Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Ikauniece: "Braukšu uz Gecisu un mēģināšu izpildīt normatīvus"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Ikauniece: "Braukšu uz Gecisu un mēģināšu izpildīt normatīvus"
Laura Ikauniece. Foto: Romāns Kokšarovs, F64

Latvijas rekordiste septiņcīņā Laura Ikauniece apstiprina, ka 28.-29. maijā plāno piedalīties prestižajās septiņcīņas sacensībās "Hypomeeting Götzis", kaut gan šobrīd vēl nedrīkst trenēties ar pilnu jaudu. Par to vēsta Latvijas Vieglatlētikas savienība.

Veselības problēmu dēļ Latvijas daudzcīņas līdere pēdējos gados startējusi vien atsevišķās disciplīnās, bet septiņcīņā pēdējoreiz sacentās 2019. gada vasarā, sakrājot 6518 punktus Francijā. "Teorētiski jau varētu beigt karjeru. Esmu izcīnījusi medaļas, nesusi Latvijas vārdu pasaulē, daudz kas jau ir sasniegts. Nekas slikts nenotiktu, ja tagad es beigtu sportot - viss būtu normāli. Bet iekšā ir tāda sajūta, ka gribas vēl," informē Laura Ikauniece. "Man šķiet, ka sportistam ir jāmāk aiziet, bet es nevēlos aiziet traumas dēļ. Vēlos aiziet tad, kad esmu tam gatava. Pašreiz es neesmu gatava."

Šajā sarežģītajā laikā bija spiediens no arī ārpuses - tu trīs gadus neesi startējusi... "Patlaban man ir [karjeras] grūtākais posms - atgriezties tādā līmenī, lai varēt izpildīt normatīvus. Kādreiz likās - ha, normatīvi! Bet tagad liekas - OK, tie ir diezgan augsti. It sevišķi, ja nevaru darīt visu, jāpielāgojas."

Vairākas reizes operētais ceļgals vēl arvien nav pilnā darba kārtībā. "Man tiešām vairs nav ko zaudēt. Vienkārši braukšu uz Gecisu un mēģināšu izpildīt pasaules un Eiropas čempionāta normatīvus [attiecīgi 6420 punkti un 6250 punkti]. Nebūs viegli, tas ir skaidrs. Joprojām nedrīkstu lekt, bet lēcieni ir ļoti svarīgi. Nevarēju arī daudz skriet, ļoti daudz nav izdarīts," saka mūsu sportiste. "Zinu, kāds darbs ir jāizdara, lai sasniegtu to, kur biju. Tā kā man nav atļauts lekt ar to kāju un likt tādus triecienus, tad principā tas viss jāatstāj nekur, tā vietā vairāk jādara kaut kas, ko varu darīt. Lekt tikai sacensībās, bet treniņos varbūt var atstrādāt ieskrējienu. Jāpielāgojas, ļoti interesanta situācija."

Šādos apstākļos starts Gecisā ir riskants, bet citādi var nākties palikt bez EČ un PČ normatīviem. "Būs ļoti interesanti - pēc divu gadu nestartēšanas braukt uz lielākajām daudzcīņas sacensībām. Būs jāsalietojas kaut kādi nervu līdzekļi, lai nestresotu ļoti," atklāj latviete. "Bet ir arī B plāns, ja nesanāks kvalificēties, bet nostartēšu līdz galam, tad pēc nedēļas droši vien startēšu Latvijas čempionātā, lai krātu ranga punktus. Ir arī C plāns - ja nesanāks [tikt uz PČ], tad tikai uz Eiropas čempionātu."

"Katru dienu ņemu kā pēdējo. Man jau vairs nav ko zaudēt. Eju uz katru treniņu, nebaidos, ka tur kaut kas saplīsīs. Šai mašīnai nobraukums jau ir liels. Vienkārši braucu, kamēr tā brauc," atzīst septiņcīņniece. "Man tūlīt būs 30 gadi, atjaunošanās tagad ir pats svarīgākais. Divus gadus neesmu nopietni startējusi, tāpēc nezinu, ko no sevis sagaidīt. Ceru skaisti atgriezties, lai ir prieks pašai."

Lēkšanas disciplīnās pagaidām nav jāgaida augstvērtīgi rezultāti, bet mīļākā joprojām ir šķēpmešana, kas Ikauniecei padodas vieglāk. "Šķēpmešana dod ļoti daudz punktu. Daudzas reizes tā mani ir izvirzījusi uz medaļām. Tāpēc šķēpmešana man ir mīļa."

15.-24. jūlija pasaules čempionāts risināsies ASV pilsētā Jūdžinā, bet 15.-21. augusta Eiropas čempionāts notiks Vācijas pilsētā Minhenē.

Izmantotie resursi:
Latvijas Vieglatlētikas savienība

  +6 [+] [-]

, 2022-05-17 21:32, pirms mēneša
Ļoti žēl, ka tā notiek. "Sports ir nežēlīgs" savulaik teica Lauras novadniece Ieva Tāre.

  +4 [+] [-]

, 2022-05-17 21:43, pirms mēneša
Jāskatās reāli un Gecisā jāmēģina izpildīt Eiropas normatīvu. Tik īsā laikā trīs septiņcīņas nav reālas. Īstenībā ar tādu veselību jau viena septiņcīņa viņai būtu varoņdarbs.

     [+] [-]

, 2022-05-17 21:45, pirms mēneša
Vai vismaz apsteigt Blaževiču, kurai nupat bija 6064 punkti.

  +1 [+] [-]

, 2022-05-17 22:36, pirms mēneša
Protams, strartēt 7-cīņu nevesalai ir liels risks, bet viņa pati jau ir noformulējusi savu pieeju un to var saprast.

     [+] [-]

, 2022-05-18 07:56, pirms mēneša
Zigmu rakstīja: Vai vismaz apsteigt Blaževiču, kurai nupat bija 6064 punkti.
Viņa gan stāsta kaut ko pavisam citu!!!