Atskats uz Eiropas kausiem pārējās mešanas disciplīnās
Eiropas kausos mešanas disciplīnās, kas norisinājās Horvātijā, lielāko uzmanību piesaistīja šķēpmešana, kur gan sievietēm, gan vīriešiem tika uzrādīti augstvērtīgākie rezultāti. Taču Splitā arī citās mešanas disciplīnās bija vērā ņemami rezultāti un aizraujošas cīņas.
Vislielāko uzmanību piesaistīja Marijas Andrejčikas šķēpmešanā sasniegtais pēdējo desmit gadu labākais rezultāts – 71,40m, kas ļāva polietei pakāpties uz trešo vietu šķēpmešanas rekordu grāmatās. Otro vietu ieguvusī vāciete Kristīna Husonga ar 66,44m sezonas labāko sarakstā izvirzījusies trešajā vietā, par 11 centimetriem atpaliekot no pēdējo trīs pasaules čempionātu medaļnieces Huihui Ļu. Pasaules rekordiste Barbora Špotākova ar 58,24m ierindojās 8.vietā. Lai arī līdz savam sezonas labākajam rezultātam pietrūka 38 centimetru, ar 91,12m vīriešiem uzvaru svinēja Johannes Feters, kuram sanāca iespaidīga sērija – divi mēģinājumi bija pāri 90m, bet vēl trīs bija tālāki par 88m. Ar personisko rekordu 86,66m otro vietu ieguva 2018.gada Eiropas čempionāta 7.vietas ieguvējs Andrians Mardare no Moldovas, kļūstot par sezonas trešo labāko šķēpmetēju pasaulē.
Sievietēm vesera mešanā arī uzvarēja poliete, taču tā nebija pasaules rekordiste Anita Vlodarčika, bet gan 2017.gada pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvēja Malvīna Koprona (72,82m). Šomēnes sacensību apritē pēc nepilnu divu gadu prombūtnes traumas dēļ atgriezusies trīskārtējā Olimpiskā un četrkārtējā pasaules čempione Vlodarčika nespēja atkārtot maija pirmajā dienā Turcijā sasniegto rezultātu (73,87m), ar ko būtu pilnībā pieticis uzvarai Splitā, un piekāpās savai tautietei par 45 centimetriem (72,37m), ieņemot otro vietu. Šīs sezonas trešā labākā pasaulē un Eiropas līdere Aleksandra Tavenjēra no Francijas (75,38m) gandrīz piecus metrus atpalika no sava gada pirmajā ceturksnī uzrādītā rezultāta un ar 70,55m rezultātu tikai knapi noturējās trijniekā. Vīriešiem Turcijas rekordists, šosezon desmitais labākais pasaulē un sestais Eiropā, Esrefs Apaks rīku raidīja par metru tuvāk nekā aprīļa vidū Bursā (76,92m), taču ar 75,99m rezultātu 2004.gada Olimpisko spēļu vicečempionam pilnībā pietika, lai izcīnītu uzvaru, jo brits Kriss Benets, kurš bija otrs 75m robežu pārsniegušais vesera metējs, atpalika vairāk nekā par pusmetru – 75,36m.
Sievietēm lodes grūšanā, kur norisinājās otra sīvākā cīņa par uzvaru no visām disciplīnām, pirmo vietu ieguva pēdējos divos Eiropas čempionātos Top8 sasniegusī vāciete Sāra Gambeta, kura ar 18,86m kļuva par Eiropas līderi un devītā rezultāta īpašnieci šajā sezonā pasaulē. Pēdējā mēģinājumā sasniedzot 18,79m un tikai par septiņiem centimetriem atpaliekot no uzvarētājas, Gambetai uz brīdi panervozēt lika Rio Olimpisko spēļu 8.vietas ieguvēja Aliona Dubitskaja no Baltkrievijas, noslēdzot šīs sezonas labāko rezultātu saraksta desmitnieku. Vīriešu sacensībās, lai sasniegtu sezonas labāko rezultātu uzrādītāju desmitnieku, 31 centimetrs pietrūka Andrejam Raresam Toaderam (20.83m), taču tik un tā 23 gadus vecais rumānis bija gandarīts par personisko rekordu, iepriekšējo labojot par 23 centimetriem. Astoņiem izdevās sasniegt vai pārsniegt 20m robežu Diemžēl nepiedalījās šīs sezonas Eiropas līderis un ceturtais pasaulē Armins Sinančevičs no Serbijas (21,88m).
Vissīvākā un līdzīgākā cīņa bija sievietēm diska mešanā, kur pirmās divas šķīra mazākā iespējamā atstarpe – 1 centimetrs, dubultuzvaru svinot portugālietēm. Turklāt arī nobeigums bija spraigiem notikumiem pilns. Līdz pēdējām sestajam mēģinājuma vadībā ar 62,05m atradās 2012.gada pasaules juniori čempione Šanise Krafta no Vācijas, kura vienīgā bija pārsniegusi 62m robežu. Pēdējām mēģinājumā portugāliete Irina Rodrigesa, kura līdz tam līdzīgi cīnījās par trešo vietu, no pirmajām divām atpaliekot vairāk nekā par pusotru metru, pārsteidza ar 62,79m tālu raidījumu un pieteica nopietnas pretenzijas uz uzvaru. Tomēr šīs sezonas Eiropas līdere un pasaulē trešā labākā Liliana Kā, kura ar 6.maijā sasniegto rezultātu 66,40m uzstādīja Portugāles rekordu, noslēdzošajā mēģinājumā sasniedza 62,80m un spēja izraut uzvaru. Vīriešiem, nestartējot sezonas līderim (67,51m) Kristjanam Čeham no Slovēnijas, ar pēdējā mēģinājumā sasniegtajiem 65,35m līderpozīcijās izvirzījās un uzvaru svinēja pagājušā gada Ungārijas čempions Janošs Husžāks. Latvijas rekorda robežu jeb 62m pārsniedza seši dalībnieki.
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
tagad tik priekšplānā tas punktu rankings, rezultātu tops vairāk paslēpts
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
10 točna būs
+1 [+] [-]