Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Ekspluatācijā nodota Daugavas stadiona vieglatlētikas manēža

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Ekspluatācijā nodota Daugavas stadiona vieglatlētikas manēža
Vieglatlētikas maneža. Foto: IZM

Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija informē, ka šī gada 22. decembrī ekspluatācijā nodots jauns sporta infrastruktūras objekts Rīgā - daudzfunkcionālā Daugavas stadiona vieglatlētikas manēža.

Saskaņā ar Būvniecības valsts kontroles atzinumu 2023. gada 22. decembrī ekspluatācijā tika pieņemts objekts – daudzfunkcionālā Daugavas stadiona vieglatlētikas manēža. SIA “Latvijas Nacionālais sporta centrs” jaunā sporta ēka atrodas Augšielā 1, Rīgā, un apmeklētājiem vieglatlētikas manēža tiks atvērta jau nākamā gada sākumā.

Daudzfunkcionālā vieglatlētikas manēža ir ļoti gaidīts projekts, kas nodrošinās pašus modernākos treniņu un sacensību apstākļus gan profesionāliem sportistiem, gan radīs apstākļus un iespēju vispusīgi attīstīt arī bērnu un jauniešu, kā arī paralimpiskā sporta vajadzības.

Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša: “2024.gadu iesāksim ar pozitīvu un ilgi gaidītu notikumu – vieglatlētikas manēžas atklāšanu. Mūsu kā valsts uzdevums ir nodrošināt mūsdienīgu infrastruktūru, lai mūsu jauniešiem un sportistiem ir pilnvērtīgas sagatavošanās iespējas, kas ļauj sasniegt augstākos rezultātus. Lielāka motivācija un patīkamāk, ja telpas ir mūsdienīgas, jo apkārtējai videi ir nozīme, īpaši uzsākot sporta gaitas. Lai jaunā mūsdienu manēža ne tikai palīdz Latvijas sportistiem sasniegt panākumus pasaulē, bet arī iedvesmo mūsu bērnu un jauniešus vairāk iesaistīties sporta un fiziskās aktivitātēs!”

Vieglatlētikas manēža tika būvēta, ievērojot Latvijas un starptautisko profesionālā sporta organizāciju projektēšanas vadlīnijas, un atbilstoši starptautiskās vieglatlētikas asociācijas “World Athletic” noteikumiem, kas ļauj to sertificēt augsta līmeņa sacensību norisei. Būvniecībā tika ievēroti vides pieejamības standarti, plānošanā iesaistot arī attiecīgo sporta veidu pārstāvjus, lai pēc iespējas racionāli pielāgotu telpas un iekārtas dažādu sporta viedu, tai skaitā paralimpiskā sporta vajadzībām.

Daniēls Nātriņš, “Latvijas Nacionālais sporta centrs” valdes priekšsēdētājs: “Paldies ikvienam un visai komandai kopā, kas bija, ir un būs iesaistīti vieglatlētikas manēžas realizācijā. Uzsākot būvniecību ar būvatļaujas saņemšanu 2023. gada marta sākumā, mēs apzinājāmies, ka plānotie būvniecības termiņi ir gan izaicinājums, gan atbildība un arī solījums. Šobrīd, saņemot atzinumu par objekta pieņemšanu ekspluatācijā, esmu gandarīts par profesionalitāti un sadarbību, un vairāku uzņēmumu veiksmīgo un rezultatīvo komandas darbu.”

“Kad infrastruktūra ir radīta, tagad mūsu darbs ir to pilnveidot un attīstīt, nodrošinot kvalitatīvu un pieejamu infrastruktūru katram sportot gribētājam neatkarīgi no profesionalitātes un vecuma vai ierobežotām pārvietošanās iespējām vai īpašām vajadzībām,” sacīja Daniēls Nātriņš. “Ēkas daudzfunkcionalitāte nodrošinās arī apstākļus kultūras pasākumu norisei – koncertiem, izstādēm un dažādiem sarīkojumiem, kā arī tikšanās vietu Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētku dalībniekiem,” papildināja Daniēls Nātriņš.

Vieglatlētikas manēža primāri būs paredzēta vieglatlētikas disciplīnu treniņiem un sacensībām, savukārt ārpus vieglatlētikas treniņu laikiem – komandu sporta veidu, tostarp volejbola, florbola, handbola un futzāla, treniņiem un sacensībām. Manēžā būs trenažieru zāle, kā arī plašas sportistu, treneru un tiesnešu ģērbtuves, masāžas telpas, sauna, sportistu atpūtas telpas, pirmās palīdzības un dopinga kontroles telpas, sacensību organizatoru telpas un sporta inventāra uzglabāšanas telpas. Skatītāju ērtībai tiks nodrošinātas tribīnes, kuru izvietojumu būs iespējams mainīt atkarībā no pasākuma veida ar vairāk nekā 1600 sēdvietu pieejamību. Savukārt ēkas ziemeļu pusē atrodas bobsleja starta estakāde treniņu vajadzībām.

