Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Gailums: "Besī jau to stāstīt, bet katrs čempionāts ir jauna pieredze"

Emils Ozerinskis

Gailums: "Besī jau to stāstīt, bet katrs čempionāts ir jauna pieredze"
Patriks Gailums. Foto: Guntis Bērziņš
Vieglatlētika, Pasaules čempionāts 2022 Šķēpmešana, kval., vīrieši
13. Patriks Gailums 79.66  

Valsts prezidenta balvā vieglatlētikā uzvarai vīru šķēpmešanā šoreiz pietika ar rezultātu 78,50 metri, kas gan labākā metiena autoru Patriku Gailumu īpaši nepriecēja. Šķēpmetējs sarunā ar Sportacentrs.com atklāja, ka pasaules čempionātā pozitīvais saskatāms apstāklī, ka pēc diviem draņķīgiem metieniem izdevās saņemties vismaz uz pēdējo raidījumu, iegūstot 13. vietu.

Patriks Gailums Prezidenta balvā atnesa Latvijas izlasei sešus punktus ar uzvaru šķēpraižu sacīkstēs.Par sajūtām pārstāvot Latvijas komandu Baltijas mačsacīkstēs sportists atklāja: "Nav arī tā, ka šeit baigi jūtamies kā komanda, jo tas tomēr ir individuālais sporta veids. Tomēr beigās punktus saskaitīs un būs kopēja bildīte tiem, kas vēl otrajā dienā būs palikuši. Ir forši, ka izlase var sanākt kopā kaut cik normālā sastāvā un kopīgus mačus uztaisīt. Valmierā bāze ir ļoti laba un gaidam, kad šeit būs pēc iespējas labākas un augstākas raudzes sacensības."

Vīru šķēpmešanas sacensībās Gailums uzrādīja augstāko rezultātu ar 78,50 metriem, komentējot savu rezultātu sekojoši: "Pagaidām iet smagi un jūtu ceļa ietekmi no Amerikas atpakaļ uz šejieni. Tā desmit stundu starpība ir jūtama un ir sakrājies nogurums pēc pārlidojuma. Tagad jāatpūšas un jādabū atpakaļ svaigums. Jāatzīst, ka mači nav pārāk izdevušies, taču treneris saka, ka jāņem tas vieglāk. Nav izdevies astoņdesmit aizmest un ar tikai vienu metienu knapi 78 metrus sagrabināju. Ar rezultātu kā ir tā ir."

Pēc pirmās sacensību dienas vīru konkurencē Latvijas šķēpmetējam pietrūka vien divi IAAF tabulas punkti līdz pirmajai vietai. Jautāts vai sportistam ir svarīgi izcīnīt Prezidenta kausu, Gailums neslēpa sportisko sacensības garu: "Dabīgi, ka vēlos izcīnīt kausu. Ja ej pēc augstvērtīga rezultāta - gribas uzvarēt. Tas ir vienalga vai spēlē šahu, boulingu vai biljardu - tu vēlies uzvarēt. Šeit ir tas pats. Pamatā ir mūsu iekšējā cīņa sektorā, bet, protams, ka kopvērtējumā arī gribas uzvarēt."

"Pietrūka 37 centimetru... Daudz izskaidrot arī ir grūti. Mēs gatavojāmies pasaules čempionātam ar viscēlākajiem mērķiem un domu, ka viss ir jāizdara lieliski. Taču izej uz starta un kaut kas nav labi. Pirmie divi metieni bija pavisam draņķīgi. Kaut kā to lielo problēmu atrisinājām, tomēr to 37 vai 38 centimetru pietrūka. Esmu apmierināts, ka vismaz uz pēdējo metienu varēju kaut cik saņemties un 79 metrus uzmest. Es labāk esmu 13. vietā ar 79 metriem, nevis 24. ar 75 metriem. Besī jau to stāstīt, bet katrs čempionāts ir jauna pieredze un arī šoreiz ir lietas, ko no tā varu paņemt. Ir lietas, kas ir izdarītas labi, tiekot ar sevi galā, bet ir arī lietas, kas ir jāpilnveido. Darbs neapstājās un tūlīt jau ir Eiropas čempionāts. Būs iespēja sevi tur pārbaudīt," savu pirms nedēļas aizvadīto startu Jūdžinā Pasaules čempinātā komentēja 24 gadus vecais sportists, kurš ieņēma 13. vietu Oregonā notiekošajās sacensībās.

