Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Hengelo tika sasniegti vēl vairāki citi sacensību rekordi

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Hengelo tika sasniegti vēl vairāki citi sacensību rekordi
100m/b skrējiens sievietēm ar uzvarētāju Džasmīni Kamačo Kvinnu priekšplānā. Foto: Worldathletics.

Vakar Nīderlandes pilsētā Hengelo notikušajās “World athletics” Kontinentālās tūres zelta līmeņa un arī “FBK Games” vieglatlētikas sacensībās tika uzrādīti vairāki augstvērtīgi rezultāti, ieskaitot pasaules rekordu un sacensību rekordus.

Leģendārās un titulētās nīderlandiešu skrējējas Fanijas Blankersas Koenas vārdā nosauktajā stadionā un arī viņas vārdā nosauktās sacensības norisinājās jau 40.reizi. Jau ziņojām, ka mājiniece SIfana Hassana uzstādīja pasaules rekordu 10 000m un Armands Duplantis kārtslēkšanā pārvarēja 6,10m. Bez šiem diviem izciliem rezultātiem tika sasniegti arī citi šo sacensību rekordi un augstvērtīgi rezultāti.

Sezonas līdere (12,32) 100m/b skriešanā Džasmīne Kamačo-Kvinna (Puertoriko) izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar jaunu sacensību rekordu – 12,44, par 0,12 sekundēm atpaliekot no aprīļa vidū uzstādītā valsts rekorda un sezonas labākā rezultāta un pašai necerot, ka izdosies tik ātri noskriet. Trešdaļu sekundes 24 gadus vecajai puertorikānietei zaudēja poliete Pija Skrziskovska, kas sasniedza personisko rekordu – 12,80, trešo reizi karjerā noskrienot ātrāk par 13 sekundēm. Vīriešiem 110m/b Olimpiskais čempions Omārs Makleods no Jamaikas atkārtoja Staņislava Olijara Latvijas rekordu 13,08, tikai par vienu sekundes simtdaļu atpaliekot no amerikānim Grantam Holovejam piederošā sezonas labākā rezultāta. Otrais ar rezultātu 13,32 bija Olimpisko spēļu 5.vietas ieguvējs Devons Allens no ASV.

100m gludajā sprintā pirmo reizi sezonā ātrāk par 11 sekundēm noskrēja Dina Ašere Smita, kura pirms divām nedēļām uzvarēja lietainajā un vējainajā Dimanta līgas posmā Geitshedā. Pasaules čempione 200m uzrādīja rezultātu 10,92, par 0,02 sekundēm uzlabojot sacensību rekordu un par 0,10 sekundēm apsteidzot Olimpisko spēļu un pasaules čempionāta medaļnieci Blesingu Okagbari no Nigērijas. Iepriekšējā sacensību rekorda īpašniece, mājiniece Dafne Šipersa, kura ir Olimpiskā vicečempione un divkārtējā pasaules čempione 200m, uzrādīja laiku 11,15 un finišēja ceturtajā vietā.

Sacensību rekordu sasniedza pagājušajā gadā divas reizes Dimanta līgas posmos uzvarējusī Femke Bola. Eiropas čempione telpās no Nīderlandes 400m/b veica ar dalītu trešo sezonas labāko rezultātu 54,33, par ceturtdaļsekundi apsteidzot Eiropas vicečempioni Annu Rižikovu no Ukrainas. Vīriešiem pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvējs Abderahmans Samba no Kataras šo distanci noskrēja 48,56. Tikmēr 400m gludajā distancē ar 44,74 uzvarēja amerikānis Freds Kerlejs, kurš šosezon 100m bija skrējis 9,91.

Pasaules čempionei diska mešanā Jaimei Peresai izdevās turpināt šīs sezonas uzvaru sēriju, neskatoties uz to, ka konkurente bija Sandra Perkoviča. Kubiete disku raidīja gandrīz 66m tālu - 65,91m, par 11cm apsteidzot divkārtējo olimpisko čempioni no Horvātijas. Arī trešās vietas ieguvēja Liliana Ka pārsniedza 65m robežu – 65,07m. Tikmēr tāllēkšanā francūzim Augustēnam Bejam uzvarai spraigā konkurencē pietikās ar 8,16m, par 6cm lecot tālā nekā dienvidāfrikānis Rusvāla Samaajs.