Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 3

E. Cīrulis: "Tas ir izaicinājums"

Jānis Celmiņš

E. Cīrulis: "Tas ir izaicinājums"
Egils Cīrulis jau vairākus gadus vada arī Latvijas Pludmales volejbola līgu
Foto: beachvolley.lv

"Kad stājos amatā, finansiālā situācija nebija iepriecinoša, šobrīd esam izdarījuši tik daudz, ka varam turpināt darboties un sākt domāt par attīstību," intervijā portālam eSports.lv saka jaunais Latvijas Volejbola federācijas ģenerālsekretārs Egils Cīrulis.

Jau vairāk nekā trīs mēnešus esat Latvijas Volejbola federācijas ģenerālsekretārs. Kas iespēts šajā laikā?
Ir iesākta jaunā volejbola sezona. Esam apzinājuši pašreizējo situāciju un to izanalizējuši. Finansiālā situācija arī šobrīd nav viegla. Gulbenē noorganizēts Baltijas kauss jauniešiem, tāpat norit gatavošanās Pasaules čempionāta atlases pirmajai kārtai, kas jau janvārī risināsies Rīgā.

Kāda bija motivācija šajā sporta veidam tik grūtajā periodā piekrist piedāvājumam kļūt par federācijas ģenerālsekretāru?
Tas bija kā sauciens pēc palīdzības. Bija piedāvājums, īsu brīdi apdomājos un piekritu. Tā kā esmu volejbola fanāts, atbilde nemaz nevarēja būt savādāka. Valde lūdz palīdzību grūtajā situācijā, nekādas augstās prasības es arī neuzstādīju, un nu būs jau trīs mēneši kopš esmu federācijas ģenerālsekretārs. Iepriekš federācijā biju strādājis kā mārketinga direktors, tāpēc šī darba specifika man ir pietiekoši labi zināma. Kā zināms, federācija labu brīdi bija bez vadības, taču es noriskēju. Pieredze volejbolā man ir pietiekoši liela – esmu izveidojis Latvijas pludmales volejbola sistēmu, kas nu jau veiksmīgi darbojas vairākus gadus. Tāpat man ir diezgan liela pieredze dažādos ar biznesu saistītos projektos. Man šis amats ir kā izaicinājums. Ir diezgan liels azarts "pacelt" visu, lai atgūtu iepriekšējo volejbola labo slavu.

Viena no pirmajām problēmām, ar kuru nācās saskarties, bija Jāņa Šmēdiņa un Denisa Petrova pāreju jautājums uz VK "Rīga / Lāse-R"…
Šī lieta un vēl dažas, kuras ik pa laikam uzvirmo volejbola sabiedrībā, ir saistītas ar nesakārtoto sistēmu. Visās sporta organizācijās ir dokuments (nolikums), kas regulē un paredz kārtību, kādā spēlētāji maina klubus. Federācijas, kā zināms, ir sabiedriskas organizācijas, kuras rūpējas par zināmas sabiedrības daļas - spēlētāju - labklājību. Dotajā brīdī volejbola federācijas pāreju nolikums ir novecojis, konkrēti šis dokuments nebija atjaunots vai papildināts kopš 2002. gada. Šajā gadījumā katrai pusei bija iespējams situāciju traktēt no sava skatu punkta un dažbrīd varbūt pat pieņem vēlamo par esošo. Pašreiz situācija tika nokārtota ar federācijas valdes un izpildkomitejas iejaukšanos un nu, liekas, ka šīs nesaskaņas ir pierimušas. Pa šo laiku esmu papētījis arī Starptautiskās volejbola federācijas (FIVB) nolikumus un plānoju, ka janvārī mēs ķersimies klāt šo dokumentu sakārtošanai un, sadarbojoties ar klubiem, sporta skolām un treneriem, sagatavosim nolikumu, kas regulēs ne tikai spēlētāju pārejas no kluba uz klubu, bet arī sistēmu, pēc kuras jaunie spēlētāji ienāks "lielajos" klubos no sporta skolām.

Šī konkrētā "Šmēdiņa un Petrova lieta" šobrīd ir noklususi?
Acīmredzot klubiem šobrīd ir daudz citu problēmu, kas saistītas ar ekonomisko situāciju valstī, tāpēc visas domas un enerģiju koncentrē citā virzienā. Tērēt laiku savstarpējos strīdos un, iespējams, pat tiesas procesos būtu muļķīgi. Tas paņem pārāk daudz resursu, kurus vajag ieguldīt citu mērķu sasniegšanā. Priecē, ka klubi to ir sapratuši.

