Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 3

Šogad sportam budžetā plānoti 45,6 miljoni eiro

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Šogad sportam budžetā plānoti 45,6 miljoni eiro
Edgars Severs. Foto: Latvijas Sporta federāciju padome

LETA. 2023.gadā sportam budžetā plānoti 45,6 miljoni eiro apmērā, otrdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisiju informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Patlaban spēkā ir tehniskais jeb pagaidu budžets, kurā sportam atvēlēti 39,8 miljoni eiro, bet tad, kad būs pieņems šī gada budžets, paredzēts, ka sporta tiks novirzīti vēl 5,8 miljoni eiro.

Papildu finansējums 5,4 miljonu eiro apmērā paredzēts sporta federācijām un sporta pasākumiem, šai pozīcijai kopumā atvēlot aptuveni 8,475 miljonus eiro. Murjāņu sporta ģimnāzijai plānots atvēlēt papildu 209 000 eiro, skolai novirzītajai kopējai summai veidojot 2,77 miljonus, bet Latvijas Sporta muzejam plānoti papildu 25 360 eiro, kopumā saņemot 115 000 eiro.

Tāpat par 200 000 eiro plānots palielināt dotāciju Latvijas Paralimpiskajai komitejai (LPK) pielāgotā sporta attīstībai, kopējai LPK atvēlētajai summai budžetā sasniedzot 600 000 eiro.

Pārējās programmās finansējums plānots nemainīgs - 627 957 eiro sporta būvēm, 42 686 eiro balvās par izciliem sasniegumiem sportā, 242 415 eiro dotācijām nacionālas nozīmes starptautisku sporta pasākumu organizēšanai Latvijā, 1,6 miljoni eiro dotācijai komandu sporta spēļu izlašu nodrošināšanai, 22,4 miljoni eiro finansējumam profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, 7 miljoni eiro augstas klases sasniegumu sportam un 1,7 miljoni eiro dotācijai Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) valsts galvoto aizdevumu atmaksai.

  -2 [+] [-]

, 2023-01-17 16:50, pirms gada
Nožēlojami... Veselai nozarei, kura uztur cilvēkos mundrumu un veselību, tikai 46milj... Latvijas basketbola un futbola klubu kopējais budžets ir lielāks... Kauns.

  +2 [+] [-]

, 2023-01-17 17:54, pirms gada
Kā severim tas izdodas? Tik ilgus gadus tupēt savā departamentā kā pielīmētam pie krēsla?
Varbūt ir laiks sastāva maiņai, laižot laukumā enerģiskākus spēlētājus?
Sporta budžets, kurš aiziet sporta skolām un sporta būvēm. Varbūt sportu labāk integrēt parasto skolu programmās un pāriet uz sporta klubu sistēmu, kā vakareiropā, nevis medīt rokā jebkuru nīkuli, kurš ir gatavs pierakstīties sporta skolā, lai dabūtu minimālo audzēkņu skaitu?
Kaut kāda milzu mafija ir izveidojusies, kura, izņemot Murjāņus, čempionus masveidā nemaz neproducē...

  +2 [+] [-]

, 2023-01-17 20:09, pirms gada
Pieminētais augstais ierēdnis reāli aizsēdējies, tas skaidrs. Kovida laikā īpaši “izcēlās” - Burta kalps.

  -2 [+] [-]

, 2023-01-17 20:36, pirms gada
Rīgas slavenie stabiņi izmaksā aptuveni tikpat cik viss sporta budzhets kopā Un tad vēl kāds atļaujas te komentāros saukāt dažādus sportistus par tizliem, tūristiem, garām savējiem, metējiem un sitejiem. Godīgi sakot, tas, ka mums ir čempioni un top klases sportisti.. Tas, ka gandrīz katrā sporta veidā, katras sacīkstes, māčos mums ir kāds, ko vērot un, kam sekot līdzi un, galu galā, ko pēc tam "nodrirst" ir kautkada fantastika.. Nu tas ir fanātisms drīzak, atsevišķu cilvēku. Un, laikam, jau vienīgā, padomju laika atlieka, kas mums ir devusi, kautko labu. pats, jo savas pieredzes, zinu, kāds mums ir bērnu sports, reāla gaļas mashina, tas bija padomju laika uzstādījums, jo toreiz jau sportistu bija miljoniem nu un arī veselība īsti nevienu neinteresēja.. šobrīd par bērniem tiek domāts un galu galā tas noteikti ir pareizi, jo kopumā būs veselīgāka sabiedrība un veselīgāki bērni. Tomēr, jāsaprot, ka drīz beigsies šie fanātiķi, atsevišķie brīnumbērni un nenormālo treneru izdzītie talanti, un tad nu mums arī būs tas, kas atbilst šitam budžetam. daudzos sporta veidos jau redzam, ka turpinājuma nav. Piemēru drosvien ir daudz, nāk prātā skeletons, vīriešu teniss, biatlons. Ganjau vēl daudz kas ir aizmirsts. Nezinu kā ir ar vieglatlētiku, viens no retajiem šortiem, kam īsti nesekoju līdzi, bet nav nekādu dižo panākumu cik noprotu pēdējos gados