"Protams, gatavojamies tā lai Eiropas čempionātā būtu formas pīķis. Uz sezonas sākumu sportiskā forma ir ļoti laba un kaut kad tam ir jābeidzas, jo visu sezonu lielisku formu noturēt nav iespējams. Sezonas sākuma pamatmērķis ir kvalificēties Eiropas un Pasaules čempionātiem. Tie ir divi šīs sezonas pamatmērķi - kvalificēties šīm sacensībām. Ir jāizdara pamatdarbs, lai tām spētu kvalificēties, tādēļ ir iemesls kādēļ sezonas pirmajā pusē ir augsti rezultāti un laba forma. Tas garais mājupceļš pēc tam kad neesi ticis finālā, emocionāli tas dabīgi iedzen nedaudz formu lejā. Tagad nedaudz jāatpūšas un tad šeit Valmierā būs nometne pirms Eiropas čempionāta. Tagad pēc Prezidenta balvas ir dažas brīvas dienas pa Rīgu un tad braucam šeit gatavoties," pastāstīja Gailums, kuram šīs sezonas labākie metieni padevās maija izskaņā un jūnija sākumā, kad vairākkārt tika šķēps raidīts virs 82 metriem, labāko rezultātu uzrādot sacensībās Grieķijā - 83,65, kas kļuvis par šķēpmetēja personīgo rekordu.

 +12 [+] [-]

, 2022-07-30 08:22, pirms 2 nedēļām
Besī skatīties ka citi met 20 metrus tālāk,bet mūsejie krāj pieredzi un tad ar pieredzi turpina mest ap 80!

     [+] [-]

, 2022-07-30 09:34, pirms 2 nedēļām
Pārguruši no pārbrauciena, ziniet...
Tad, bļin, aizbrauc nedēļu ātrāk uz tiem mačiem, vai mēnesi vajag, lai būtu atpūties?

  +6 [+] [-]

, 2022-07-30 09:48, pirms 2 nedēļām
Besī skatīties tos ''nabadzības'' apliecinājumus īstajos mačos, nevis kaut ko namu pārvaldes sacensībās un pēc tam klausīties to nožēlojamo taisnošanos!

  +1 [+] [-]

, 2022-07-30 10:25, pirms 2 nedēļām
Ja sezonas galvenais uzdevums ir kvalificēties čempionātiem, tad gaidīt augstvērtīgus rezultātus ir naivi, jo tā kvalificēšanās nāk ar mokām. Mums pašiem jāpārkāpj psiholoğiskajai barjerai, ka nebūs mums agrākie šķēpmešanas sasniegumi. Latvijas mēraukla ir mainījusies.

     [+] [-]

, 2022-07-30 10:39, pirms 2 nedēļām
No teksta:" Ja ej pēc augstvērtīga rezultāta - gribas uzvarēt. Tas ir vienalga vai spēlē šahu, bolingu vai biljardu - tu vēlies uzvarēt."
Kas ir BOLINGS? Jauns sporta veids vai autora pareizrakstības kļūda?

  +2 [+] [-]

, 2022-07-30 11:00, pirms 2 nedēļām
neziniitis51 rakstīja: No teksta:" Ja ej pēc augstvērtīga rezultāta - gribas uzvarēt. Tas ir vienalga vai spēlē šahu, bolingu vai biljardu - tu vēlies uzvarēt."
Kas ir BOLINGS? Jauns sporta veids vai autora pareizrakstības kļūda?
Autors nemāk pa visām pogām trāpīt.

  +1 [+] [-]

, 2022-07-30 11:01, pirms 2 nedēļām
No eiropiešiem PČ Gailums bija sešiniekā. To nevar tiešā veidā pārnest uz EČ, bet kaut kādas prognozes var iezīmēt. Kā arī abi somi, kuri bija priekšā, ir pārspējami. Novērtēju, ka abi ar Štrobinderu piedalījās Prezidenta balvā, neskatoties uz pārlidojumu. Pretstatā dāmām, kur uz starta mums izgāja dalībniece, kura aizmeta 35m (kas nav pārmetums viņai). Mūsu labākajām šeit pietiktu ar vienu metienu un uzvara kabatā.

https://worldathletics.org/competit...

     [+] [-]

, 2022-07-30 11:05, pirms 2 nedēļām
Paldies, Emil,par operatīvu labojumu!

     [+] [-]

, 2022-07-30 11:13, pirms 2 nedēļām
latvānijs rakstīja: Pārguruši no pārbrauciena, ziniet...
Tad, bļin, aizbrauc nedēļu ātrāk uz tiem mačiem, vai mēnesi vajag, lai būtu atpūties?
Par lidojumu stāsts bija attiecībā uz Prezidenta balvu, nevis PČ kontekstā.

  +1 [+] [-]

, 2022-07-30 11:18, pirms 2 nedēļām
latvānijs rakstīja: Pārguruši no pārbrauciena, ziniet...
Tad, bļin, aizbrauc nedēļu ātrāk uz tiem mačiem, vai mēnesi vajag, lai būtu atpūties?
viņš runā par pārbraucienu no PČ uz Latviju. PČ beidzās konkrētā datumā un Prezidenta balvai datums arī jau bija nolikts, sportistiem to nav iespējas ietekmēt, var tikai mēģināt pielāgoties. Katram individuāli, bet lidojums uz pāri okeānam atpakaļ vienmēr ir mazliet grūtāks kā uz turieni. Iepriekšējā komentārā jau rakstīju, ka Gailums ar Štrobinderu izvēlējās piedalīties, lai gan varēja atrunāties un atteikties.