Kāda šobrīd ir federācijas finansiālā situācija? Dzirdēts, ka federāciju Jūs pārņēmāt visai kritiskā brīdī…
Īstenībā tas arī bija tas mans lielākais izaicinājums – sakārtot šīs lietas. Finansiālā situācija tiešām nebija iepriecinoša un, kā sākumā teicu, šobrīd esam izdarījuši tik daudz, ka varam turpināt darboties un sākt domāt par attīstību. Šobrīd ir tā, ka nedaudz var pievērsties kaut vai tam pašam pāreju nolikumam, padomāt par attīstību un kaut ko šajā jomā sākt plānot. Iepriekšējie trīs mēneši ir pagājuši, glābjot iepriekš ielaistās lietas un tikai tagad esam kaut cik atdzīvojušies. Situācija arī šobrīd nav viegla, bet tā nav viegla nekur pasaulē. Liels paldies jāsaka mūsu pašreizējam prezidentam Almeram Ludvikam, kurš šajā laikā ir aktīvi iesaistījies federācijas atveseļošanas procesā un noteikti nav saudzējis ne savu laiku, ne nervus.

Janvārī Rīgā notiks Pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmās kārtas spēles ar Latvijas izlases piedalīšanos. Kā rit gatavošanās šim turnīram?
Jebkuros apstākļos tas ir liels gods organizēt šādu pasākumu un reklamēt sporta veidu, kura spožums pēdējo gadu laikā ir zudis. Domāju, ka Latvijas volejbola draugiem būs patīkami redzēt mūsu izlasi, spēlējot šeit pat Olimpiskajā Sporta centrā. Smagās ekonomiskās situācijas apstākļos šādu turnīru noorganizēt ir divtik grūti, taču esam pieņēmuši lēmumu to tomēr darīt, jo vienlaicīgi saprotam, ka bez šādu turnīru organizēšanas kopējo volejbola popularitāti mums neizdosies pacelt. Šī ir laba iespēja jau šobrīd uzspodrināt mūsu sporta veida slavu un kaut nedaudz iekustināt šo aisbergu.

Kāda šobrīd ir skaidrība par Latvijas izlases sastāvu šajā turnīrā?
Visi spēlētāji, kuri ir aicināti piedalīties šajā turnīrā šobrīd spēlē savu klubu rindās, taču ir pauduši vēlmi palīdzēt izlasei. Skaidrs, ka nekāda garā gatavošanās pirms šī turnīra noteikti neiznāks – tie varētu būt vien četri līdz pieci treniņi. Izlases kodolu veidos VK "Rīga / Lāse-R" spēlētāji, kurus šobrīd trenē abi izlases treneri (Raimonds Vilde un Uģis Krastiņš – aut.), tāpat Rīgas kluba vadība palīdzēs turnīra organizatoriskajā ziņā, pretī nesaņemot praktiski neko. No ārzemēs spēlējošajiem palīdzēt piekrituši Gundars Celitāns, Jānis Pēda un Viktors Koržeņevičs. Tāpat izlasē spēlēs arī Kuldīgas kluba cēlājs Vjačeslavs Grimailovs. Personīgi esmu runājis arī ar Vladislavu Hotuļevu, taču viņš lūdza šoreiz viņam ļaut atpūsties – esot sakrājies nogurums spēlējot kluba rindās kā Spānijas čempionātā, tā arī Eirokausos. Mēs viņa lēmumu respektējam, un viņu šoreiz izlasē neredzēsim. Uzskatu, ka izlasē ir jāspēlē tiem, kuri to patiešām vēlas. Tas noteikti nav jādara piespiedu kārtā. Par Gundara Celitāna spēlēšanu esmu diezgan drošs, šobrīd rit sarunas ar Jāņa Pēdas un Viktora Koržeņeviča pārstāvētajiem klubiem, kur tik gludi neiet, taču federācija ir nolēmusi cīnīties un ceru, ka ar FIVB palīdzību viņus janvārī Rīgā redzēsim.

