Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Pasaules Vieglatlētikas savienība neļaus agresorvalstu sportistiem startēt Parīzes OS

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Pasaules Vieglatlētikas savienība neļaus agresorvalstu sportistiem startēt Parīzes OS
Foto: Paris 2024

LETA--AFP. Pasaules Vieglatlētikas savienība ("World Athletics") neļaus Krievijas un Baltkrievijas sportistiem startēt 2024.gada Parīzes olimpiskajās spēlēs arī neitrālo atlētu statusā, piektdien paziņoja organizācijas prezidents Sebastians Ko.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) piektdien atļāva Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nākamā gada olimpiskajās spēlēs piedalīties kā neitrāliem atlētiem.

"Pozīcija, kuru pieņēmām, nav mainījusies. To pieņēma "World Athletics" padome ar izpildkomitejas atbalstu. Ar savu pozīciju esam pieņēmuši lēmumu, ka nebūs neitrālo atlētu," teica Ko.

Šobrīd šādā statusā olimpiskajām spēlēm kvalificējušies 11 sportisti - astoņi no Krievijas un trīs no Baltkrievijas.

SOK priekšnosacījumi šādiem sportistiem ir tādi paši kā martā publicētajām rekomendācijām starptautiskajām sporta veidu federācijām un sacensību rīkotājiem. Tajās teikts, ka sportisti sacensībās var piedalīties tikai kā individuāli pārstāvji, nevis kā komandu dalībnieki.

Sportisti un apkalpojošais personāls, kas aktīvi atbalsta Krievijas karadarbību Ukrainā, nedrīkst piedalīties sacensībās. Tāpat startēt nedrīkst sportisti un sacensībās piedalīties apkalpojošā personāla pārstāvji, kuri ir Krievijas vai Baltkrievijas spēka struktūru darbinieki.

Sportistiem jāatbilst arī starptautisko federāciju antidopinga noteikumiem, kā arī šo valstu karogi, himnas un nacionālie simboli netiks demonstrēti sacensību laikā.

Izmantotie resursi:
LETA

  -1 [+] [-]

, 2023-12-08 22:15, pirms 3 mēnešiem
Visu cieņu! Bet tā baha krievu stumšana neitrālo statusā ir pazemojoša! Ir taču skaidri zināma cita kārtība, kā jebkura krieva varētu piedalīties Olimpiādē, proti, bēgļu komandas statusā, tādas ir katrā Olimpiādē. Nepiekrīti putlera huntai, emigrē un pieprasi politiskā bēgļa patvērumu, nevis mēģini gan zivteli apēst, gan puilo zemastīti nobučot. Nez, kādā veidā bahs ir iedomājies pierādīt krievu "pretkara nostāju"? Liks papīreli tualetē parakstīt? Takš krievas par pudeli visu, ko vien vajag, parakstīs, bet te taču katram Olimpiādes sponsoru maisiņš uz 50 000 eiro spīd!

     [+] [-]

, 2023-12-09 02:53, pirms 3 mēnešiem
Visa cieņa. Cilvēks pie stūres,un viss kā pie cilvēkiem.

     [+] [-]

, 2023-12-09 02:54, pirms 3 mēnešiem
Nē pie kādiem apstākļiem vēl vismaz gadus 10 ,krievijas un bidlarusijas izdzimteņus nedrīkst pielaist pie sacensībām.

     [+] [-]

, 2023-12-09 02:56, pirms 3 mēnešiem
Visi krievijas un bidlarusijas sportisti un iedzīvotāji ir līdzvainīgi kara izraisīšanā un kara noziegumos..visi..izņemot bomžus..tie nenes nekādu atbildību..

     [+] [-]

, 2023-12-09 03:02, pirms 3 mēnešiem
Kāds sakars nostājai un realitātei..lai piedalītos, katrā cūka parakstīs papīru.. realitāte.. katrs kurš strādā dzīvnieku valstīs, saņem algu,maksā nodokļus..no nodokļu naudas tiek ražoti ieroči vai tiek iepirtas karam vajadzīgas lietas. Tātad katrs nodokļu maksātājs ir kara atbalstītājs.. ne virtuālais bet tāds kas atbalsta materiāli..