Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Komass un Devjatņikova uzvar LČ 100km un arī tradicionālajā skrējienā Rīga–Valmiera

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Komass un Devjatņikova uzvar LČ 100km un arī tradicionālajā skrējienā Rīga–Valmiera
Uzvarētājs Toms Komass. Foto: Andris Mačāns.

Toms Komass vīriešu konkurencē un Vita Devjatņikova dāmām sestdien uzvarēja vēsturiskajā skrējienā Rīga–Valmiera, kā arī palika nepārspēti Latvijas čempionātā 100 kilometru distancē. Sacensību rekordi karstajos laikapstākļos palika neskarti, skrējējiem koncentrējoties cīņai par maksimāli labāko rezultātu.

149 sacensību dalībnieki startēja tieši pusnaktī Rīgā pie Brīvības pieminekļa, dodoties 107km labdarības skrējiensoļojumā Rīga – Valmiera, kas vienlaikus bija arī Latvijas čempionāts 100km skrējienā. Šogad dalībnieku sargeņģeļi ir astoņgadīgie dvīņi Toms un Edžus, kuru rehabilitācijai skrējēji un sacensību brīvprātīgie palīgi vāc ziedojumus.

Pirmajam finišu pie Sv.Sīmaņa baznīcas durvju kliņķa izdevās sasniegt Tomam Komasam (8:29:11), kurš piedalījās pirmo reizi, iepriekšējā dienā pārceļoties no Vācijas uz Latviju. Uzvarētājam šoreiz neizdevās pārsniegt pērnajā gadā Pētera Grīviņa uzstādīto rekordu – 7:59:02. Otrais bija 2018.gada uzvarētājs Ainārs Kumpiņš (8:38:42), bet trešais finišu sasniedza Gatis Pūcītis (8:54:36), kuram tā bija pirmā reize trijniekā.

Pirmā no sievietēm finišu šogad sasniedza Vita Devjatņikova (10:10:28), izzcīnot otro uzvaru. Pirmo reizi trijniekā iekļuva pagājušā gada 4.vietas ieguvēja Kristīne Troņenkova (11:18:13), iegūstot otro vietu, bet trešā bija paga'jušā gada rekordu uzstādījušā Pētera Grīviņa sieva Ieva Upmace-Grīviņa (11:22:58).