Kāda situācija ir ar Ansi Medeni? Vai viņš izlasei nav vajadzīgs?
Ansis ir interesants un labs cilvēks, emocionāls un atraktīvs kā mākslinieks. Ansis ar mani ir sazinājies un interesējies par starptautiskā transfēra saņemšanu. Pēdējo reizi viņš zvanīja no Japānas pilsētas Osakas, kur viņš atrādījās kādam no vietējiem klubiem, taču cik zinu tagad viņš ir devies uz Franciju. Šobrīd ir ļoti grūti spriest par viņa sportisko kondīciju, jo viņš jau pāris mēnešus oficiālās spēlēs nav piedalījies, tāpēc arī treneru izveidotajā izlases kandidātu sarakstā viņa uzvārda pašreiz nav.

Ja nav noslēpums, kad beidzas izlases treneru līgumi ar federāciju?
Ar izlases treneriem ir tā, ka tos īsākam vai garākam periodam apstiprina federācijas valde. Iepriekšējā valde pirms zināma laika par izlases treneriem apstiprināja Raimondu Vildi un Uģi Krastiņu. Tā kā jaunā (tagadējā - aut.) valde nekādas izmaiņas šajā jomā nav veikusi, treneri turpina strādāt. Jautājums tikai varētu būt, vai iepriekšējā federācijas vadība ir vai nav vērtējusi un analizējusi treneru darbu un rezultātus? Varu apstiprināt, ka turpmāk tas noteikti tiks darīts, taču šobrīd kaut ko mainīt nebūtu lietderīgi. Treneriem ar federāciju darba līgumu šobrīd nav. Kā jau iepriekš minēju, esam vienojušies par kopīgu ideju un sadarbību gan ar spēlētājiem, gan treneriem, gan Rīgas klubu.

Vai izlasei tiks izvirzīts konkrēts mērķis šajā turnīrā?
Domāju, ka mērķis ir nepārprotams – pārvarēt šī turnīra pirmo kvalifikācijas kārtu. Es ne brīdi nepieļauju domu, ka treneri komandu vedīs cīņā bez uzdevuma – uzvarēt. Tāpat domāju, ka arī spēlētāji izies laukumā ar mērķi cīnīties un uzvarēt. Par komandām runājot, noteikti nedrīkstam nenovērtēt mūsu pretiniekus, jo volejbola līmenis visā pasaulē ir izlīdzinājies un izlasei neklāsies viegli. Taču esmu pārliecināts, ka visiem kopā mums izdosies sasniegt savus mērķus. Es ticu, ka līdzjutēji uz spēlēm gada sākumā nenāks ar domu, ka mūsējie varētu zaudēt. Viņi noteikti nāks skatīties uz mūsu komandu, Gundaru Celitānu un aizraujošām spēlēm, kurās mēs cīnīsimies par uzvarām.

Runājot par uzvarām, šobrīd ieskatoties "Schenker" līgas turnīra tabulā redzam, ka vadībā ir divi Igaunijas klubi. Kāpēc tā?
Man gribētos cerēt, ka tuvojoties sezonas beigām mūsu klubi uzlabos situāciju un labākie pavasarī spēs cīnīties par visaugstākajām vietām. Sezona vēl ir tikai pusē un visas galvenās cīņas vēl priekšā. Iespējams, Igaunijas klubi nedaudz labāk sagatavojušies sezonas sākumam, iespējams labāk nokomplektējušies, nezinu. Tāpēc jau sports ir tik interesants, ka kaut ko iepriekš paredzēt ir ļoti grūti. Sezona ir ļoti gara un, kā saka gudri treneri – spēcīgāks ir tas klubs, kas spēj labāk pabeigt sezonu. "Schenker" līgā. Ir tāds kā kopvērtējuma kauss, kurā komandas tiek vērtētas valstu konkurencē un vēlos uzsvērt, ka visus gadus šo tā saukto "Nāciju kausu" ir izcīnījuši mūsu klubi. Tā, ka kopējais līmenis mums varbūt pat ir labāks par igauņiem.

Cik lietderīga, Jūsuprāt, bija divu Rīgas klubu apvienošanās starpsezonu periodā?
Šobrīd mums arī ir divi Rīgas klubi – "Schenker" līgas apritē ir ienācis Armijas volejbola klubs. Tas nekas, ka sezonas sākumā viņiem varbūt neiet tā, kā gribētos. Sliktāk būtu, ja mēs kaut ko apvienotu vai likvidētu un nekas nerastos vietā, šobrīd tā nav. Jautājumu, cik veiksmīga ir šo divu Rīgas klubu apvienošanās, vajadzētu uzdot jaunizveidotā kluba vadībai. Svarīgi, lai jebkuras darbības, kas tiek veiktas vienā vai otrā virzienā, būtu pamatotas un dod labumu Latvijas volejbola kopējai attīstībai konkrētā laika periodā.

