Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 3

Bahs brīdina par klimata izmaiņu ietekmi uz ziemas sporta veidiem

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Bahs brīdina par klimata izmaiņu ietekmi uz ziemas sporta veidiem
SOK prezidents Tomass Bahs. Foto: Zumapress/Scanpix

LETA--DPA. Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahss brīdina par klimata izmaiņu ietekmi uz ziemas sporta viediem.

Viņa ieskatā līdz 2050. gadam klimata pārmaiņu rezultātā varētu beigt darbību vairāk nekā puse no Eiropas slēpošanas sacensību vietām. "Ekspertu komisija meklē nākamos rīkotājus un klimata ietekmi uz ziemas sporta veidiem. Daži skaitļi ir interesanti, citi - satraucoši," sarunā ar ziņu aģentūru DPA teica Bahs. Ekspertu analīzē secināts, ka globālā sasilšana lielāku ietekmi atstāj tieši kalnu reģionos.

"Šajos reģionos vairs netiks atbalstīti ziemas sporta veidi ilgākā termiņā, tā vietā investējot, piemēram, BMX riteņbraukšanā un kāpšanā kalnos. Būs mazāk pieejamu vietu, kur rīkot pasaules čempionātus un olimpiskās spēles," skaidroja SOK prezidents.

SOK decembrī lēma atlikt vēlēšanas par 2030. gada ziemas olimpisko spēļu rīkotāju, lai rūpīgāk izvērtētu klimata pārmaiņu ietekmi. 2030. gada spēļu rīkošanā ieinteresētas Saporo, Soltleiksitija un Vankūvera.

"Nepieciešama rūpīgāka izvērtēšana, taču nākotnē varam rēķināties, ka ziemas sporta veidu sezona ilgs trīs vai trīsarpus mēnešus. Līdz ar to ir jautājums, cik daudz no sezonas aizņems Pasaules kausi, pasaules čempionāti, olimpiskās spēles un paralimpiskās spēles," uzsvēra SOK vadītājs.

2026. gada ziemas olimpiskās spēles notiks Milānā un Kortīnā.

     [+] [-]

, 2022-12-21 18:51, pirms 11 mēnešiem
Un vēl jau sportistu un žurnālistu pēkšņās nāves tā saucamās "klimata kaites" dēļ.

     [+] [-]

, 2022-12-21 19:01, pirms 11 mēnešiem
damokla_zobens_22 rakstīja: Un vēl jau sportistu un žurnālistu pēkšņās nāves tā saucamās "klimata kaites" dēļ.
Tiešām vēlies, lai es tev paskaidroju, aci pret aci?

     [+] [-]

, 2022-12-21 19:44, pirms 11 mēnešiem
Čurbāna depozītprogramma rakstīja: Tiešām vēlies, lai es tev paskaidroju, aci pret aci?
Vai tad mans vienaudzis Matulis jau nepaskaidroja Tev aci pret aci?