Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 3

Vīgantam uzvara, junioriem divas otrās vietas PK posmā rollerslēpošanā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Vīgantam uzvara, junioriem divas otrās vietas PK posmā rollerslēpošanā
Raimo Vīgants uzvar PK posmā rollerslēpošanā Slovākijā. Foto: FIS Roller ski

Pagājušajā nedēļas nogalē Slovākijas pilsētā Banska Bistricā notikušajā Pasaules kausa posmā distanču slēpošanas vasaras paveidā rollerslēpošanā lieliskus panākumus vidējā distancē brīvajā stilā ar masu guvuši Latvijas izlases dalībnieki, madonietim Raimo Vīgantam svinot uzvaru pieaugušo konkurencē, bet pie junioru kategorijā otrās vietas izcīnot madonietim Laurim Kaparkalējam un rīdziniecei Samantai Krampei.

Jau ziņojām, ka piektdien Slovākijā Pasaules kausa posms rollerslēpošanā Latvijas komandai iesākās ļoti labi, jo pirmajā dienā 200m sprintā brīvajā stilā Raimo Vīgants un Samanta Krampe izcīnīja otrās vietas. Nākamā diena, kad dalībnieki sacentās vidējā distancē brīvajā stilā ar masu startu, Latvijas izlasei bija vēl lieliskāka, jo mūsējie nopelnīja par vienu godalgu vairāk – trīs, turklāt arī uzvaru.

Vīriešiem 15km distancē, kur 3km līdzenais aplis bija jāveic piecas reizes, bija vislielākā konkurence no visām grupām – 27 dalībnieki. Nedaudz vairāk nekā puse no visiem dalībniekiem (17 rollerslēpotāji), kuru vidū bija arī abi mūsējie – 2019.gada pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvējs šajā disciplīnā Raimo Vīgants un Edgars Bernāns, nobrauca kopā līdz pat pašām beigām. Līdz ar to godalgotās vietas tika sadalītas aizraujošā finiša sprintā, sešiniekam satilpstot divās sekundēs, bet pirmos 14 finišējušos šķīra vien 6 sekundes.

Jau iepriekš vairākas reizes sevi masu startos rollerslēpošanā ar godalgotām vietām un uzvarām apliecinājušais Vīgants, atkal nodemonstrējot teicamās finišētāja spējas, izcīnīja uzvaru. Par pussekundi madonietis apsteidza daudzkārtējo pasaules čempionu 200m sprintā Emanuelu Beki un par pusotru sekundi viņa brāli, 2019.gadā Madonā “Smeceres sila” trasē par pasaules čempionu komandu sprintā kļuvušo Frančesko Beki. Divas sekundes desmitdaļas aiz trijnieka palika divkārtējais pasaules čempions sprintā Ragnārs Andresens no Norvēģijas. Tikmēr kā sešpadsmitais (+11,1 sekunde) finiša līniju šķērsoja 35 gadus vecais Bernāns. 22 gadus vecajam Raimo Vīgantam tā bija otrā uzvara pasaules kausa posmos rollerslēpošanā pieaugušo konkurencē, bet kopā ar junioru grupas panākumiem madonieša uzvaru skaits sasniedzis sešas.

Tāpat kā Vīgants pieaugušajos arī 18 gadus vecā Samanta Krampe junioru konkurencē nopelnīja godalgu otro dienu pēc kārtas, vēlreiz finišējot otrajā vietā. Rīdziniece par divām sekundēm piekāpās itālietei Laurai Mortanjai, kura bija nepārspēta šajā distancē arī pirms diviem gadiem Hantimansijskā (Krievija). SS “Arkādija”” un sportiskās Krampes ģimenes pārstāvei izdevās par 1,8 sekundēm apsteigt un trešajā vietā atstāt polieti Veroniku Kaletu, kura ziemā izcīnīja bronzu sprintā un 7.vietu 5km distancē brīvajā stilā pasaules junioru čempionātā un iekļuva piecdesmitniekā divos startos pieaugušo konkurencē.

Lauris Kaparkalējs reabilitējās par sprintu un parūpējās, lai arī junioru konkurencē puišiem Latvija nepaliktu bez godalgas. 18 gadus vecais madonietis, kurš savā dzimtajā pilsētā pērn uzvarēja pasaules kausa posmā šajā distancē, biju tuvu tam, lai vēlreiz iegūto pirmo vietu, tomēr finiša taisnē par 0,3 sekundēm ātrāks izrādījās itālis Aksels Artuzi. Līdz ar to Daiņa Vuškāna audzēknis ieguva otro vietu. Savu labāko panākumu sasniedza siguldietis Rainers Paeglis, kurš arī bija līderu grupā un noslēdza vadošo sešinieku. Raivja Zīmeļa audzēknis no uzvarētāja atpalika 3,9 sekundes. Tikmēr, apsteidzot dažus mājiniekus, desmitajā vietā ierindojās rīdzinieks Artūrs Aleksandrs Ļūļe.

Tā kā šobrīd treniņnometnē Slovākijā atrodas Patrīcija Eiduka, tad viņa izlēma tomēr vienu dienu nostartēt, piedaloties 10km distancē ar masu startu. Ziemā lieliskus panākumus guvusī Eiduka lielāko distances daļu atradās līderu grupā, tomēr pašās beigās slēpotāja no Kokneses novada Vecbebriem neiesaistījās cīņā par godalgotajām vietām, finišējot 6.vietā (+12,5 sekundes). Labi nostartēja madoniete Kitija Auziņa, kura uzvarētājai un daudzkārtējai pasaules čempionei rollerslēpošanā Linnai Semskārei no Zviedrijas zaudēja mazāk par minūti (58 sekundes) un finišēja 11.vietā 17 dalībnieču konkurencē.