     [+] [-]

, 2023-01-17 23:02, pirms gada
goldfinger rakstīja: Rīgas slavenie stabiņi izmaksā aptuveni tikpat cik viss sporta budzhets kopā Un tad vēl kāds atļaujas te komentāros saukāt dažādus sportistus par tizliem, tūristiem, garām savējiem, metējiem un sitejiem. Godīgi sakot, tas, ka mums ir čempioni un top klases sportisti.. Tas, ka gandrīz katrā sporta veidā, katras sacīkstes, māčos mums ir kāds, ko vērot un, kam sekot līdzi un, galu galā, ko pēc tam "nodrirst" ir kautkada fantastika.. Nu tas ir fanātisms drīzak, atsevišķu cilvēku. Un, laikam, jau vienīgā, padomju laika atlieka, kas mums ir devusi, kautko labu. pats, jo savas pieredzes, zinu, kāds mums ir bērnu sports, reāla gaļas mashina, tas bija padomju laika uzstādījums, jo toreiz jau sportistu bija miljoniem nu un arī veselība īsti nevienu neinteresēja.. šobrīd par bērniem tiek domāts un galu galā tas noteikti ir pareizi, jo kopumā būs veselīgāka sabiedrība un veselīgāki bērni. Tomēr, jāsaprot, ka drīz beigsies šie fanātiķi, atsevišķie brīnumbērni un nenormālo treneru izdzītie talanti, un tad nu mums arī būs tas, kas atbilst šitam budžetam. daudzos sporta veidos jau redzam, ka turpinājuma nav. Piemēru drosvien ir daudz, nāk prātā skeletons, vīriešu teniss, biatlons. Ganjau vēl daudz kas ir aizmirsts. Nezinu kā ir ar vieglatlētiku, viens no retajiem šortiem, kam īsti nesekoju līdzi, bet nav nekādu dižo panākumu cik noprotu pēdējos gados
Bēnus censties motivēt un sūtīt uz Kemridžu mācīties arī ir fanātisms, ko vecāki sponsorē galvenokārt ar skatu nākotnē. Kāpēc sportisti jāsponsorē valstij?- viņi procentus no algām, prēmijām atdos?

     [+] [-]

, 2023-01-18 00:41, pirms gada
kinasstulbais rakstīja: Bēnus censties motivēt un sūtīt uz Kemridžu mācīties arī ir fanātisms, ko vecāki sponsorē galvenokārt ar skatu nākotnē. Kāpēc sportisti jāsponsorē valstij?- viņi procentus no algām, prēmijām atdos?
Būtu labi ja par tām finansēm treneri, skauti atrastu talantus un tad noziņotu vecākiem - tavs sīkais ir talants, meklē naudu un labu treneri.
Parasti nekas netiek atrasts, kādi skaļākie, ne tie labākie tiek kautkādu mazumiņu pasmelt. Lielākam vairumam tā ir bijusi veselības grupa, kādam vilšanās. Trenerīši apēd to, kas iedalīts un rutīna turpinās.

Kembridžai vēl nezin jaunās cenas, būs nākammēnes. kamēr esmu tur iekšā, pa 25g, UK mācību maksa ir 3x paaugstinājusies. Tāda vidēja līmeņa koledža būs 50 pakas gadā. Sports ir iekļauts, UK laba līmeņa peldēšana, futene, USA - basis, teniss.

     [+] [-]

, 2023-01-18 14:26, pirms gada
kinasstulbais rakstīja: Bēnus censties motivēt un sūtīt uz Kemridžu mācīties arī ir fanātisms, ko vecāki sponsorē galvenokārt ar skatu nākotnē. Kāpēc sportisti jāsponsorē valstij?- viņi procentus no algām, prēmijām atdos?
Nee, bet Latvijas vārdu nesīs pasaulē. Ar tavu skatupunktu vispār rodas jautājums, ko Dari šajā saitā? Par ārzemju sporta notikumiem citur daudz labāk raksta. Nejau visi senči var pavilkt kautkadus elementārus treniņus atsevišķos sporta veidos. Normāla prakse ir bērniem līdz noteiktam vecumam piedāvāt bezmaksas treninus, ko nodrosina valsts, pēc šī vecuma, kurā jau izkristalizējās talanti, valsts turpina atbalstīt šos talantus, pārējie ja velas trenējas jau uz sava maciņa. Šobrīd ir bezmazvai otrādāk.

     [+] [-]

, 2023-01-19 19:31, pirms gada
Cik saprotam no publikācijām darba tika IZM sporta departamentā tika pieņemta persona, kurai dots atzinums (persona ar augstu korupcijas risku, jo personas 1 pakāpes radinieki tiek tagad tiesāti, par sporta skolas bērnu līdzekļu piesavnāšanos) Kā Severs komentēs šo situāciju, sanāk persona ar augstu korupcijas risku šiverēsies pa 45 600 000 EUR nodokļu maksātaju naudas.