AS “UPB” valdes loceklis Uģis Grīnbergs sacīja, ka “tik apjomīgā projektā kā šis būtiska bija mūsu veiksmīgā ikdienas sadarbība ar pasūtītāju, jo ir svarīgi, lai visas puses būtu tendētas uz racionāla risinājuma atrašanu jebkuros izaicinājumos – un tādi mums bija ne mazums, īpaši projekta sākuma posmā. Arī nodošanas fāzē jutām atbalstu no visiem projektā iesaistītajiem. Protams, īpašs paldies UPB projektēšanas un būvniecības komandai, kas visu šo gadu mērķtiecīgi strādājusi, lai šajā apjomīgajā būvprojektā mums izdotos sasniegt finišu plānotajā laikā!”

"Šie ir svētki plašajai vieglatlētikas saimei. Esam ilgi gaidījuši šo notikumu. Paldies visiem iesaistītajiem par jaunu mājvietu vieglatlētiem, kur tiks sasniegti jauni rekordi un atzīstami rezultāti," teica Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Arnis Lagzdiņš.

Informāciju sagatavoja:
Izgltības un zinātnes ministrija

Slēpts komentārs: Puszabaks

  +3 [+] [-]

, 2023-12-28 11:41, pirms 2 mēnešiem
Puszabaks rakstīja: Atraduši ar ko lielīties šādai manēžai bija jābūt jau pirms padsmit gadiem. Igauņiem jau sen gandrīz katrā pilsētā ir vieglatlētikas manēža.
Pieņem labāk ar prieku to, kas ir paveikts un izdarīts,nevis akcentējies uz pagātnes nepaveikto.

  +2 [+] [-]

, 2023-12-28 12:14, pirms 2 mēnešiem
Puszabaks rakstīja: Atraduši ar ko lielīties šādai manēžai bija jābūt jau pirms padsmit gadiem. Igauņiem jau sen gandrīz katrā pilsētā ir vieglatlētikas manēža.
Arī Latvijā daudzās pilsētās ir vieglatlētikas manēžas. Valmierā, Ogrē, Kuldīgā, Ventspilī...

  +2 [+] [-]

, 2023-12-28 12:26, pirms 2 mēnešiem
Naturban rakstīja: Arī Latvijā daudzās pilsētās ir vieglatlētikas manēžas. Valmierā, Ogrē, Kuldīgā, Ventspilī...
Ventspils vieglatlētikas manēža, maigi sakot, nu tāda nekāda.
Liepājā gan ir ļoti laba vieglatlētikas manēža.

  +3 [+] [-]

, 2023-12-28 13:38, pirms 2 mēnešiem
forši,tik žēl nav foto, kā tur iekšpusē

  +1 [+] [-]

, 2023-12-28 14:15, pirms 2 mēnešiem
Ivars Zvirgzdiņš rakstīja: Ventspils vieglatlētikas manēža, maigi sakot, nu tāda nekāda.
Liepājā gan ir ļoti laba vieglatlētikas manēža.
Labo, ja kļūdos, bet Liepāja apvienoja manēžu ar sporta spēļu laukumu?

  +1 [+] [-]

, 2023-12-28 15:12, pirms 2 mēnešiem
TinderDtae rakstīja: Labo, ja kļūdos, bet Liepāja apvienoja manēžu ar sporta spēļu laukumu?
????? Nesapratu!
Tur kur uzcēla vieglatlētikas manēžu nebija nekāda sporta infrastruktūra. Laukums un dažas vecas ēkas.

  +1 [+] [-]

, 2023-12-28 15:26, pirms 2 mēnešiem
Ivars Zvirgzdiņš rakstīja: ????? Nesapratu!
Tur kur uzcēla vieglatlētikas manēžu nebija nekāda sporta infrastruktūra. Laukums un dažas vecas ēkas.
Es to domāju, ka skrejceļa vidū ir sporta spēļu laukums florbolam, handbolam vai telpu futbolam? Maliņā pat ir smiltis pludmales volejbolam. Es, iespējams, ka šobrīd jaucu pilsētas, bet par 90% esmu pārliecināts, ka tāds risinājums ir tieši Liepājā

  -1 [+] [-]

, 2023-12-28 15:34, pirms 2 mēnešiem
Ventspilī,Kudīgā ir brāķi.

  +1 [+] [-]

, 2023-12-28 15:46, pirms 2 mēnešiem
Lieliski - tās ir kolosālas ziņas! Lai dzīvo sports!

  +2 [+] [-]

, 2023-12-28 16:17, pirms 2 mēnešiem
TinderDtae rakstīja: Es to domāju, ka skrejceļa vidū ir sporta spēļu laukums florbolam, handbolam vai telpu futbolam? Maliņā pat ir smiltis pludmales volejbolam. Es, iespējams, ka šobrīd jaucu pilsētas, bet par 90% esmu pārliecināts, ka tāds risinājums ir tieši Liepājā
A, sapratu.
Jā, Liepājas vieglatlētikas manēžā ir viss tas ko uzskaitīji. Plus alpīnisma siena.
https://www.upb.lv/lv/jaunumi/atkla...

     [+] [-]

, 2023-12-28 19:33, pirms 2 mēnešiem
būs kur hobijsportistiem trenēties !