Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Londonas Olimpisko spēļu medaļas maina īpašniekus

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Londonas Olimpisko spēļu medaļas maina īpašniekus
Visi pieci 2012.gada Londonas Olimpiskajās spēlēs apbalvošanā medaļu saņēmušie augstlēcēji. Foto: Scanpix/AP

Vairākas 2012. gada Londonas Vasaras Olimpisko spēļu medaļas ir mainījušas īpašniekus pēc tam, kad Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) piektdien ieviesa korekcijas rezultātu sarakstos, ņemot vērā dopinga gadījumus.

Vakar SOK paziņoja, ka visvairāk medaļu izmaiņas skar vieglatlētiku, kur pie augstāka kaluma medaļām tiks četri sportisti, turklāt vienā disciplīnā, bet viena izmaiņa ir arī kanoe airēšanā un cīņā.

Amerikānis Ēriks Kinards tagad būs 2012.gada olimpiskais čempions augstlēkšanā pēc tam, kad sākotnējam čempionam krievam Ivanam Uhovam par dopinga lietošanu zelta medaļa tika atņemta. Kinards sākotnēji ieguva otro vietu ar 2,33m, kamēr Uhovs bija pārlēcis 2,38cm.

Toreiz trešo vietu dalīja trīs augstlēcēji - Mutass Baršims no Kataras, Dereks Druēns no Kanādas un Robijs Grabaržs no Lielbritānijas, kuri tagad tika pie sudraba medaļas. Baršims, kurš šogad dalīja olimpisko zeltu ar itālieti Džanmarko Tamberi, tas būs otrais sudrabs, jo 2016.gadā viņš aiz Druēna bija otrais.

Izmantotie resursi:
NBC Sports | Live Streams, Video, News,...