Vai federācijai ir sporta veida attīstības koncepcija tuvākajiem trim, pieciem gadiem?
Sportā ir pieņemts šis tā sauktais "olimpiskais cikls" – četri gadi. Domāju, ka pēc šāda principa būtu jāvadās arī mums. Loģiski, ka neviena organizācija mūsdienās nespēj pastāvēt bez konkrētas nākotnes vīzijas un volejbola federācija noteikti nav izņēmums. Federācijas četru gadu programma, kas tika pieņemta iepriekšējā kopsapulcē vairāk vai mazāk ir noslēgta. Tādēļ jaunas koncepcijas izstrāde noteikti ir svarīgākā lieta, tuvāko mēnešu laikā tas ir jāizdara. Šobrīd mums ir jauna valde, dažādas domas un idejas, tādēļ būs jānāk kopā un jāspriež par Tevis pieminēto koncepciju. Protams, galvenie mērķi varētu būt iekļūšana Eiropas vai Pasaules čempionāta finālturnīros, tālākā nākotnē tā varētu būt arī Olimpiāde. Kāpēc ne? Tikai uzstādot augstākos mērķus, mums ir vieglāk pārvarēt grūtības un izpildīt daudzus mazākus uzdevumus. Taču svarīgākais ir apzināties realizācijas mehānismu, kā un ar ko mēs to varam sasniegt. Atcerēsimies kaut vai pagājušo vasaru, kad Saša un Mārtiņš Latvijai un visai pasaulei pierādīja, ka arī Latvijā prot spēlēt pludmales volejbolu. Tas taču radīja patīkamas emocijas, vai ne?

Uz ko būtu jāliek galvenais uzsvars, lai pēc četriem vai astoņiem gadiem Latvijas vīriešu izlase spēlētu Eiropas vai Pasaules čempionāta finālturnīrā?
Tās ir nemainīgas un visiem mums labi zināmas lietas – interesants un motivējošs jaunatnes volejbola čempionāts ar saprotamām programmām un labiem speciālistiem, stabila klubu sistēma un motivētas, spēcīgas izlases, to panākumi. Kā jau teicu – nekas jauns nav jāizdomā. Ir jāizstrādā tālākās darbības plāns un mērķtiecīgi pēc šī plāna jāstrādā.

Pēdējā laikā volejbols praktiski pazudis no TV ekrāniem…
Varu solīt, ka volejbols TV ekrānos atgriezīsies pat ātrāk, nekā sākotnēji bijām domājuši. Pateicoties Latvijas televīzijas pretimnākšanai, abas Pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmās kārtas spēles ar Latvijas izlases dalību tiks translētas LTV7 kanālā.

Jau vairākus gadus Jūsu vadībā notiek arī Latvijas čempionāta posmi pludmales volejbolā. Vai varat būt apmierināts ar bīča attīstību pēdējo gadu laikā?
Pludmales volejbols man vienmēr ir bijis kā hobijs. Vienmēr paticis organizēt un vadīt sacensības, meklēt tām naudu… Viens no mūsu mērķiem savulaik bija latviešu iekļūšana Olimpiādē, bet es uzsveru - tas bija tikai viens no mērķiem. Svarīgākais, ko cenšamies izdarīt ir sacensību sistēmas izveide. Mums ir svarīgi, lai ir sacensības, kurās ir iespējas piedalīties visu vecumu sportistiem. Tāpat domājam par pludmales volejbola halles celtniecību, kur būtu iespējams trenēties un organizēt turnīrus arī ziemā. Šajā sakarā igauņi mums atkal ir nedaudz priekšā – Tartu tiek būvēta šāda halle, Tallinā tāda kādu laiku jau darbojas, protams, tas atkal ir sporta veida fanātu sasniegums. Mums ir jāsaprot, ka ar sportu Latvijā nekad nevarēs pelnīt, tāpēc ir vajadzīgs valsts un pašvaldību atbalsts. Man ir patiess prieks, ka Latvijas reģionos un to centros ir tapušas modernas sporta būves, taču es būtu daudz priecīgāks, ja pie šīm būvēm būtu uzbūvēts arī pa kādai bīča hallei. Manuprāt, tas būtu nopietns atspēriens visam sporta veidam kopumā. Nākotnē ir doma pludmales volejbolu "iedabūt" arī sporta skolu programmās, jo esmu pārliecināts, ka šī sporta veida popularitāte visā pasaulē augs ļoti strauji.

