Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 3

Zviedrija atkārtoti pētīs iespēju rīkot ziemas olimpiskās spēles

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Zviedrija atkārtoti pētīs iespēju rīkot ziemas olimpiskās spēles
Foto: IBSF

LETA--AFP. Zviedrija pētīs iespēju rīkot 2030. gada ziemas olimpiskās spēles, trešdien paziņoja Zviedrijas Olimpiskā komiteja (SOC).

Zviedrija iepriekš pretendēja uz 2026. gada olimpisko spēļu rīkošanu, savā piedāvājumā kopā ar Stokholmu un Ori iekļaujot arī Latvijas pilsētu Siguldu, kur bija plānots rīkot sacensības kamaniņu sportā, bobslejā un skeletonā.

Olimpisko spēļu mājvieta tika izvēlēta 2019. gada jūnijā Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) individuālo biedru balsojumā, un Itālijas pilsētu Milānas un Kortīnas d'Ampeco pieteikums ieguva 47 balsis, kamēr Zviedrijas tika pie 34 balsīm.

"Esam daudz mācījušies no iepriekšējās kandidatūras. Tagad esam izveidojuši komunikāciju ar Zviedrijas politiķiem un uzņēmējiem pirms sākām darbu pie izpētes," teica SOC viceprezidents Hans von Uthmanns.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) komunikācijas dienesta vadītāja Dace Gulbe aģentūrai LETA apstiprināja, ka saistībā ar 2030. gada iespējamo kandidatūru Zviedrijas pusei bijusi neformāla saruna ar LOK, taču nekāda turpmāka virzība šajā jautājumā pagaidām nenotiek.

Arī SOC paziņojumā nav minēts, kur varētu tikt aizvadītas sacensības ledus trases sporta veidos. Savas trases Zviedrijai nav.

Atbalstu Stokholmas-Ores kandidatūrai 2019. gadā pauda tā brīža Zviedrijas premjers Stēfans Lēvens un Stokholmas pilsētas galva Anna Kēniga Jerlmira, kā arī tādu slaveno zīmolu kā "Telia", "Spotify", "Ericsson", "Scania", "Tele2", "H&M", "SEB Group" dibinātāji un vadītāji.

Stokholmas-Ores kandidatūra atbalstu ieguva arī no trim reģioniem, kuri bija paredzēti kā Olimpiādes sacensību saimnieki Zviedrijā. Kopēju atbalsta vēstuli atbalstījuši Stokholmas, Herjedālenas un Dālarnas lēņu reģionālo izpildkomiteju vadītāji.

Tāpat atbalstu olimpiskajām spēlēm pauda prominentie Vālenberji, kas jau izsenis atpazīstami kā Zviedrijas diplomātu, politiķu, uzņēmēju un investoru ģimene.

SOK 2019. gadā lēma, ka var dot kādām pilsētām priekšroku sarunām par spēļu rīkošanu, lai izvairītos no situācijām, kad citi potenciālie rīkotāji savās kandidatūrās tērē milzu naudu. Šādā veidā SOK sesijā kā 2032. gada vasaras olimpisko spēļu saimniece tika izvēlēta Brisbena Austrālijā.

     [+] [-]

, 2023-02-08 21:20, pirms gada
2030. gada olimpiskie čempioni Indriksons, Andžāne, Kalenda/Cipulis?

     [+] [-]

, 2023-02-08 21:27, pirms gada
Laba ziņa. Laiks pārbūvēt Siguldas trasi bobsleja 4-niekiem!

  +1 [+] [-]

, 2023-02-08 21:30, pirms gada
Vālenberji Es viņus turpināšu saukt par Valenbergiem.

  +1 [+] [-]

, 2023-02-08 21:47, pirms gada
damokla_zobens_22 rakstīja: 2030. gada olimpiskie čempioni Indriksons, Andžāne, Kalenda/Cipulis?
un vēl kāds no kamanām

  -1 [+] [-]

, 2023-02-08 22:18, pirms gada
damokla_zobens_22 rakstīja: 2030. gada olimpiskie čempioni Indriksons, Andžāne, Kalenda/Cipulis?
Nu nē,tad ir jāceļ pilnīgi jauna trase Siguldā,lai visus zeltus nosmeltu#pseidomači

Vecajā trasē tas neies cauri....

  +1 [+] [-]

, 2023-02-08 22:42, pirms gada
otins rakstīja: Laba ziņa. Laiks pārbūvēt Siguldas trasi bobsleja 4-niekiem!
Nav teikts, ka šoreiz zviedri neizlemj rīkoties priekš viņiem daudz loģiskāk un izdevīgāk un runāt ar norvēģiem par Lilehammeri - trase mentāli tuvākā valstī, valstī ar krietni labāku kopēju infrastruktūru un trase, kura jau ir gatava pilnībā OS, kamēr Siguldas trase, kā pats saki jāpārbūvē. Nerunājot par pārējo lv infrastruktūru.
Jau pagājušajā reizē gribot negribot radās jautājumi - kā ar Olimpisko ciematu, kā ar mūsu ceļu infrastruktūru - ar mūsu tempiem, to neuzcels 3-4 gadu laikā.

  -1 [+] [-]

, 2023-02-09 09:13, pirms gada
Geralt of Rivia rakstīja: Nav teikts, ka šoreiz zviedri neizlemj rīkoties priekš viņiem daudz loģiskāk un izdevīgāk un runāt ar norvēģiem par Lilehammeri - trase mentāli tuvākā valstī, valstī ar krietni labāku kopēju infrastruktūru un trase, kura jau ir gatava pilnībā OS, kamēr Siguldas trase, kā pats saki jāpārbūvē. Nerunājot par pārējo lv infrastruktūru.
Jau pagājušajā reizē gribot negribot radās jautājumi - kā ar Olimpisko ciematu, kā ar mūsu ceļu infrastruktūru - ar mūsu tempiem, to neuzcels 3-4 gadu laikā.
Stokholma - Lillehammere 600 km, Stokholma - Sigulda 580 km. Jau ir iestrādes, sniedzot iepriekšējo pieteikumu. Nekāds ciemats Latvijā nav jāceļ - sportistus var izvietot Siguldā un Rīgā. Zviedri ir iedomīgi un nekāda lielā draudzība ar norvēģiem viņiem nav (klusībā sauc viņus par "country faces").

     [+] [-]

, 2023-02-09 10:26, pirms gada
SteveDavis rakstīja: un vēl kāds no kamanām
Protams. Aparjods/Bērziņš, Vītola, Roboti.

     [+] [-]

, 2023-02-09 10:28, pirms gada
ice F-1 rakstīja: Nu nē,tad ir jāceļ pilnīgi jauna trase Siguldā,lai visus zeltus nosmeltu#pseidomači

Vecajā trasē tas neies cauri....
Visgrūtāk laikam būtu bobslejā. Un vēl svarīgs faktors - ar kuru izlasi strādātu Dukuri.

     [+] [-]

, 2023-02-15 17:34, pirms gada
Vallenbergus nodēvēt par Vālenberjiem, tur vajag pāris liekās hromosomas un īpašu apdāvinātību stulbumu ģenerēšanas lietās.