Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 3

Kaprioti par U17 izlasi: "Jāstrādā, lai tiktu uz Eiropas čempionāta finālturnīru"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Kaprioti par U17 izlasi: "Jāstrādā, lai tiktu uz Eiropas čempionāta finālturnīru"
Daniele Kaprioti. Foto: Margarita Vigule, gorod.lv

Daugavpils Bērnu un jaunatnes sporta skolā aizvadīta Eiropas U17 čempionāta pirmās kārtas kvalifikācija Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas (EEVZA) valstu izlasēm. Latvijas meiteņu valstsvienība pēdējā mačā zaudēja nomināli spēcīgākajai Polijas izlasei, iegūstot trešo vietu. Mūsu galvenais treneris Daniele Kaprioti (Itālija) atklāj, ka tagad galvenais uzdevums ir labi sagatavoties atlases otrajai kārtai. Par to vēsta Latvijas Volejbola federācija.

"Ir lieliskas sajūtas. Šī medaļa mums ir īpaša un nozīmīga, jo domāju, ka mūsu valstij tā ir viena no pirmajām šāda veida sacensībās. Tāpēc sajūtas ir patiešām lieliskas, tas viss dod jaunu impulsu. Tā kā varu teikt, ka mēs sākam ar šo," norāda Latvijas izlases galvenais treneris Daniele Kaprioti. "Polija šoreiz uzvarēja, taču pirms tam mēs ar 3-0 pārspējām gan Igauniju, gan Lietuvu, gan Gruziju. Tas ir daudz. Esam šeit, mācāmies un vēlamies tikt tuvāk tādām komandām kā Polija un Ukraina."

"Mums izdevās izveidot komandas garu," atzīst galvenais treneris, kurš saka paldies kolēģiem, tostarp saviem asistentiem Ievai Ņečiporukai un Jānim Jerumanim. "Mēs pārstāvam Latviju. Esam sapratuši, ka varam sacensties un izcīnīt medaļu. Jāturpina strādāt šajā virzienā. Esam maza valsts, jāizmanto iespēja virzīties uz priekšu un noturēties. Nākamais solis ir kvalifikācijas otrā kārta, gaidīsim izlozi - tad jau redzēsim, pret ko būs jāspēlē. Mums jāstrādā pie tā, lai tiktu uz Eiropas čempionāta finālturnīru. Ja izmantosim iespējas, varam tur nokļūt. Meitenes bija lieliskas, bet mums ir jāmācās no zaudējumiem. Uzvaram vai mācāmies - tas ir ļoti svarīgi. Pēc iespējas labāk jāsagatavojas kvalifikācijas otrajai kārtai, tagad tas ir galvenais uzdevums."

Eiropas U17 meiteņu čempionāta kvalifikācijas pirmā kārta un vienlaicīgi EEVZA čempionāts notika Daugavpilī otro gadu pēc kārtas. Latvijas izlase šoreiz izcīnīja trīs uzvaras un zaudēja divām augstāka līmeņa vienībām, iekļūstot atlases otrajā kārtā.

U17 Latvijas meiteņu izlases spēles Daugavpilī

06.12.22Latvija – Igaunija25:17 28:26 25:18
07.12.22Latvija – Ukraina21:25 21:25 19:25
08.12.22Latvija – Lietuva25:14 25:15 25:15
09.12.22Latvija – Gruzija25:19 25:12 25:15
10.12.22Latvija – Polija15:25 20:25 20:25

U17 Latvijas izlases volejbolistes kvalifikācijā Daugavpilī

Elizabete Barone (RVS/MSĢ), Līva Ēbere (RVS/LU un Jelgavas SC), Luīze Garda (RVS juniores), Marta Gintere (Limbažu NSS), Marta Kluša (RVS juniores), Anabella Maļina (RVS juniores), Kristiāna Muižarāja (Kuldīgas NSS), Rūta Putene (RVS juniores), Helēna Rīta (RVS juniores), Beāte Runce (Jūrmalas SS/MSĢ), Karmena Struka (RSU/MSĢ un Ādažu BJSS/MSĢ), Katrīna Struka (RSU/MSĢ un Ādažu BJSS/MSĢ), Šarlote Šlitere (RVS juniores), Kerija Vilsone (Talsu NSS/MSĢ).

Kā jau ziņots, U17 Latvijas zēnu valstsvienība ierindojās ceturtajā vietā un arī tika EČ kvalifikācijas otrajā kārtā.

Pirmās kārtas turnīra pirmās vietas ieguvēji kvalificējās finālturnīram. Gan meitenēm, gan zēniem 2023. gada Eiropas U17 čempionāta otrā kvalifikācijas kārta ieplānota aprīlī, bet 16 komandu finālturnīrs notiks jūlijā. Šoreiz konkurence ir mazāka, jo Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ no sacensībām tika atstādinātas Krievija un Baltkrievija.

Izmantotie resursi:
volejbols.lv