Vai taisnība, ka nākamajā gadā Latvijā tiek plānots organizēt FIVB "Challenger" posmu?
Negribu pagaidām neko solīt. Šobrīd rit pārrunas ar Jūrmalas domi, sponsoriem, taču mēs ļoti labi zinām, kāda ir kopējā finansiālā situācija valstī un apzināmies, ka tuvākie gadi nebūs viegli.

Cik liela ir tā summa, kas nepieciešama lai noorganizētu šādu turnīru?
Lai noorganizētu "Challenger" posmu, ir nepieciešami aptuveni 200 tūkstoši eiro. Pagājušajā vasarā bijām Igaunijā, konkrēti Pērnavā, kur risinājās šāda veida turnīrs un igauņiem tas izmaksāja aptuveni šādu summu.

Vai pludmales volejbols varētu atgriezties arī Rīgas centrā? Savulaik turnīri notika pie dažādiem tirdzniecības centriem, Kongresu nama…
Savulaik tas bija mūsu mārketinga plāns – veicināt sporta veida popularitāti, organizējot turnīrus pilsētas centrā un pēc tam pārcelties uz kādu ekonomiskāku vietu. Šobrīd esam nonākuši pie atziņas, ka, iespējams, jau nākamajā gadā atgriezīsimies kādā no pilsētām. Domāju, ka tā var būt arī Rīga. Šobrīd varu teikt, ka pašreiz apspriežamies ar Rīgas Olimpisko centru, lai nākamajā vasarā noorganizētu kādu turnīru, jautājums ir tikai kādā formātā un ar cik dalībniekiem. Domāju, ka pludmales volejbola draugiem būs prieks redzēt bīču atgriežamies Rīgas centrā. Aizvadītajā vasarā Olimpiskais sporta centrs nāca ar piedāvājumu nedaudz par vēlu. Tajā brīdī sezona jau bija saplānota un neko mainīt vairs nevarējām.

Noslēgumā – Jūsu novēlējums Latvijas volejbola draugiem un līdzjutējiem.
Paldies visiem, kas interesējas par volejbolu. Varu apsolīt, ka darīšu visu, lai šis sporta veids attīstītos. Volejbola atbalstītājiem un līdzjutējiem vēlu daudz labu emociju, skatoties un arī pašiem spēlējot šo atraktīvo un skatāmo sporta veidu!

  +4 [+] [-]

, 2008-12-01 11:51, pirms 16 gadiem
Domāju, ka Egīla vadībā federācija būs ok Izsitīs viņš savas idejas un redzēju par attīstību un tad arī līdzjutējiem būs iemesls priecāties par izlasi un arī cerams, ka par klubiem!

  +1 [+] [-]

, 2008-12-01 12:19, pirms 16 gadiem
nu tad tos vecos federācijas darbiniekus vajadzētu padzīt, atsēdējušu savu laiku un pietiks, tikai saņēmuši algas pilnīgi par neko!!

  +2 [+] [-]

, 2008-12-01 12:31, pirms 16 gadiem
Sen bija laiks nomainīt iepriekšējo ģenerālsekretāru pret kādu mūsdienīgi domājošu, aktīvu džeku. Un domāju, ka Egils tāds viennozīmīgi ir. Veiksmi!

  +2 [+] [-]

, 2008-12-01 12:54, pirms 16 gadiem
Labs raxts!!!

     [+] [-]

