Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Par 19 sekundēm labots pasaules rekords pusmaratonā sievietēm

Rolands Eliņš

Par 19 sekundēm labots pasaules rekords pusmaratonā sievietēm
Foto: Antrim Coast Half Marathon

Šodien Ziemeļīrijā labots pasaules rekords pusmaratonā sievietēm. To paveica Etiopijas sportiste Jalemzerfa Jehualava, kura noskrēja distanci 63 minūtēs un 43 sekundēs, iepriekšējo rekordu pārspējot par 19 sekundēm.

22 gadus vecā Jehualava visas distances gaitā skrēja ātrāk par pasaules rekorda tempu. Iepriekšējo pasaules rekordu bija uzstādījusi Kenijas vieglatlēte Ruta Čepngetiha, paveicot to šī gada pirmajā pusē.

Jehualava savu personīgo rekordu uzlaboja par gandrīz minūti, turklāt ļoti ātri veica tieši distances beigu daļu. Savu tuvāko konkurenti šajā skrējienā viņa pārspēja par vairāk nekā sešām minūtēm, un tiek norādīts, ka rekorda labošanā viņai palīdzēja vīriešu sacensību pārstāvji, kuru tempam viņai izdevās turēt līdzi.

Jehualava savas pirmās starptautiskās sacensības aizvadīja tikai pirms diviem gadiem. Pēc finiša viņa medijiem norādīja, ka visu mūžu sapņojusi par šo brīdi un piepildījusi savu mēŗki.

Viņa kļuvusi par pirmo sportisti, kas pusmaratona distanci noskrējusi ātrāk par 64 minūtēm. Līdz šim viņai piederēja trešais visu labākais rezultāts šajā distancē.

Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/sport/athletics...