Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Lodes grūdējs Kovacs ar sezonas labāko rezultātu pasaulē uzvar Dimanta līgas finālā

Kristiāns Dilāns
Kristiāns Dilāns

Lodes grūdējs Kovacs ar sezonas labāko rezultātu pasaulē uzvar Dimanta līgas finālā
Džo Kovacs. Foto: AP/Scanpix

LETA. Divkārtējais olimpiskais vicečempions lodes grūšanā amerikānis Džo Kovacs trešdien triumfēja Cīrihē notikušajās Dimanta līgas vieglatlētikā finālsacensībās.

Kovacs, sasniedzot gan sezonas labāko rezultātu pasaulē, gan labojot savu personīgo rekordu, labākajā mēģinājumā grūda lodi 23 metrus un 23 centimetrus tālu un izcīnīja pirmo vietu.

Otro vietu ieņēma uzvarētāja tautietis Raiens Krouzers, kurš grūda lodi 22,74 metrus tālu, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena, sasniedzot 21,90 metrus, kāpa austrālietis Toms Volšs.

Sieviešu konkurencē lodes grūšanā labāko rezultātu sasniedza amerikāniete Čeisa Īlija, kurai izdevās grūst lodi 20,19 metru tālumā.

Par vienu vietu zemāk finālsacensībās ierindojās Kanādas sportiste Sāra Mitona ar rezultātu 19,56 metri, bet labāko trijnieku noslēdza Auriola Dongmo no Portugāles, kura labākajā mēģinājumā lodi grūda 19,46 metrus tālu.

Vēl kārtslēkšanā sieviešu konkurencē ar savu labāko sezonas rezultātu uzvaru izcīnīja austrāliete Nina Kenedija, kura pārvarēja 4,81 metra augstumā novietotu latiņu.

ASV sportiste Sendi Morisa, pārlecot par pieciem centimetriem zemāk novietotu latiņu, ieņēma otro vietu, kamēr slovēniete Tina Šuteja pārvarēja 4,61 metru un izcīnīja trešo vietu.

Augstlēkšanā vīriešu konkurencē gan itālis Džanmarko Tamberi, gan amerikānis Džuvons Herisons spēja pārlēkt 2,34 metrus, taču tā kā Itālijas sportistam bija nepieciešami tikai divi mēģinājumi, lai to paveiktu, bet Herisonam tas izdevās vien trešajā piegājienā, uzvaru izcīnīja Tamberi.

Ar trešo vietu nācās samierināties Džengo Lovetam no Kanādas, kurš pārvarēja 2,27 metrus.

5000 metrus skrējienā sieviešu konkurencē dubultuzvaru izcīnīja kenijietes Beatrise Čebeta un Margareta Čelimo Kipkemboi, finišējot attiecīgi 14 minūtēs un 31,03 sekundēs un 14 minūtēs un 31,52 sekundēs, kamēr trešā 14 minūtēs un 32,11 sekundēs distanci veica etiopiete Gudafa Cegaja.

Tikmēr vīriešu konkurencē 5000 metru skrējienā ātrākais bija Kenijas skrējējs Nikolass Kipkorirs, kurš finišu sasniedza 12 minūtēs un 59,05 sekundēs.

Otrajā vietā, zaudējot uzvarētājam 0,35 sekundes, ierindojās Domniks Lokinjomo Lobalu no Dienvidsudānas, bet trešais ātrākais bija amerikānis Grants Frišers, kurš finišēja 13 minūtēs 0,56 sekundēs.

Ceturtdien turpināsies Dimanta līgas finālsacensības, spēkus mērojot arī Latvijas šķēpmetējiem Līnai Mūzei un Patrikam Gailumam.

Izmantotie resursi:
LETA