādot gan sportistus, kas ieguvuši olimpiskās godalgas zem savas valsts karoga, gan PSRS un citu valstu komandās.

LOK prezidents Žoržs Tikmers sacīja, ka 117 medaļas 100 gados ir labs sasniegums, kā arī viņš uzteica spēcīgas autoru komandas veidoto grāmatu kā stāstu par tiekšanos uz ideālu. Grāmata arī ļauj iepazīt olimpiskās kustības vēsturi Latvijas sasniegumu kontekstā.

Līdzās Kreipānam grāmatu veidoja sporta žurnālisti Guntis Keisels un Dainis Caune, olimpiskās kustības vēsturniece Aija Erta, Sporta muzeja komanda un tās vadītāja Agra Brūne, savu ieguldījumu sniedzot arī bijušajam LOK prezidentam Aldonam Vrubļevskim.

Grāmatu "Olimpiskās medaļas Latvijai" LOK dāvinās Latvijas Nacionālajai bibliotēkai Tautas grāmatu plauktam un katrai Latvijas bibliotēkai. Tāpat grāmatu nosūtīs LOK projekta "Sporto visa klase" 315 klasēm, visām olimpiskajām federācijām un Latvijas pašvaldībām. Grāmatu arī varēs iegādāties Latvijas Sporta muzejā.


Izmantotie resursi:
LTV1 "Rīta Panorāma" / lsm.lv

     [+] [-]

, 2022-04-30 10:34, pirms 2 mēnešiem
Vērtīga grāmata par godu LOK 100gadei. Patika, ka ir apkopota informācija arī par latviešu izcelsmes sportistiem, kuri dažādu apstākļu dēļ ir pārstāvējuši citas valstis.