  +1 [+] [-]

, 2022-07-30 11:51, pirms 2 nedēļām
aizermans rakstīja: Besī skatīties ka citi met 20 metrus tālāk,bet mūsejie krāj pieredzi un tad ar pieredzi turpina mest ap 80!
Lai būtu uzvarētājs, vajadzīgi zaudētāji un kvantumā, vienkārsha loģika. Scarce_city

  +3 [+] [-]

, 2022-07-30 12:06, pirms 2 nedēļām
Ja vecis nevar uzmest pīķi stabili 85 m tālu......tad jābeidz stāstīt par pieredzi un saņemšanos!Republikā var startēt jo te tas līmenis ir tāds,kur var stāstīt visu ko sirds vēlās.
Mums ir plejāde ar perspektīvajiem-----bet tikai metieniem ap 80 m......

     [+] [-]

, 2022-07-30 13:05, pirms 2 nedēļām
guntis86 rakstīja: Ja sezonas galvenais uzdevums ir kvalificēties čempionātiem, tad gaidīt augstvērtīgus rezultātus ir naivi, jo tā kvalificēšanās nāk ar mokām. Mums pašiem jāpārkāpj psiholoğiskajai barjerai, ka nebūs mums agrākie šķēpmešanas sasniegumi. Latvijas mēraukla ir mainījusies.
Ja esi pie trenera, kura audzēkne ar kvalificēšanos dažāda ranga sacensībām no 2005.gada ir visu laiku saņēmusi finansiālu atbalstu, bet rezultātā ir tikai U23 tituls un dimanta līgas kauss(kas arī bija izshēmots ,jo tajā gadā daudzas vadošās metējas nepiedalījās ,gatavojoties olimpiādei 2016 Rio un eiropas čempionātam( attiecīgi 10 vieta un 7 vieta!!!), tad ir saprotams, ka lielajā sportā vari dzīvot zaļi, braukāt ar muti saldi un stāstīt pasakas par neizdevušos iekļūšanu finālā un slikto rezultātu. Patika tā intervija kur čalis teica,, Man patīk ar sportu apceļot pasauli un patusēt. Bet mana pamat nodarbošanās ir bobcatu tirgošana Tad ko var gribēt, un ko varam prasīt vai pārmest pēc šādas intervijas

     [+] [-]

, 2022-07-30 13:35, pirms 2 nedēļām
fall in love rakstīja: Lai būtu uzvarētājs, vajadzīgi zaudētāji un kvantumā, vienkārsha loģika. Scarce_city
Nav obligāti jābūt daudziem zaudētājiem, lai atrastu tādu, kas var uzvarēt pat Eiropas vai pasaules līmenī!

Piemēram 110mb barjeras, kur ir Eiropas čempions, bet reti kurš vēl skrēja! Vai lielākā sporta veida- tenisā, kur ir GS čempione, bet uz pasaules fona- maz to tenisu spēlē!

Tās tikai tādas atrunas, ka visi indieši tagad met šķēpu un tāpēc tagad nekas neizdodas

     [+] [-]

, 2022-07-30 13:54, pirms 2 nedēļām
PASAZZIR rakstīja: Ja esi pie trenera, kura audzēkne ar kvalificēšanos dažāda ranga sacensībām no 2005.gada ir visu laiku saņēmusi finansiālu atbalstu, bet rezultātā ir tikai U23 tituls un dimanta līgas kauss(kas arī bija izshēmots ,jo tajā gadā daudzas vadošās metējas nepiedalījās ,gatavojoties olimpiādei 2016 Rio un eiropas čempionātam( attiecīgi 10 vieta un 7 vieta!!!), tad ir saprotams, ka lielajā sportā vari dzīvot zaļi, braukāt ar muti saldi un stāstīt pasakas par neizdevušos iekļūšanu finālā un slikto rezultātu.
Kur viņa stāsta pasakas?
ne viņu ne tēvu tak vispār neviens neintervē...

  -1 [+] [-]

, 2022-07-30 14:30, pirms 2 nedēļām
Par virsrakstu autoram cepums! Vismaz kkas jauns!

  -1 [+] [-]

, 2022-07-30 15:22, pirms 2 nedēļām
Tracina, uzvelk, cepina, derdz, riebj, ka latvietis runājot lieto okupantu nevalodu !

  +1 [+] [-]

, 2022-07-30 19:50, pirms 2 nedēļām
Neinteresē šis indivīds! Gaidu atpakaļ ierindā Vadimu un Ansi. Ja izcilais Sergey Makarov mierīgi varēja izšaut stipri virs 80m 2011. un 2012. gadā, tad minētie divi arī var mierīgi izšaut šodien, rīt un vēlāk!

     [+] [-]

, 2022-08-02 12:13, pirms 2 nedēļām
Leitnants rakstīja: Neinteresē šis indivīds! Gaidu atpakaļ ierindā Vadimu un Ansi. Ja izcilais Sergey Makarov mierīgi varēja izšaut stipri virs 80m 2011. un 2012. gadā, tad minētie divi arī var mierīgi izšaut šodien, rīt un vēlāk!
Starp citu, kur palika Ansis Brūns?