Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Ingebrigcens un Kipjegona Dimanta līgas posmā labo pasaules rekordu skriešanas disciplīnās

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Ingebrigcens un Kipjegona Dimanta līgas posmā labo pasaules rekordu skriešanas disciplīnās
Feita Kipjegona. Foto: Reuters/Scanpix

LETA--AFP. Kenijiete Feita Kipjegona piektdien Parīzē Dimanta līgas sacensībās sasniedza otro pasaules rekordu septiņu dienu laikā, izcīnot uzvaru 5000 metru skrējienā, bet norvēģis Jākobs Ingebrigcens sasniedza jaunu rekordu divu jūdžu skrējienā.

Kipjegona 5000 metru distancē uzvarēja ar laiku 14 minūtes 5,20 sekundes, par 1,42 sekundēm labojot etiopietes Letesenbetas Gidejas 2020.gada 7.oktobrī Valensijā sasniegto rezultātu.

Otrā ar rezultātu 14 minūtes un 7,94 sekundes bija pati eksrekordiste, bet trešā - vēl viena Etiopijas skrējēja Edžagajehu Taje (14:13,31).

"Nē, es nedomāju par pasaules rekordu, es nezinu, kā es to sasniedzu," sacīja Kipjegona, kura pēc finiša līnijas šķērsošanas izplūda asarās."Es tikai koncentrējos, centos palikt mierīga un izbaudīt sacīkstes," piebilda rekordiste.

"Kad ieraudzīju, ka tas ir pasaules rekords, es biju tik pārsteigta," teica skrējēja, kura "tikai gribēja uzlabot savu personisko rekordu.

Pagājušajā nedēļā Florencē Kipjegona laboja pasaules rekordu 1500 metru skrējienā (3:49,11).

Reti skrietajā divu jūdžu distancē Ingebrigcens sasniedza rezultātu septiņas minūtes un 54,10 sekundes. Iepriekšējais rekords, kas kopš 1997.gada piederēja kenijietim Danielam Komenam, tika pārspēts par 4,51 sekundi. Otrais Parīzē finišēja kenijietis Išmaels Kipkurui (8:09,23), trešais - Etiopijas skrējējs Kuma Girma (8:10,34). 22 gadus vecais norvēģis bez Komena kļuva par tikai otro sportistu pasaulē, kurš 3218 metrus ir veicis ātrāk par astoņām minūtēm.

"Sasniegtais rekords liek justies brīnišķīgi. Tas ir mans pirmais pasaules labākais sasniegums stadionos," sacīja Ingebrigcens. "Beigās biju mazliet pārsteigts par sasniegto laiku," teica norvēģis, kura rekords oficiāli skaitīsies pasaules labākais sasniegums, jo ir sasniegts ne tik bieži skrietā netradicionālā distancē.

Šosezon Dimanta līgā iecerēti 15 posmi ar finālposmu septembra vidū Jūdžinā, ASV.

Izmantotie resursi:
LETA