, 2008-12-01 14:28, pirms 16 gadiem
Nu nezinu, nezinu, cik pamatotas varētu būt cerības uz ko labāku.
Šis teikums "....esmu izveidojis Latvijas pludmales volejbola sistēmu, kas nu jau veiksmīgi darbojas vairākus gadus." Kaut kas jau notiek, bet runāt par sistēmu, kas veiksmīgi darbojas, manuprāt ir mazliet pārspīlēti. Tiem panākumiem, kas ir bijuši, nav nekāda sakara ne ar Cīruli, ne ar federāciju. Pāri, kas pludmalē kaut ko ir sasnieguši, to ir izdarījuši paši un tikai paši. Gan Pļaviņš/Samoilovs, gan Šmēdiņi. Ja jau reiz Egils pats piemin jaunatni, tad viņš varbūt varētu arī pastāstīt, kur tad ir jaunatnes sistēma viņa sakārtotajā pludmales volejbolā? Jaunatnei jau varākus gadus ir tieši 2 posmi valsts čempionātam. Par kaut kādu selekciju vai atlasi uz Eiropas un pasaules Uxx mačiem vispār nav nekādas runas. Par rezultātiem šajos mačos ir sērīgi runāt. Meitenēm vēl daudz maz līdz šim bija - 2 pāri, kuri vismaz no grupas stabili tiek ārā un kaut ko arī pamatturnīrā izdara. Tālāk gan ir tukšums, nu nav nākamā meiteņu pāra, kuru nākamgad uz U18 sūtīt. Un nav arī redzams neviens, kuram būtu interese vai uzdevums tādu gatavot. Ar zēniem ir pavisam bēdīgi - pēdējos paris gados U18, U19 labi, ja kādu setu vai spēli vinnē, no grupas ārā nav tikuši.
Labi piemēri jau nav tālu jāmeklē - tik vien kā līdz Igaunijai jāaizbrauc. Tur ir turnīrs katru nedēļu, sākas jūnija sākumā, par dalību nav jāmaksā, dalībnieku sastāvs ļoti normāls. Mūsējie jau lielā mērā uz šiem turnīriem arī dzīvo, vismaz meitenes noteikti. Kaut kā neredzu tomēr, ka Egils varētu to gaismu tuneļa galā ieslēgt. Bet nu jācer jau, lai viņam veicas.

  +2 [+] [-]

, 2008-12-01 14:47, pirms 16 gadiem
Vilde neko nezin par Medeni,bet jau paziņo ka nav viņš tik labs lai palīdzētu izlasei.Būtu vismaz tad trenniņos apskatījušies ko viņš var un ko nevar.

  +2 [+] [-]

, 2008-12-01 20:07, pirms 16 gadiem
To Johansons
Izlase nav beizmēra. Medenis pērn pats atteicās no izlases, bet šobrīd pat nekur nespēlē. Izlasei jāgatavojas konkrētam turnīram, nevis treniņos jāapskatās kādā kondīcijā ir kāds teorētisks kandidāts.

     [+] [-]

, 2008-12-01 20:47, pirms 16 gadiem
calcio2 rakstīja: To Johansons
Izlase nav beizmēra. Medenis pērn pats atteicās no izlases, bet šobrīd pat nekur nespēlē. Izlasei jāgatavojas konkrētam turnīram, nevis treniņos jāapskatās kādā kondīcijā ir kāds teorētisks kandidāts.
par Medeni tev calcio2 pilniga taisniba. shis nav tas turnirs uz kuru gatavoshanas notiks meenesi.

par pludmales volejbolu runajot - diez vai ciirulis tiesham tik daudz ta laba ir izdarijis. vinjsh varetu uzdot sev jautajumu - cik naudas es pagajushaja sezona sagadaju Samoilovam / Pļaviņam vai Minusai / Jursonei (?), kurām pagajushas sezonas vidū bija problēmas ar naudu!

piekriitu, ka pludmale ir labaka situacija neka klasika, bet nevajag jau nu sev sist pie kruts un teikt - es esmu varonis!

  +2 [+] [-]

, 2008-12-01 21:51, pirms 16 gadiem
prima rakstīja: piekriitu, ka pludmale ir labaka situacija neka klasika, bet nevajag jau nu sev sist pie kruts un teikt - es esmu varonis!
Kā uz to paskatās - pludmalē tik vien ir kā Latvijas čempionāts ar tik posmiem, cik nu ir, nekā cita jau nav. Un arī par organizācijas kvalitāti jau arī varētu padiskutēt.
Pludmalē panākumi labāki, bet atļaušos atkārtoties - tam nav nekāda sakara ne ar federāciju, ne Cīruli. To visu ir paši spēlētāji ar pašu un pašu atrasto naudu izdarījuši. Nekā savādāk. Pagājušajā sezonā sponsoru Asics smukie krekliņi jau tikai pašiem Pludmales līgas darboņiem bija, ko pa pludmali staigāt. Spēlētājiem balvās tika Lāses pieniņš

     [+] [-]

, 2008-12-01 22:42, pirms 16 gadiem
Jaunatnei bīčā ir kur spēlēt tiesa gan tie ir privātie turnīri ar normālu dalības maksu....Cerams, ka viņš jaunatnei vismaz kaut kādu naudu izsitīs savādāk ar naudu ir pavisam čābiski...

