Krievijas sporta vadība veiks "tīrīšanu" vieglatlētikas federācijā
Krievijas sporta ministrija, sekojot pasaules vieglatlētikas vadības rekomendācijām, veiks sastāva izmaiņas krievu vieglatlētikas federācijā, šodien televīzijā paziņoja sporta ministrs Vitālijs Mutko.
Kā jau ziņots, saistībā ar masveidīgu aizliegto vielu lietošanu Starptautiskā vieglatlētikas federāciju asociācija (IAAF) vakar diskvalificēja Krievijas Vieglatlētikas federāciju no starptautiskajām sacensībām, ieskaitot Riodežaneiro olimpiskās spēles. Lēmums tika pieņemts teju vienprātīgi (22 pret 1).
"Kas tagad būs? Nekas nebūs, sportisti turpinās trenēties. Varbūt izlaidīs vienu turnīru, piemēram, ziemas čempionātu. Varbūt nav tik slikti - lai pasporto bez mums," norāda krievu sporta vadošais funkcionārs, kurš šodien pārrunāja jautājumus ar IAAF prezidentu, lai varētu veikt nepieciešamās reformas Krievijas vieglatlētikā un dopinga kontrolē.
Krievijas sporta vadība ir apņēmības pilna panākt, lai krievu vieglatlēti atkal varētu startēt starptautiskajās sacensībās. "Visus, kuru reputācija rada aizdomas, mēs izslēgsim no Krievijas Vieglatlētikas federācijas vadības sistēmas. Jau pēc 60 dienām mēs sasauksim komisiju atjaunotā sastāvā, iekļaujot jaunus un mūsdienīgus cilvēkus. Kopā ar IAAF mēs veiksim visas nepieciešamās darbības saskaņā ar viņu standartiem," informē Vitālijs Mutko. "Ceru, ka pēc 90 dienām mūsu komanda tiks atjaunota savās tiesībās."
+2 [+] [-]
Par to šaubu nav.
Jau kopš pag.gs. 30.ajiem gadiem.
Tas arī ir vienīgais, ko viņi saprot ar jēdzienu " tīrība "...
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Jā, ir cilvēki, kas ar dopinga jautājumiem šmaucās. Viņus vajag sodīt. Sodīt kaut vai tāpēc, ka viņu neizdarības vai pārāk lielās pašdarbības dēļ var ciest sportisti.
No otras puses, uz katra stūra stāstī, ka krievi, krievi, krievi ir visas pasaules ļaunuma ass šai jautājumā ir vairāk nekā smieklīgi, jo dopings ir VISAS PASAULES problēma (vai arī nav problēma?). Ja pasekotu tam kas un cik bieži saņem diskvalifikācijas, tad redzēsiet, ka tas ir... VISUR. Neatkarīgi no valsts vai sporta veida vai sportiskā līmeņa.
Un neviens tā īsti necīnās ar šo problēmu. Iekrīt tikai tie, kuriem jāiekrīt vai tie, kuri ir galīgi nezinīši (vai pārāk izaicinoši uzvedas).
Runājot par visu pārējo pasauli... paši sportisti brīnās kāpēc ir tik maz testu, daudzos čempionātos faktiski reālas spēlētāju pābaudes nenotiek. Tajā pašā NBA intensīvas pārbaudes notiek tikai pirmajā sezonā, bet zemākajās hokeja līgās (AHL un zemāk) dopinga pārbaude vispār tika ieviesta tikai pagājušsezon, bet NHL testi notiek TIKAI regulārās sezonas laikā (jā, Play-off mačos, viņi netiek pārbaudīti un var ēst/durt ko grib). Ļoti līdzīga situācija ir arī futbolā, regbijā utt.
Turklāt, šie visi NHL, NBA, NFL, MLB utt. nestrādā pēc WADA sistēmas, bet ir izstrādājuši savu, kas arī paredz, ka aizliegto vielu saraksts ir daudz šaurāks nekā WADA. Tīri piemēram - hokejisti mierīgi var lietot dažāda veida stimulantus, arī narkotikas.
Tāpēc ir jāsaprot, ka Krievija, jā, ir pamatīgi nolažojusies un ir pamatoti dabūjusi pa galvu, taču tas nekādā veidā nerisina nedz dopinga jautājumu, nedz ko citu. Tas vispār neko nerisina.
Tāpēc, ja WADA grib patiešām tīru sportu, tad šim ir jābūt tikai pirmajam solim un tālāk ir jāseko līdzīgām diskvalifikācijām (par ko Latvijā neraksta, pašlaik Kenija ir ļoti nobijusies, ka viņi būs nākošie). Savukārt, ja WADA izmanto iespēju pačakarēt Krieviju... nu tad tas arī parāda šīs organizācijas darbības patiesos mērķus.
Taču faktiski līdz šim reālas cīņas pret dopingu NEKAD NAV BIJIS! NEKAD! Sports un farmakoloģija ir aizgājusi tik tālu, ka pašlaik jau viens bez otra arī nevar un būs ĻOTI interesanti skatīties kā tagad šī situācija atrisināsies.
P.S.
Krievija, pretēji daudzu domām, pašlaik sev ir paturējusi vēl ļoti daudz variantu kā no šīs situācijas iziet vispār bez zaudējumiem, tāpēc jau cerēt, ka viņi nebūs Olimpiādē ir bišķīt par agru un, visdrīzāk, veltīgi.
+2 [+] [-]
[+] [-]
Valsts piesegts sistemātisks dopings sporta veidos, kur tas nav atļauts NAV salīdzināms ar profesionālu ASV amerikāņu futbola līgu, kurā vārās savā sulā un ir tiesīga oficiāli publicēt citādu dopinga politiku kā WADA. Krievijas vieglatlētiem, kurus ar dopingu baro izlases treneri, stāsts ir daudz melnāks, viņi gluži vienkārši krāpjas. Un ne individuāli, bet gan kolektīvi. Tāpēc diskvalifikācija ir kolektīva.
Atkārtosim: pat Kenijā krāpjas nevis tāpēc, ka tā ir valsts politika, bet tāpēc, ka valstij nav naudas kontrolēm. Krievijā rij tabletes un špricējas pēc pavēlēm, tostarp paša V.P. pavēlēm. Tādai valstij nav vietas starptautiskajā vieglatlētikas saimē.
Tas, ka drosmīgie komisāri tagad ar nagāniem tīrīs nepareizos, ir skaidrs, un tīrāmos man no sirds ir žēl.
[+] [-]
Es tagad nemēģinu atrast vainīgos vai ko citu, bet, kā jau teicu, norādu uz to, ka dopings kā tāds ir problēma sportā, kura līdz šim netika nekādīgi risināta.
Savukārt šo gadījumu NOTEIKTI izmantos vēl vismaz 10 gadus kā paraugu tam, lai parādītu, redz, kā mēs cīnāmies.
Manis pēc ir pilnīgi po krievi, bulgāri, kenijieši vai korejieši. Jautājums ir par pašu sistēmu un to vai arī turpmāk tiks ievērotas šādas pašas konsekvences un WADA REĀLI mēģinās akarot dopingu vai arī mēģinās radīt tādu ilūziju, ka viņi kko apkaro (kā tas bija līdz šim).
Un, paturpinot šo tēmu, jau pavisam drīz sporta sabiedrībai un sabiedrībai kopumā būs skaidri jādefinē tas vai sportā ir vai nav vieta framakoloģijai kā cilvēces sasniegumu vienam no faktoriem.