Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

Jau 1. augustā varētu atsākties starptautiski volejbola turnīri ar skatītājiem

Jānis Celmiņš

Jau 1. augustā varētu atsākties starptautiski volejbola turnīri ar skatītājiem
Foto: visitjurmala.lv

“Starptautiskajā volejbola sabiedrībā, ar kuru uzturam ciešu kontaktu ir signāli, ka jau no 1. augusta varētu atsākties starptautiski publiski sporta pasākumi, pat ar skatītājiem,” sarunā ar portālu Sportacentrs.com atklāja Latvijas Volejbola federācijas (LVF) ģenerālsekretārs Kaspars Timermanis.

LVF vadītājs neslēpj gandarījumu par valdības lēmumu no 12. maija atļaut treniņus gan iekštelpās, gan ārpus telpām līdz 25 personām vienā grupā, ievērojot distancēšanās un citus norādījumus. “Volejbols un pludmales volejbols nav kontaktu sports, līdz ar to saprotam, ka trenēties un spēlēt mūsu sportisti drīkst, vienīgi treniņu epizodēs ir uz doto brīdi jāizslēdz epizodes pie tīkla, lai ievērotu šo divu metru distancēšanās noteikumu,” saka Kaspars Timermanis.

Tāpat viņš stāsta, ka jau aizvakar vakarā un vakar federācija saņēmusi neskaitāmus zvanus un e-pastus no treneriem, sporta skolām ar lūgumu precizēt, kā organizēt treniņprocesu. “Redzam, ka nākošais solis tuvāko nedēļu laikā būtu pieļaut arī epizodes pie tīkla un ļaut sportistiem nedomāt par divu metru distances ievērošanu treniņu laikā. Jau šobrīd mūsu sportisti nevar sagaidīt pilnvērtīgu treniņu un turnīru atsākšanos. Labais laiks ārā noteikti nemudina cilvēkus sēdēt mājās, kur nu vēl tos, kuri pieraduši būt kustībā. Nepacietīgākie jau tagad mēģina atrast klusākus stūrīšus, kur uzspēlēt, un riskē ar kārtības sargu iejaukšanos,” atklāj Timermanis.

“Saprotam, ka visi ierobežojumi un to atvieglojumi ir cieši saistīti ar vīrusa statistiku, gan Latvijā, gan Eiropā, kā redzam citās Eiropas valstīs, kur situācija bijusi daudz kritiskāka, ierobežojumi nopietnāki, tagad atvieglojumi tiek ieviesti raitāk. Gribētu aicināt sekot līdzi starptautiskajai praksei un no jūnija sākuma ļaut organizēt turnīrus un sacensības. Starptautiskajā volejbola sabiedrībā, ar kuru uzturam ciešu kontaktu ir signāli, ka jau no 1. augusta varētu pat atsākties starptautiski publiski sporta pasākumi ar skatītājiem,” gandrīz neticamo stāsta LVF vadītājs.

Latvijas čempionāts pludmales volejbolā ierasti tiek sākts maija otrajā pusē. Jau vēstīts, ka šajā nedēļas nogalē Jūrmalas smiltīs plānotais Pasaules tūres seriāla posms koronavīrusa izplatības dēļ no sākuma tika atlikts uz nenoteiktu laiku. Šobrīd tiek vēstīts, ka tas varētu norisināties 2021. gada jūnijā.

Latvijas Republikas Saeimas deputāts Sandis Riekstiņš, kurš ir Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs, sarunā ar portālu Sportacentrs.com vakar izteicās, ka saņemti mājieni par sacensību atsākšanos tuvākā mēneša laikā.

     [+] [-]

, 2020-05-09 12:59, pirms gada
Nu tenisu, galda tenisu , peldēšanu pilnīgi droši var atsāk , jo tur vispār fizisks kontakts nav.Vieglatlētiku ar var atsākt tagad jau

     [+] [-]

, 2020-05-09 13:43, pirms gada
Nu izcili optimistiski - jau 1. augustā! Tagad ir tikai maijs ...

     [+] [-]

, 2020-05-09 16:54, pirms gada
par statistiku: cik tur to kovid slimo? 930? Tad varu pastāstīt, ka pagājušajā gadā tikai Daugavpils slimnīcā ap pneimoniju vai plaušu karsoni ārstējās 989(!) cilvēki. Tas ir tikai Daugavpils slimnīčā! Cik Latvijā nezinu. Lielākā daļa pēc gripas. Un nekādas ākartas situācijas nebija, vēl jo vairāk karantīnas un pašizolācijas.

     [+] [-]

, 2020-05-09 17:14, pirms gada
igor_amelka_1951703601711192 rakstīja: par statistiku: cik tur to kovid slimo? 930? Tad varu pastāstīt, ka pagājušajā gadā tikai Daugavpils slimnīcā ap pneimoniju vai plaušu karsoni ārstējās 989(!) cilvēki. Tas ir tikai Daugavpils slimnīčā! Cik Latvijā nezinu. Lielākā daļa pēc gripas. Un nekādas ākartas situācijas nebija, vēl jo vairāk karantīnas un pašizolācijas.
Pneimonija = penicilīns dupsī un vesels
Pat smagos pneimonijas gadījumos āstēšana nav tik smagnēja.

COVID-19 = 1% - 5% pacienti ir smaga slimības gaita = plaušu ventilācija un intensīvā aprūpe = pie saviem 4 - 5iem tūsktošiem vienlaicīgi slimo... smagi slimo masa būtu varējusi savākties jau kritiskā apjomā, kad Latvijas gadījumā bija 200-300 smagie gadījumi vienlaikus (sākumā pat bija tikai 100 šādu vietu). Ventilēšanas aparāti jau mums ir. Bet problēma, ka viņi paši nevienu neventilē. Vajadzīgas palātas un MEDPERSONĀLS.