     [+] [-]

, 2008-12-02 00:10, pirms 16 gadiem
tipiska tautieshu kritika.
"diez vai ciirulis tiesham tik daudz ta laba ir izdarijis","To visu ir paši spēlētāji ar pašu un pašu atrasto naudu izdarījuši"- ta var teikt tikai kads, kas pats sava dzive nav noorganzejis nevienu vera nemamu pasakumu. dzeki, wake up, beacha lietas lenam sakartojas un Egilam par to LIELS paldies.

     [+] [-]

, 2008-12-02 00:16, pirms 16 gadiem
Kas cits sunim asti cels, ja ne pats. Lai jau džekam izdodas tiešām kaut ko mainīt, kaut gan pa lielam jau nekas nemainās- kas maksā, tas pasūta mūziku:
"Izlases kodolu veidos VK "Rīga / Lāse-R" spēlētāji, kurus šobrīd trenē abi izlases treneri (Raimonds Vilde un Uģis Krastiņš – aut.), tāpat Rīgas kluba vadība palīdzēs turnīra organizatoriskajā ziņā, pretī nesaņemot praktiski neko."
Un par to turnīra organizēšanu, nevajadzētu tā lielīties ar savu iniciatīvu un labo gribu. Cik atceros, kādu laiku atpakaļ publiski izskanēja informācija, ka, ja Latvija atteiksies šo turnīru rīkot, no FIVB būs sankcijas!!!

     [+] [-]

, 2008-12-02 10:14, pirms 16 gadiem
Nu lai izdodas.
Par bīču ar piekrītu komentāriem iepriekš.
Gluži tā ka ir sistēma un viss iet ka pulkstenis domāju nav.
Ir jai šis tas izdarīts,bet vai nu pamaz vai arī skatītāji,spēlētāi to neredz.
Turnīri ir,bet ne vairāk vai mazāk kā katru gadu.
Par jaunatni nezinu vai padomāts.
Kaut vai balvu fonds jau kuro gadu stāv uz vietas.
Pludmales volejbola ģeogrāfija Latvijā stāv pilnīgi uz vietas.Kā tad to popularitāti ceļam?
Pamēģiniet kāds norganizēt turnīru ārpus Rīgas un pajautājiet E.Cīrulim,kā viņš varētu palīdzēt,paklausaties ko viņš saka.
Cerams,ka mainīsies tās lietas uz labo pusi.
Klasiskajā būs ko norauties.
Spēcīgus tev nervus Egīl un fanātismu 24 stundas diennaktī

     [+] [-]

, 2008-12-02 13:57, pirms 16 gadiem
Nu Egil, lai tev izdodas, ceru tikai ka kāds ar naudu atkal nepārbrauc visām tavām labajām idejām pāri ar ceļarulli...
Īpaši priecē attieksme pret jauniešu volejbola saimniecības sakārtošanu. Gan jauniešu treneri ir pelnījuši skaidrus noteikumus, gan arī pašiem jaunajiem sportistiem būtu vieglāk izprast kādas ir nākotnes perspektīvas ja būtu skaidri spēles noteikumi. Šobrīd nav ne noteikumu ne skaidrības.
Lai veicas. Sekosim līdzi.

     [+] [-]

, 2008-12-02 19:44, pirms 16 gadiem
chirkijs rakstīja: Jaunatnei bīčā ir kur spēlēt tiesa gan tie ir privātie turnīri ar normālu dalības maksu....Cerams, ka viņš jaunatnei vismaz kaut kādu naudu izsitīs savādāk ar naudu ir pavisam čābiski...
Tad nu nosauc, lūdzu, kādu no šiem turnīriem. Esmu pēdējos gados visai tuvu jaunatnes bīčam un neko tamlīdzīgu nekad neesmu dzirdējis. Ja ir, tad labprāt piepelnītos šajos bagātajos turnīros, būtu par ko benzīnu ieliet, lai uz Igauniju aizbrauktu
Es gan teiktu, ka šoreiz konkrētības no kritizētāju puses ir vairāk, nekā no aizstāvju. Un par to, ko katrs ir izdarījis katrs pats arī atbildēsim. Ir jau arī viena problēma - nevar jau tā pavisam atklāti ar savu vārdu te gāzt visu ārā, kā jau ziniet visiem spēlētājiem licenču līgumos ir irakstīts, ka neko sliktu par federāciju sacīt nedrīkst, kur nu vēl darīt. Savādāk, paši saprotiet, bez viņu paraksta vairs pat pie kaimiņiem nevar aizbraukt, atliks tikai pagastu mači. Un tas, ka viņi uz to ir spējīgi, ir vairāk nekā skaidrs. Bija mums reiz 2 džeki, kam bija medaļa pasaules mačos, viens no viņiem pēc kāda laika vairs pludmalē nespēlēja. Nu tā kaut kā vienkārši....

     [+] [-]

, 2008-12-02 20:57, pirms 16 gadiem
Lai visu sakārtotu vismaz lidz normalam limenim visam vecumu grupam, no apakšas lidz augšai vajag daudz laika un cilveku kas to grib darit (vienam to neizdarit) lidz ar to ari lidzekļus, bet ka zinams, tagad finansiala situacijas nav ta labaka... Taka veiksme protams noderes!! Lai izdodas Egīl!!

     [+] [-]

, 2008-12-03 16:06, pirms 16 gadiem
Lai nebūtu tikai tipiskā latvieša viedoklis, daži ieteikumi, kam liela nauda nav vajadzīga. Diskusija gan beigusies, bet gan jau, ka Egils pats apskatīsies kādreiz
- sezonas kalendārs jāsastāda ātrāk. Pasaules un Eiropas kalendāri parādās jau agrā pavasarī, tad arī jāsaplāno Latvijas kalendārs. Tad visiem gribētājiem būs vienkāršāk savu vasaru plānot
- Pati sezona jāsāk ātrāk. Jau jūnija sākumā, nevis jūlijā.
- Sezona arī jābeidz ātrāk. Kam gan bija interesants pēdējais posms augusta beigās? Tajā laikā daudziem jau citi plāni, nevis pludmale. Ja tiešām grib kādreiz labākos pārus te redzēt, tad tas kaut kādā veidā jāparedz līgumos ar viņiem - federācija sniedz konkrētu atbalstu un pāri pretī apsola nospēlēt vienu Latvijas posmu konkrētā laikā. Laicīgi sākot, gan jau, ka var kalendāru salikt.
- jātiek skaidrībā par zāles un pludmales attiecībām kalendāru ziņā. Nav pareizi, ka vēl jūnijā spēlē zālē (Latvijas olimpiāde) un pludmalē sāk treniņus tikai jūnija vidū.
- ja nevar savādāk saskaņot, tad vismaz tie pāri, kurus ir vērts gatavot uz izlasi jau no maija sākumu ir jāatbrīvo no zāles un jāsāk smiltīs trenēties. Savādāk ir tā, ka smilšu trenņi sākas jūnija vidū, bet Eiropa un pasaule parasti ir jūlija otrajā pusē. Iznāk, ka mēs savus pārus sūtam uz sezonas galvenajiem mačiem pēc 5-6 nedēļu treniņiem un labākajā gadījumā 2 Latvijas posmiem.
- ātrāk jātiek skaidrībā par potenciālajiem izlases kandidātiem (nu cik tad tādu ir? 3-4 pāri jau būtu daudz) ar tiem arī jāstrādā un jānosaka skaidra, normāla atlase. Nevar vienu vai divus Latvijas posmus pieņemt par galīgo viedokli.
- dažiem potenciāli labākajiem pāriem jāatrod iespēja izbraukt uz kādu satelītu vai Chalenger turnīru. 1-2 būtu pietiekami. Nu kaut kur tuvāk, kādā Polijā vai Somijā, lai gan, ja laicīgi biļetes pērk, tad var arī gandrīz jebkur Eiropā. Lai nav tā, ka aizbraucot uz sezonas galvenajiem mačiem kājas trīc no tā vien, ka ir lielas tribīnes un informators uzvārdu nosauc.
Nu tā kaut kā... Tam nu tiešām nekādus lielos līdzekļus nevajag.
Vēl par līdzekļiem. Vai nevarētu atrast iespēju spēlētājiem iegādāties inventāru par vairumcenām no sponsoriem? Muļķīgi, ka jāpērk tās mantas Elkor vai Sportland par saskrūvētām cenām. Te gan arī ir interesanti - Igaunijā savējie pērk bumbas par ~20 latiem. Cik mēs maksājam par to pašu bumbu?